De tegenstander is immers actief in de Tweede Liga. In de achtste finale kwamen de blauwhemden wel op voorsprong via Giovanni Federico. In de 26e minuut tikte hij bij de tweede paal simpel raak, nadat Mirkan Aydin de bal opzij legde uit een prachtige steekpass van Takashi Inui. Bayern was tot dusver enkel gevaarlijk geweest via een afstandpoging van Luiz Gustavo, tien minuten eerder.
Bayern München was op zijn sterkst gestart. Alleen Mario Gomez werd op de bank gehouden. Al kwam de topscorer van de Bundesliga in de rust alsnog uit de kleedkamer, als vervanger van Ivica Olic. Zeven minuten in het tweede bedrijf trok Toni Kroos de stand voor Bayern gelijk. Hij haalde vanaf tien meter droog uit na een mooie combinatie met Gomez.
Robben, die in de 41e wedstrijd al een gele kaart kreeg na een Schwalbe, schoot in de eerste minuut van de extra tijd Bayern naar de kwartfinale van het bekertoernooi. Hij werd keurig vrijgespeeld door Franck Ribéry. De Fransman was op zijn beurt gelanceerd door Philipp Lahm, die op het middenveld profiteerde van een slechte kopbal van Bochum-aanvoerder Christoph Dabrowski.

