Mulder ,,In De Volkskrant zag ik mezelf bij een tekening van beide kampen als 'vriend van Johan' ingedeeld. Op basis waarvan? We bellen niet, we komen niet bij elkaar over de vloer. Ik geloof ook niet in zijn verhaal van 'met eigen opgeleide spelers terug naar de Europese top'. Voordat die jongens debuteren, zijn ze al door de echt grote clubs weggekocht."
Zoals gebeurde met Ouasim Bouy. Hij was de nieuwe ster aan het firmament. De geboren en getogen Amsterdammer van Marokkaanse komaf stroomde op 10-jarige leeftijd in en begon dit seizoen in de A1. Tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Almere City debuteerde hij begin januari in het eerste elftal. Ajax-trainer Frank de Boer was lovend: ,,Ouasim is erg enthousiast en wil alles nog in de hoogste versnelling doen. Voetballend doet hij het prima." Dat vonden ze in Turijn ook. Juventus kocht Bouy voor een prikkie op. De eigen toptalenten gaan Ajax niet meer terugbrengen aan de Europese top, krijgt Mulder in dit geval gelijk.
Mulder vindt wel dat Cruijff zijn gang moet gaan in Amsterdam. ,,Als je hem binnenhaalt, laat de man, een Verlosser nietwaar, in hemelsnaam z'n gang gaan en torpedeer niet zijn eerste belangrijke beslissing: Tscheu La Ling als directeur aanstellen. En dan de aanstelling van Louis van Gaal achter zijn rug om… Ís me toch van een valsheid! Dat tart iedere beschrijving."

