Martens smijt jongensboek GVVV dicht
Wie er ging winnen was op voorhand eigenlijk al bekend, maar hoeveel doelpunten AZ zou gaan scoren tegen GVVV was nog niet duidelijk. Nu wel. Het waren er slechts twee. Bovendien werd ook nog eens een tegendoelpunt geïncasseerd tegen de Topklasser: 2-1.

Na de 2-0 nederlaag tegen Roda JC werd AZ vandaag in de gelegenheid gesteld om vertrouwen te tanken in de KNVB Beker-wedstrijd tegen GVVV, dat in de voorbije vier speelrondes te sterk bleek voor Nemelaer (3-1), Zwaluwen'30/Henver (1-2), Excelsior (0-3) en Sparta Rotterdam (1-1, overwinning na strafschoppen). De Alkmaarders hadden zich in de vorige bekerrondes ontdaan van FC Groningen (4-2), FC Dordrecht (2-3) en Ajax (2-3).
Wie verwachtte dat AZ vandaag een gemakkelijke avond tegemoet ging, kwam bedrogen uit. Na tien minuten keek de winterkampioen van Nederland zelfs tegen een zeer verrassende 0-1 achterstand aan. Dennis van Meegdenburg ging een één-tweetje aan met Martin van Eck en toen hij de bal terugkreeg, wipte hij het leer prompt over Esteban Alvarado heen. De Costa Ricaanse doelman rekende waarschijnlijk op een voorzet.
Lang kon GVVV echter niet genieten van de voorsprong. Maarten Martens maakte er met een succesvolle vrije trap 1-1 van, een doelpunt dat doelman Johan Jansen zich mocht aanrekenen. Het schot was houdbaar. Na de thee liet Martens zich opnieuw in productief opzicht gelden. Na een combinatie met ploeggenoot Adam Maher kon de 27-jarige middenvelder met de binnenkant van de voet in de linkerbovenhoek knallen. Later in het duel voorkwam de lat een hattrick van Martens.
Zo kwalificeerde AZ zich net als SC Heerenveen en Heracles Almelo voor de halve eindstrijd van de KNVB Beker. Morgenavond (20:45 uur) is bekend wie zich bij de laatste vier bekerclubs van Nederland voegt. Dan staat in Eindhoven PSV - NEC op het programma.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 14:43 Vlaar dolgelukkig: 'Gevochten met alles wat ik had' 1
- 14:32 De Jong baalt, maar wenst Oranje veel succes
- 14:25 Rosales in de belangstelling van grote Europese clubs
- 14:14 Del Piero zal niet meer terugkeren naar Italië
- 14:00 Van Marwijk laat Ajacieden, Lens en Maher thuis 2
- 13:56 Vertonghen hoopt op Anita en De Jong 1
- 13:53 Van der Vaart was bijna speler van PSG geweest
- 13:46 Fabregas dolgelukkig: 'Vierde prijs van het seizoen!'
- 13:38 Spanning loopt op bij Oranje: 'Ik ben zenuwachtig'
- 13:36 'AZ en NEC hengelen naar Deens talent'
- 13:29 Keane: 'Het niveau van Ierland is enorm gestegen'
- 13:11 Iniesta: 'Het perfecte afscheidscadeau'
- 13:06 Walker verlegt focus van EK naar OS
- 13:03 Eriksen blijft bij Ajax: 'Ik heb nog genoeg te leren'
- 12:58 Suarez scoort typische goal.
- 12:52 Van der Vaart slaat golfbal op Ibrahimovic
- 12:48 Hazard genoot van vrije rol
- 12:43 'We hebben nu twee keepers voor een lang seizoen'
- 12:39 'Rooney is een tikkende tijdbom'
- 12:35 Schalk geniet bij Jong Oranje
- 12:31 'Als PSV komt, dan is dat wel een verrassing'
- 12:28 PSV bevestigt komst Waterman
- 12:22 'Lens moet thuisblijven'
- 12:16 Inter en ManU willen ver gaan voor Napoli-revelatie
- 12:11 PSV wil miljoenen vangen voor Toivonen 3
