Laatste nieuws
03.00Praat mee op VP: Zuid-Korea - Tsjechië
02.11Valentijn Driessen is duidelijk: 'Met strik eromheen zo afleveren bij Real Madrid'
01.26Anco Jansen haalt uit naar Oranje-assistent: 'Een slecht signaal, echt absurd'
01.20Gaat Ronald Koeman kritiek uit de weg? 'Misschien durft hij mij niet mee te nemen'
01.11Sneijder en Van der Vaart hebben opvallend plan: 'Hij hoofdtrainer, ik assistent'
01.03Maker eerste WK-goal bedankt thuispubliek voor steun
00.45WK Praat-tafel geniet van hachelijk WK-moment: 'Zou hij thuis geoefend hebben?'
00.42Broos opvallend mild over Zuid-Afrika: 'Mijn team heeft een goede wedstrijd gespeeld'
00.15Het 'nachtbraak-WK': de tijdsverschillen van de speelsteden met Nederland
00.10'PSV weet meer: drie oefenwedstrijden in aanloop naar nieuw seizoen bekend'
00.0231-voudig Oranje-international haalt hard uit: 'Blijf dan thuis, mijn WK verziekt'
00.00'Real Madrid voegt nóg een ster toe aan selectie: Man City-smaakmaker is binnen'

Gisteren

23.50Wereldpers bedrukt na openingsduel: 'Grijze overwinning' versus 'nachtmerrie'
23.35Gijp zag veel emotie bij Kees Jansma: 'Zag Advocaat als een vriend, is nu klaar'
23.35Drie keer rood: vorig WK al bijna geëvenaard na unicum in deze eeuw
23.31PSV-speler (22) verrast en ondergaat haartransplantatie: 'Kan veel impact hebben'
23.30Fans steunen Oranje massaal bij training in Kansas City: 'Van links, naar rechts'
23.26Kenneth Perez kan lach niet onderdrukken: 'Wordt bijzonder WK als dit doorgaat'
23.25Foto's: zo zag de opening van het WK 2026 eruit
23.05Courtois eerlijk over eerdere samenwerking met Mourinho: 'Het botste af en toe'
23.04Mexico simpel langs Zuid-Afrika in WK-ouverture met drie keer rood
23.04VI Live: emotionele Jiménez na Mexicaanse zege getroost door debutant (17)
23.02Mexico pakt volle buit in openingsduel van het WK met drie (!) rode kaarten
23.00België polste PSV-target te laat: 'Ik heb met mijn hart gekozen, nooit getwijfeld'
22.58VI Live: ook Mexico pakt rode kaart, negental Zuid-Afrika jaagt op 2-1
22.50VI Live: Zuid-Afrika met negental verder, Mexico jaagt op grote score
22.40Zeventienjarige Mexicaan breekt WK-record op heuglijke avond
22.38Waarom de NOS reclames uitzendt in drinkpauzes
22.34VI Live: Jiménez verdubbelt voorsprong Mexico tegen tiental Zuid-Afrika
22.30Wat een emotie: Kansas City ontploft na overwinning Mexico
22.27Cruciaal besluit: Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip
22.25Derksen trekt markante conclusie na eerste wedstrijd : 'Zij zijn niveau Oranje'
22.16VI Live: rood voor Zuid-Afrika, gastland Mexico op rozen
22.14Derksen en Gijp kritisch op twee Oranje-spelers: 'Open deuren, politiek correct'
22.10LIVE Transfers: Gudelj weg bij Sevilla, Twente hoopt op langer Nijstad-verblijf
Resultaten x
Overige

Sterker AZ schakelt Ajax uit in 'kinderstadion'

Vorig jaar stond Ajax met 2-0 voor in de eindstrijd van de KNVB Beker, nu liggen ze er al na de achtste ronde uit. Onder toeziend oog van 22.800 dolenthousiaste kinderen legde zowel Ajax als AZ voor rust een spectaculaire partij op de mat, maar na de thee waren het de Alkmaarders di

19-01-2012 16:50 door Redactie ELF Voetbal

Woensdag 21 december is een veelbesproken dag in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal. Hooligan Wesley van W. viel in de 37ste minuut van de bekerwedstrijd Ajax - AZ doelman Esteban Alvarado aan. Scheidsrechter Bas Nijhuis hield de Costa Ricaanse goalie een rode kaart voor, omdat hij geweld had gebruikt om de 19-jarige man op zijn plaats te zetten. Gertjan Verbeek dirigeerde zijn spelers daarna van het veld. "We voelen ons hier niet langer veilig", zei de 49-jarige keuzeheer na het merkwaardige bekerduel. Ajax genoot op het moment van de staking een 1-0 voorsprong door een doelpunt van rechtervleugelverdediger Gregory van der Wiel, die er vandaag niet bij was vanwege een liesblessure. Ruben Ligeon verving de Oranje-international. 

Vandaag stond de inhaalwedstrijd op het programma. Het werd een bijzondere middag. Enkel kinderen mochten het Noord-Hollandse bekeronderonsje live aanschouwen en dat leverde een aantal mooie beelden op. "Wesley bedankt!", viel er op een spandoek te lezen. De jeugdige supporters van zowel Ajax als AZ zaten door elkaar heen op de tribunes. De fans van beide clubs juichten negentig minuten lang, ongeacht de tussenstand.

Ajax nam al in de tiende minuut de leiding via de van blessureleed teruggekeerde Siem de Jong, die optimaal profiteerde van een steekballetje van middenvelder Christian Eriksen. Aan het gejuich van de tribunes viel op te merken dat de meeste van de 22.800 kinderen een Ajax-hart hadden. Het was een voorbode voor een prachtige eerste helft, zo bleek. De Noord-Hollandse clubs waren in het eerste bedrijf gelijkwaardig aan elkaar en dat was ook snel weer af te leiden van de tussenstand. In de 24ste minuut was het middenvelder Maarten Martens, eveneens teruggekeerd van een langdurige blessureperiode, die de gelijkmaker voor zijn rekening nam. De 27-jarige Belg wist zich wel raad met het geblunder in de Ajax-defensie en rondde koeltjes af.

Acht minuten later genoot AZ een 1-2 voorsprong via spits Charlison Benschop, die een geweldige steekbal van Rasmus Elm tot assist promoveerde. Zuur voor Ajax, want Eriksen had kort daarvoor de kans om de 2-1 op zijn naam te zetten. Esteban Alvarado keerde echter de inzet van de Deense jongeling. Maar Ajax kwam nog voor de tijdelijke onderbreking op gelijke hoogte en daar mocht het wederom De Jong voor bedanken. Een afstandsschot van Eriksen belandde via de handen van Esteban Alvarado voor de voeten van de gelegenheidsaanvaller van Ajax. De Jong leek in de eerste instantie buitenspel te staan, maar de beelden van Eredivisie Live wezen uit dat dat niet het geval was. Esteban Alvarado ging niet vrijuit bij de 2-2 van de verliezend bekerfinalist van vorig jaar.

Het tweede bedrijf werd gekenmerkt door een Alkmaars overwicht. AZ kwam goed uit de startblokken en dat resulteerde in een snelle 2-3. Centrumverdediger Toby Alderweireld kreeg de bal hard tegen zijn hand aangeschoten. Arbiter Pol van Boekel twijfelde niet en legde de bal op de stip. Middenvelder Elm loeide de bal vanaf de elfmeterstip snoeihard achter 'bekerdoelman' Jasper Cillessen. Ajax probeerde in het restant van het duel aan te zetten voor de 3-3. Het spel bevond zich veelvuldig op de helft van de Alkmaarders, maar dankzij uitstekend verdedigend werk hoefde AZ-trainer Gertjan Verbeek geen stemverheffing te gebruiken om zijn ploeg op de been te houden. De aanvallende intenties van de Amsterdammers strandden meermaals op het middenveld en als zij een keer door wisten te dringen tot de Alkmaarse achterhoede, dan werd de bal direct weer afgepakt. AZ kwam er een aantal malen razendsnel uit en kreeg zelfs dotten van kansen om de 2-4 te produceren. De grootste kwam op naam van Nick Viergever, die Cillessen op zijn weg vond.

Het bleef 2-3 en in totaal had dus 39,9 procent van de bezoekers van ELF Voetbal het bij het juiste eind door op een overwinning van AZ in de reguliere speeltijd te stemmen. Het was een terechte uitslag, want AZ had buiten de doelpunten om de grootste kansen. Zo raakte vleugelaanvaller Brett Holman de paal en werd door de winterkampioen een penalty geclaimd, nadat Vurnon Anita Benschop hinderde in het zestienmetergebied van Ajax. Daarnaast kreeg Roy Beerens het voor elkaar om de bal vanaf één meter over te schieten. Qua spektakel hebben de kinderen in ieder geval niets te klagen gehad. Dit alles met dank aan hooligan Wesley. Zondag kan Ajax zich alweer revancheren voor de bekeruitschakeling. Dan staat de Eredivisie-uitwedstrijd tegen AZ op het programma. Wordt het verschil tussen Ajax en AZ acht of twee punten? Of blijven de hoofdstedelingen vijf punten onder de koploper staan?




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.