Helmond - AGOVV loopt uit de klauwen; Willem II blamerend
In een wedstrijd vol incidenten won Helmond Sport in eigen huis met 1-0 van AGOVV Apeldoorn. In het diepe zuiden maakte Willem II een valse start van 2012. Bij MVV werden de Tilburgers voor rust volledig weggespeeld.

Helmond Sport - AGOVV Apeldoorn 1-0
AGOVV Apeldoorn begon met slechts vier spelers op de bank, omdat Ellery Cairo niet fit genoeg bleek te zijn. Helmond Sport kende ook veel afwezigen, onder wie trainer Hans de Koning die geschorst vanaf de tribune moest toekijken. De eerste kans was voor Erik Quekel, maar doelman André Krul keerde het schot. Aan de andere kant kreeg Michiel Hemmen een uitstekende kans, maar zijn schot ging over. Even later werd een bal van Soufiane Laghmouchi van de lijn gehaald. Uit het niets kwam Helmond Sport op voorsprong via een schitterende vrije trap van Jop van der Linden. Daarna ontsnapte Levi Schwiebbe aan rood na een pittige overtreding.
Na rust kreeg de Gelderse hekkensluiter enkele mogelijkheden, maar in de afwerking bleek wederom waarom de ploeg zo laag staat. Al kreeg het nog onverwachte hulp van de tegenstander. Sebastian Stachnik stond net enkele minuten op het veld, toen hij na een schandalige tackle op Just Berends rood kreeg. De wedstrijd liep daarna helemaal uit de klauwen en ook Berends ging eraf met rood. Michiel Hemmen ontsnapte aan rood toen hij een tegenstander omduwde. Het eindsignaal kwam dan ook op tijd.
MVV - Willem II 3-1
In Maastricht ging het grootste gedeelte van de uitsupporters al in de rust naar huis. De Tilburgers speelden een dramatische wedstrijd en stonden op een kansloze 3-0 achterstand. Lance Voorjans (links op de foto) was in de elfde minuut succesvol, nadat hij een geblokt schot van Tom van Hyfte op gelukkige wijze voor de linkervoet kreeg. Negen minuten later maakte Voorjans ook de 2-0. Na een lange uittrap van doelman Job Bulters legde Prince Rajcomar de bal terug, waarna Voorjans nu met rechts vanaf 22 meter uithaalde. Doelman David Meul blunderde en zag de bal aan voor een warme kroket.
Na een counter schoof Van Hyfte vijf minuten voor rust de 3-0 binnen. In de tweede helft kon Willem II al snel de eer redden. Debutant Marc Höcher werd weggestuurd door Niek Vossenbelt, controleerde de bal handig op de borst en schoof vanuit een moeilijke hoek raak. Verder kwam de ploeg niet meer.
Helmond Sport en MVV hebben na 18 wedstrijden allebei 25 punten verzameld. Willem II heeft er 29 en AGOVV Apeldoorn sluit de rij met zes.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 16:04 Barcelona: 'Passend slot voor beste coach uit clubgeschiedenis'
- 15:50 'Bayern en Pizarro naderen akkoord'
- 15:36 Klose: 'Ik ben klaar voor het EK'
- 15:19 PSV is hofleverancier van Oranje 1
- 15:11 Siem: 'Hopelijk maakt Luuk een paar goaltjes'
- 15:06 Financieel goed nieuws voor Feyenoord 1
- 14:56 Van Marwijk mag bij blessure nog een vervanger oproepen
- 14:43 Vlaar dolgelukkig: 'Gevochten met alles wat ik had' 1
- 14:32 De Jong baalt, maar wenst Oranje veel succes
- 14:25 Rosales in de belangstelling van grote Europese clubs
- 14:14 Del Piero zal niet meer terugkeren naar Italië
- 14:00 Van Marwijk laat Ajacieden, Lens en Maher thuis 3
- 13:56 Vertonghen hoopt op Anita en De Jong 1
- 13:53 Van der Vaart was bijna speler van PSG geweest
- 13:46 Fabregas dolgelukkig: 'Vierde prijs van het seizoen!'
- 13:38 Spanning loopt op bij Oranje: 'Ik ben zenuwachtig'
- 13:36 'AZ en NEC hengelen naar Deens talent'
- 13:29 Keane: 'Het niveau van Ierland is enorm gestegen'
- 13:11 Iniesta: 'Het perfecte afscheidscadeau'
- 13:06 Walker verlegt focus van EK naar OS
- 13:03 Eriksen blijft bij Ajax: 'Ik heb nog genoeg te leren'
- 12:58 Suarez scoort typische goal.
- 12:52 Van der Vaart slaat golfbal op Ibrahimovic
- 12:48 Hazard genoot van vrije rol
- 12:43 'We hebben nu twee keepers voor een lang seizoen'

