Laatste nieuws
13.45La Gazzetta: 'Ajax ruikt kans en biedt routinier (37) plek onder de lat aan'
13.45Rondje WK: de állerlaatste tips voor je WK-pool
13.44Celtic gaat na memorabele landstitel langer door met O'Neill (74)
13.38Ambitieuze Pochettino legt gewaagd antwoord aan Trump uit
13.32Vanenburg geeft Koeman WK-advies: 'Dit systeem kan tegenstanders écht pijn doen'
13.24Jongste WK-ganger Oranje durft te dromen van wereldtitel
13.15Bondscoach Koeman getipt door Kay Tejan in Studio Oranje: 'Neig meer naar hem'
13.07Het gaat beginnen: alles wat je moet weten over de openingswedstrijd van het WK
13.02Assistenten Hake en Pinas volgen Van Persie naar uitgang bij Feyenoord
13.00Congo wil met hulp van binationalen meer indruk maken dan in 1974
12.52NAC en Heerenveen scoren niet bij restant gestaakt duel
12.44PSV krijgt concurrentie van Eintracht Frankfurt in strijd om Nijstad
12.43'De Willem II-directie heeft me een aanbod gedaan, maar ik weet het nog niet'
12.37Alle speelsteden en stadions van het WK 2026 op een rij
12.29Japanse spits maakt vlak voor WK-duel met Oranje miljoenentransfer
12.20Mossou vernietigend: 'Als schaamteloosheid een talent is, is hij een wonderkind'
12.10Van Meenen kritisch op arbitrage Eredivisie: 'Er zijn te veel fouten gemaakt'
12.00Elia haalt pijnlijke herinnering als voetballer op: 'Is me altijd bijgebleven'
12.00'Als Colombia het WK wint, ga ik naakt de straat op'
11.57Oosting volgt Boel op als trainer van Go Ahead Eagles
11.55Deze vijf WK-talenten kunnen in 2026 uitgroeien tot wereldsterren
11.50Verweij ziet duidelijke uitkomst bij Ajax: 'Dat zal Jordi Cruijff respecteren'
11.47'Ik zei tegen Ziggo: ik denk niet dat ik geschikt ben als voetbalanalist'
11.45LIVE Transfers: Celtic presenteert nieuwe trainer, 'Porro moet blijven bij Spurs'
11.45Go Ahead Eagles presenteert Oosting als opvolger van Boel
11.31Advocaat even in de spotlights bij Miami Marlins
11.30Meer details over 'recorddeal' Saibari: 'Bedrag dat PSV moeilijk kan weigeren'
11.20Somalische scheidsrechter onthaald als held, Blatter hekelt handelen FIFA
11.12Twente niet gevoelig voor eerste bod PSV op Nijstad
11.10'Transferstrijd in de maak: ook Eintracht Frankfurt concreet voor PSV-doelwit'
11.05Feyenoord voert wijzigingen door en stuurt Hake en Van Persie-vertrouweling weg
11.05Reclames, rustinterviews en halftimeshow: het WK krijgt een Amerikaans sausje
11.03Japanse verdediger ziet dat Oranje kwetsbaar is als team
11.00VP-Voetbalkantine: 'Ferri en Vanhoutte zijn topversterkingen voor Feyenoord'
11.00WK Bankzaken Extra: 'FIFA droomt van Ameland tegen Legoland'
Resultaten x
Column

Van mij mag FC Barcelona vaak verliezen

Toen ik afgelopen maandag te gast was in het sportpanel van BNR Radio, merkte ik het eigenlijk terloops op. "Wat mij betreft heeft FC Barcelona voorlopig wel genoeg gewonnen," liet ik me ontvallen. "Het gaat me ontzettend vervelen, dat één ploeg voortdurend alles wint", liet ik er nog op volgen.

26-01-2012 11:47 door Redactie ELF Voetbal

Pffff. Dat heb ik geweten. De reacties op mijn opmerkingen waren bijna net zo hevig als dat de Paus in een vol Vaticaan plotseling verkondigd had, dat hij op het punt staat om met een blonde filmster te gaan trouwen. Mede-studiogast Ben van der Burg prikte me hard in m'n arm terwijl hij ondertussen de loftrompet stak over het "fantastische spel van Barca" en ook de voortreffelijke BNR-presentator Paul van Liempt toonde zich "noot amuses".

Grappig eigenlijk dat het loven van het spel van FC Barcelona recentelijk zó in de mode is geraakt, dat het leveren van één woord van kritiek bijkans gelijk staat aan een soort Godslastering. Tijd kortom, voor een totaal ander woord.

Ik moet op deze plek dus openlijk bekennen, dat ik al een tijd lang dat oersaaie tik-tak voetbal van FC Barcelona niet meer om te pruimen vind. Mijn roots van het voetbal liggen in de lagere Divisies van het Engelse voetbal. Als tiener en twen genoot ik van wedstrijden in de Vierde Divisie. Zat op de tribunes van Torquay, Gillingham, Darlington en Tranmere Rovers te genieten van veel te oude tribunes, kale velden, honderden kopduels en tackles op strothoogte. Voetbal was een spel voor échte mannen die het motto "pijn is fijn" als het ware op het voorhoofd hadden getatoeëerd, voor wie een warming-up bestond uit liggen in een warm bad vlak voor de aftrap en die na afloop van de wedstrijd al een halve fles whisky op hadden, zelfs nog voordat ze hun voetbalspullen hadden uitgetrokken.

Het zal duidelijk zijn: niets van dat alles kan ik terugvinden bij het huidige Barcelona, dat balbezit tot doel - in plaats van middel - heeft uitgeroepen. En dat speelt met voetballers die na ieder lichamelijk contact schreeuwend naar de grond gaan om vervolgens bij de scheidsrechter om een kaart gaan vragen. Brrrrr! Gruwelijk! En het ergste: ze komen er elke wedstrijd mee weg.

Arm Real Madrid. Arme Mourinho (die deze donderdag 50 jaar is geworden en 90% van zijn grijze haren dankt aan de Barcelona-ellende). Wat had ik weer met ze te doen, toen ze woensdagavond opnieuw tegen een totaal onverdiende zeperd in Nou Camp opliepen. Opnieuw hadden ze tevergeefs alles uit de kast gehaald. Al vóór de wedstrijd meende ik aan de lichaamshouding van Mourinho te kunnen zien, dat hij alweer met het ergste rekening hield. Helemaal was voorbereid op een avond vol tegenslag, ellende en beslissende acties van Messi.

Als trainer van Real Madrid kan hij het natuurlijk niet maken om op persconferenties hardop te zeggen, maar iedere vezel in z'n lijf schreeuwt het al twee jaar uit: "Geef mij Messi en Real Madrid verliest nóóít meer een wedstrijd van Barcelona." Dat weet hij, dat weet iedereen in Madrid. En dat weten ze waarschijnlijk in Barcelona ook.

De beker-return was weer zo'n mooi voorbeeld: Real had al na 10 seconden op voorsprong moeten staan, speelde FC Barcelona vervolgens een half uur van de mat, raakte de lat, had een penalty moeten krijgen, maar liep vlak voor rust weer eens tegen een briljante actie van Messi op. Waarna - voorspelbaar - Madrid in één klap de zelfcontrole verloor en daardoor de wedstrijd bijna uit de handen liet glippen.

Dat het uiteindelijk niet gebeurde (Real kwam terug tot 2-2, waarna een aangeslagen Barca alleen maar het einde haalde, omdat Real - ten onrechte - met 10 man kwam te staan) zal Mourinho hebben gesterkt in zijn overtuiging dat Real Madrid wel degelijk in staat is om FC Barcelona af te troeven en dat de landstitel 2012 een zeer bereikbaar doel is. Als dát lukt, zal ik genietend voor de buis zitten. En misschien Ben en Paul een SMS-je sturen! 

José, gefeliciteerd met je 50ste verjaardag! 

Jan Hermen de Bruijn
Hoofdredacteur ELF voetbal




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.