Eriksen: 'Voor mij voelt het als de grootste wedstrijd'
Ajax-middenvelder Christian Eriksen heeft zin in de Klassieker tegen Feyenoord. Beide ploegen staan op dit moment niet in de top drie van de Eredivisie, maar volgens de Deen blijft dit de grootste wedstrijd in Nederland.

"Voor mij voelt het als de grootste wedstrijd, ook al staan de teams nu niet op de eerste twee plaatsen in de competitie", aldus Eriksen op het digitale thuis van Ajax. "De duels tussen Ajax en Feyenoord zijn altijd een beetje anders dan de andere wedstrijden, je weet hoeveel rivaliteit er tussen de Rotterdammers en Amsterdammers is. Dan krijg je wel een ander gevoel. Maar ik zou het wel leuk vinden om een Klassieker te spelen waarin supporters van beide clubs in het stadion zitten. Dat heb ik nog nooit meegemaakt en dat vind ik jammer."
De negentienjarige spelmaker maakte twee jaar geleden zijn eerste Klassieker mee. "Toen ik ging warmlopen schreeuwden ze allerlei dingen naar me. Dat vond ik toen een beetje raar, maar ik lachte er maar om. Het is wel zo dat je er nóg gemotiveerder van raakt. Het is ook goed als ze zo hard fluiten eigenlijk, want dan weet je dat het bij ons beter loopt dan bij hen."
Eriksen gaat voor niets minder dan de overwinning in De Kuip. "Ik ben ook pas tevreden als we winnen", vertelt de middenvelder, die al bijna honderd wedstrijden in het shirt van Ajax heeft gespeeld. "Wat veel! Dat is wel heel snel. Dat vind ik wel mooi, zeker omdat het een paar dagen na mijn verjaardag is. Het is heel snel gegaan hoor. Ik besef echter wel dat ik niet een doorsnee negentienjarige ben. Mijn benen en mijn hoofd hebben al veel meegemaakt met een WK en EK en elk jaar een prijs winnen. Ik hoop dat ik in het ritme kan blijven van elk jaar een prijs pakken."
De Klassieker, deze keer in Rotterdam. Hoe loopt die af?
- Ajax wint!32,9
- Gelijkspel8,0
- Feyenoord gaat zegevieren59,2
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 13:33 Wenger haalt uit: 'Het getuigt van weinig respect'
- 13:25 'Ga ervan uit dat we de echte Janssen nog te zien krijgen'
- 13:12 'Guardiola en Barcelona toch langer met elkaar door'
- 13:04 'De duels bij Tottenham zijn altijd een hoogtepunt'
- 12:53 Malki hoopt op deelname Olympische Spelen
- 12:42 Parker: 'We moeten wat meer kwaliteit toevoegen'
- 12:34 Guidetti zal woensdagavond in Zagreb nooit meer vergeten
- 12:28 Lokhoff: 'We hebben in principe nog niets'
- 12:14 'De perfecte leider van Liverpool en Engeland'
- 12:03 Wenger kan eindelijk weer werken met sterke defensie
- 11:58 Indonesië ontkent corruptie rond 10-0 nederlaag
- 11:48 Giggs verliest Sun-rechtszaak over liefdesaffaire
- 11:26 Rooney speelkaar voor topper tegen Spurs
- 11:09 Seizoen Swansea-Nederlander Agustien voorbij
- 11:01 Beroep pleit ex-international Lucius vrij 1
- 10:52 Hansma eist contractverlenging van Assaidi en Narsingh
- 10:33 Jack Charlton breekt heup bij val van trap
- 10:21 Negatief clubrecord dreigt voor PSV tegen Twente
- 10:08 Anderlecht kan komst Preud'homme vergeten
- 09:54 Inzetbaarheid Clasie en El Ahmadi twijfelachtig bij Feyenoord
- 09:30 Op bezoek bij EA Sports 1
- 09:23 Hunter verbijt hoofdpijn en reserverol Oranje
- 09:10 Schaars zegt geen 'nee' tegen linksbackvacature Oranje
- 08:58 Poolse ex-international overlijdt op 39-jarige leeftijd
- 08:30 Immers doet beklag: 'ADO-selectie te smal'

