Laatste nieuws
10.49Menzo duikt op in Ghana: 'Een eer om hier aan de slag te gaan'
10.46Driessen haalt hard uit na Koeman-beslissing: 'Dat is meten met twee maten'
10.36'Arsenal vangt bot bij Juventus voor sterkhouder en kijkt naar andere opties'
10.34Ex-speler Go Ahead en FC Utrecht Lidberg maakt fraaie Bundesliga-transfer
10.30Driessen overtuigd: 'Dan zul je een ander Nederlands elftal zien dan nu'
10.22Rondje WK: waarom Oranje niet scoort
10.20Scaloni hekelt artikel: niet Messi, maar hij beslist bij Argentinië
10.17'Op papier heeft Nederland heel aardig elftal, maar in praktijk valt dat erg mee'
10.15Koningspaar reist af naar Verenigde Staten: hoog bezoek voor Oranje én ander land
10.15Scaloni walgt van buitenlandse media: niet Messi, maar hij beslist bij Argentinië
10.02FC Twente zwaait Mats Rots uit voor recordbedrag van zestien miljoen
10.00WK-gids Groep H: imposant Spanje, kansen Uruguay, Kaapverdië droomt
09.57Spanje tackelt hoogte van Mexico: 'Ze kunnen zelfs op de Mount Everest spelen'
09.51Spanje flitst in aanloop naar WK: 'Ze kunnen zelfs op de Mount Everest spelen'
09.41Zaakwaarnemer Jansen open over Koeman-toekomst: 'Dat is nog helemaal niet zeker'
09.32Kritiek op plannen rond De Kuip: 'Het is 2 voor 12 als dat niet haalbaar blijkt'
09.30De bijzondere dubbele schorsing op het WK 1990
09.30VI Oranje Podcast: 'Het heilige vuur ontbreekt bij Oranje'
09.25Van de Ven samen met negen anderen gelinkt aan Real Madrid in groot transferstuk
09.22'Ik zou er niet over twijfelen om terug te keren bij Ajax, dat zou heel mooi zijn'
09.17Geweerde WK-arbiter uit Somalië is dankbaar voor reacties uit de voetbalwereld
09.04Voetbalkenners en niet-voetbalkenners opgelet: zó win je de WK-pool
09.00Zo gaat Argentinië eruitzien op het WK
08.59Argentinië doet voorzichtig met Messi: 'Ja, hij gaat spelen'
08.50Feyenoord moet drie potentiële opvolgers Van Persie wegstrepen
08.48Oezbekistan en Senegal onderworpen aan strenge veiligheidscontroles in VS
08.42Frankrijk in de ban van ontketende Olise: 'We kunnen niet wachten'
08.40Levensvatbaarheid vrouwenvoetbal op de tocht: 'Geen sprake meer van professioneel voetbal'
08.30Transfers Feyenoord: broertjes tekenen samen nieuw contract
08.28Verbazing bij Janssen na onthulling over Oranje-assistent: 'Dit kan echt niet'
08.10'Recordtransfer voor FC Twente: Mats Rots voor 16 miljoen naar Duitse club'
08.07Op deze zender kijk je dinsdag naar beslissend WK-kwalificatieduel Oranje-vrouwen
08.05Spanje imponeert en is klaar voor WK-start: 'Hij is onze Mbappé'
08.03Buitenlandse media uiten hun zorgen over Oranje
08.03Zorgen in het buitenland over Oranje: 'WK-crisis afgewend'
Resultaten x
Overige

Hattrick-held Guidetti doet Ajax pijn in De Kuip

Vijf thuiswedstrijden op rij wist Feyenoord niet meer te winnen van Ajax. Op 5 februari 2006 wonnen de Rotterdammers voor het laatst met 3-2. Echter is van een negatief clubrecord geen sprake, want de Klassieker van zondag 29 januari 2012 werd in het voordeel van Feyenoord beslist, mede dankzij een hattrick van de Rotterdamse publieksliev

29-01-2012 14:29 door Redactie ELF Voetbal

In de negentiende minuut belandde de bal voor het eerst tegen de touwen. Na een mislukte hoekschop van Feyenoord counterde Ajax bijzonder snel. Christian Eriksen schoot vervolgens vanaf de rand van het zestienmetergebied raak met links, volledig buiten het bereik van doelman Erwin Mulder. Slechts elf minuten later had Feyenoord het antwoord op de 0-1 al gegeven. Guidetti deed dat vanaf de strafschopstip. De penalty werd veroorzaakt door aanvoerder Jan Vertonghen, die in de ogen van Björn Kuipers een overtreding op Guidetti maakte. Volgens de 38-jarige arbiter raakte de Belg het standbeen van de 19-jarige Zweed. Bij Ajax waren ze het daar niet mee eens, zo liet trainer Frank de Boer de vierde official blijken. Nog voor de rust kwam Guidetti opnieuw tot scoren. Na een mislukte kopbal van Otman Bakkal kon de Manchester City-huurling de bal eenvoudig in het netje leggen: 2-1. Een opmerkelijke tussenstand, aangezien Ajax voor rust de iets betere ploeg was.

In de tweede helft wisten de Rotterdammers de marge al snel uit te breiden. Ditmaal bracht Bakkal De Kuip in extase. Guyon Fernandez legde de bal breed, nadat hij zag dat hij zelf niet tot scoren kon komen en de 26-jarige PSV-huurling profiteerde daar optimaal van door doelman Kenneth Vermeer met een geplaatst schot vanaf de rand van het zestienmetergebied te verschalken. Het 'helemaal niets in Amsterdam' klonk luidkeels uit de monden van de Feyenoord-supporters. Echter werd het weer even stil toen Dmitri Bulykin tien minuten voor tijd profiteerde van een blunder van Mulder, die dacht alle tijd te hebben om uit te trappen, maar de Russische spits over het hoofd zag. De oud-aanvaller van onder meer Anderlecht en ADO Den Haag kon met een mooie boogbal afronden. Guidetti liet echter zien helemaal geen zin te hebben in een spannende slotfase en gooide de Klassieker in de 83ste minuut definitief op slot. Ruben Schaken bediende de aanvaller op rechts. Guidetti kreeg alle ruimte van de Ajax-verdediging en had de hoek voor het uitkiezen: 4-2. Bij de Amsterdammers ontbrak het vervolgens aan geloof en agressie om terug te komen.

Feyenoord, dat nu in punten gelijk staat met zowel Ajax als SC Heerenveen, moet in de tweede maand van het kalenderjaar 2012 zien af te rekenen met NEC (uit), Vitesse (thuis), RKC Waalwijk (thuis) en PSV (uit). Ajax, in februari de Europa League-tegenstander van Manchester United, neemt het komende maand op tegen FC Utrecht (thuis), NAC Breda (uit), NEC (thuis) en Excelsior (uit).




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.