Go Ahead Eagles, dat werd gesteund door bijna duizend toeschouwers, schoot in Waalwijk uit de startblokken. Al in de vierde minuut raakte Michal Janota de lat, waarna Marnix Kolder in de rebound op een sterke doelman Jeroen Zoet stuitte. Acht minuten later incasseerde de thuisclub een tegenvaller. Evander Sno greep naar zijn borstkas, ging zitten op de grond en kon niet meer verder (zie ander bericht op deze site). Adil Auassar verving de oud-Ajacied.
Na 22 minuten kwamen de gasten verdiend op voorsprong. Marnix Kolder rondde een aanval uit het boekje af (zie foto). Na een voorzet van de linkerkant van Michael Jansen legde Niklas Tarvajärvi de bal met hoofd panklaar op de voet van Kolder: 0-1. Voor rust konden de Brabanders nauwelijks iets terugdoen. Maar in de tweede helft kwamen de geelhemden als herboren uit de kleedkamer.
Binnen vijf minuten knalde Mitchell Schet de bal tegen de onderkant van de lat, maar de bal sprong het veld weer in. In de 52e minuut kwam Go Ahead Eagles echter op 0-2. Opnieuw was Marnix Kolder de maker. Deze keer met het hoofd. Maar nauwelijks negentig minuten later kon Kolder vertrekken. Scheidsrechter Jochem Kamphuis trakteerde de Groningse spits op rood, na een tackle op Sander Duits. Een harde straf.
Maar twaalf minuten later stond ook RKC Waalwijk met tien. Collegaspits Rick ten Voorde kan ook met rood van het veld na een aanslag op Jarchinio Antonia. Bij de thuisclub zorgde het voor extra motivatie, want in de laatste elf minuten wordt de volledige stand omgedraaid. Invaller Geoffrey Castillion rondde keurig af na een fout in de Eagles-defensie. En vier minuten later profiteerde ook Schet van geschutter bij de bezoekers.
Drie minuten voor tijd werd de sensatie compleet. Aanvoerder Ard van Peppen pegelde binnen, waarbij de verdediging van de Jupiler League-club weer grote schuld heeft. RKC Waalwijk plaatst zich als eerste club voor de kwartfinale.

