De ploeg van trainer Ernest Faber speelde in eigen huis dan wel teleurstellend met 0-0 gelijk tegen Helmond Sport. Maar Van Kouwen speelde een prima pot. De centrale verdediger uit Weert herstelde enkele maanden geleden van een kwaadaardige darmpoliep en vocht zich daarna terug. Het verdient een enorme waardering dat hij alweer relatief snel op het voetbalveld staat.
In speelronde 18 is de inzet van de Limburger, die afgelopen zomer overkwam van VVV-Venlo, beloond met een plaatsje in het onderstaande elftal van de week. Ook Jarchinio Antonia staat opnieuw genoteerd bij de beste elf spelers. De vliegensvlugge buitenspeler van Go Ahead Eagles was de grote man aan de kant van de roodgelen. FC Volendam werd afgelopen vrijdag met liefst 5-0 huiswaarts gestuurd. Antonia scoorde zelf een fraai doelpunt en bereidde verschillende treffers voor. Ook was hij het slachtoffer bij de rode kaart van Barry Opdam.
In het algemene klassement verandert er vooralsnog weinig. Alleen de spelers van FC Zwolle, die van Sparta verloren (2-0), zien hun gemiddelde slinken.
Jupiler Top ELF speelronde 18
Doel: Nico Pellatz (Sparta Rotterdam)
Verdediging: Jan Kromkamp (Go Ahead Eagles) - Frank van Kouwen (FC Eindhoven) - Jop van der Linden (Helmond Sport)
Middenveld: Lance Voorjans (MVV Maastricht) - Tom Daemen (MVV Maastricht) - Joey Suk (Go Ahead Eagles) - Michal Janota (Go Ahead Eagles)
Aanval: Jarchinio Antonia (Go Ahead Eagles) - Niklas Tarvajärvi (Go Ahead Eagles) - Cecilio Lopes (FC Dordrecht)
Spelregels Jupiler Top ELF
Een speler maakt kans op een uitverkiezing voor het elftal van de week als hij minimaal een half uur in de desbetreffende speelronde heeft meegedaan.
Beste speler Jupiler League 2011/2012
1.
Cijfer: 6.8
Arne Slot (FC Zwolle)
2.
Cijfer: 6.7
Joey van den Berg (FC Zwolle)
Darryl Lachman (FC Zwolle)
4.
Cijfer: 6.6
Erik Bakker (Cambuur Leeuwarden)
5. t/m 11.
Cijfer: 6.5
Jelle de Bock (FC Eindhoven)
Ivo Rossen (FC Eindhoven)
Ruud van der Rijt (FC Eindhoven)
Jarchinio Antonia (Go Ahead Eagles)
Tom Daemen (MVV Maastricht)
Robbin Ruiter (FC Volendam)
Bart van Hintum (FC Zwolle)
Spelregels algemeen klassement
Een speler maakt deel uit van het klassement als hij in 9 van de 18 speelronden minimaal dertig minuten per duel in actie is gekomen. Aan het einde van de rit, na speelronde 34, dient een speler in 22 wedstrijden minimaal dertig minuten te hebben gespeeld om over een geldig eindcijfer te beschikken.

