Laatste nieuws
11.13Na '60 jaar pijn' kijkt Engeland naar zijn onaantastbare talisman Kane
11.05Real presenteert met Bernardo Silva volgende zomeraanwinst
11.00VP-Voetbalkantine: 'Een transfer naar AZ is de perfecte stap voor De Busser'
10.51'Ik vond Nederland laatste jaren juist heel solide, dat is niet in één keer weg'
10.50Transfers PSV: vervanger Afellay in staf PSV bijna binnen
10.48Rondje WK: hattrick Messi, de opmars van Haaland en de Franse puzzel
10.40Arnautovic (37) schittert tijdens laatste WK: 'Records interesseren me niet meer'
10.39'Vlag gaat nog niet uit bij NAC Breda, ondanks verwachte Van Hecke-miljoenen'
10.27'Hij is nog wel anders dan Frenkie de Jong, lijkt meer op type Busquets'
10.14Dembélé onder vuur na onzichtbare WK-start, Olise grijpt zijn kans
10.13Discussie over actie Messi: 'Dat was een duidelijke rode kaart'
10.00Is Portugal beter met of zonder Ronaldo? 'Zijn grootsheid is het probleem'
09.50Oostenrijkse pers ziet grote impact voor PSV'er Wanner: 'Dat was geen toeval'
09.45Zelfs Ibrahimovic onder indruk van Haaland: 'Hij komt dichter bij Zlatan'
09.45Irak onder de indruk van Haaland: 'Een van de beste die ik ooit heb gezien'
09.24Argentinië smult van 'GOAT' Messi: 'Laat deze tango nooit eindigen'
09.20Kogel door de kerk: Real Madrid dendert door en presenteert Man City-smaakmaker
09.20Zijn vader werd vermoord en zijn broer verdween: nu scoort hij op het WK
09.12Twente krijgt duidelijkheid voor EL-loting en ontloopt absolute grootmacht
09.10'De Busser staat voor binnenlandse transfer, Go Ahead krijgt 'meerdere miljoenen''
09.00Hoe PSV een 'WK-dip' in het komende seizoen wil voorkomen
08.59Quiz! Weet je alles over de WK-goals van Messi?
08.48Voorloting geweest: vijf opties over voor FC Twente bij Europa League-loting
08.45Genietende Messi gaat in op tranen na eerste goal en evenaring WK-record
08.41Voorloting geweest: vijf opties over voor Ajax bij Conference League-loting
08.40Argentijnse pers komt superlatieven tekort: 'Wat kunnen we nog over Messi zeggen?'
08.30Oordeel zelf: Messi ontsnapt op glorieuze avond aan een rode kaart bij Argentinië
08.29VI Live: als allerlaatste trappen ook Oezbekistan en Colombia hun WK af
08.26Wat je moet weten: Ajax woensdag koker in voor loting Conference League-voorronde
08.25Oud-Ajacied looft nieuwe trainer Míchel: 'Ik hou van zijn voetbalfilosofie'
08.25Wat je moet weten: Twente woensdag koker in voor loting Europa League-voorronde
08.18WK LIVE: Oostenrijk begint met zege, bondscoach Portugal reageert op geruchten
08.18Rangnick op een na succesvolste bondscoach Oostenrijk ooit na zege op Jordanië
08.18Rangnick op een na succesvolste Oostenrijk bondscoach ooit na zege op Jordanië
08.14Oranje-uitblinker wil 'mooie pot neerzetten' tegen Zweden: 'Leeft bij de spelers'
Resultaten x
Overige

FC Utrecht laat Ajax de Klassieker-kater niet wegspoelen

Ajax heeft een nieuwe dreun te verwerken gekregen. Exact een week na de verloren Klassieker (4-2) werd tegen FC Utrecht in de Amsterdam ArenA een 0-2 nederlaag geleden.

05-02-2012 14:25 door Redactie ELF Voetbal

Toby Alderweireld (hamstring), Derk Boerrigter (rug), Nicolai Boilesen (hamstring), André Ooijer (kuit), Kolbeinn Sigthórsson (enkel), Bruno Silva (schouder) en Gregory van der Wiel (lies) waren er vanwege blessureleed niet bij en plots leek het alsof Frank de Boer weer was teruggekeerd naar de A1. Stefano Denswil, Davy Klaassen, Dico Koppers, Ricardo van Rhijn en Joël Veltman waren opgenomen in het Amsterdamse keurkorps. Het betekende niet dat de hoofdstedelingen op voorhand kansloos waren. In de voorbije zeven speelrondes slaagde FC Utrecht er namelijk niet in om te zegevieren. De laatste keer dat dat wel gebeurde, was op zondag 6 november, nota bene tegen Ajax (6-4). Bovendien was het Ajax onder De Boer nog altijd ongeslagen in eigen huis. 

Onder het dichte dak van de Amsterdam ArenA kwam Ajax het gretigst uit de startblokken. FC Utrecht, dat de laatste drie ontmoetingen met de Amsterdammers naar zich toe wist te trekken, kwam echter niet in de problemen. Het eerste bedrijf verliep precies zoals FC Utrecht hoopte. Het liet het spel aan Ajax, maar kwam defensief amper in de problemen. Vijf minuten voor het rustsignaal kwamen de Domstedelingen zelfs op voorsprong. Davy Bulthuis gaf de bal voor vanaf links. Kenneth Vermeer leek de bal te kunnen pakken, maar de bal glipte uit zijn handen. Edouard Duplan was er als de kippen bij om adequaat te reageren op de blunder van de Ajax-goalie: 0-1.

In de tweede helft kreeg Ajax een aantal kansen om zich terug in de wedstrijd te knokken. Twintig minuten na de thee leek het 1-1 te worden nadat er paniek uitbrak in de achterhoede van FC Utrecht, maar de bal strandde op twee meter van de goal. Daarna deelde de formatie van trainer Jan Wouters de genadeklap uit. Wederom via Duplan, die op aangeven van Frank Demouge hard en hoog raakschoot. Het beladen duel eindigde met een opstootje bij de achterlijn. Ajax-huurling Rodney Sneijder, die in de slotseconden onenigheid had met invaller Miralem Sulejmani, verliet in de blessuretijd strompelend het veld. Eerder in de wedstrijd liep ook Theo Janssen een blessure op. Invloed op de eindstand had het allemaal niet meer. De eerste thuisnederlaag van Ajax onder De Boer werd zo een feit. FC Utrecht is nu de tweede club ooit die vier keer op rij heeft weten te winnen van de Amsterdammers.

Ajax, de Europa League-tegenstander van Manchester United, neemt het in februari op tegen NAC Breda (uit), NEC (thuis) en Excelsior (uit). FC Utrecht ontvangt deze maand eerst ADO Den Haag en AZ en gaat daarna op bezoek bij FC Twente.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.