Gisteravond (dinsdag) won Borussia Dortmund in de kwartfinale van de DFB Pokal met 0-4 bij Holstein Kiel. Maar het veld van de club uit de Regionalliga Nord was kei- en keihard. Spelers hadden moeite om op de been te blijven, de bal rolde niet goed en door de enorme kou raakten de toeschouwers op de tribune bijna bevroren. Maar vanwege een verplichte live-uitzending op de televisie moest de wedstrijd doorgaan.
Trainer Jürgen Klopp van Borussia Dortmund spuwde na afloop ook zijn gal op de televisie. "Onder normale omstandigheden was op dit veld niet te spelen. Maar de scheidsrechter had geen mogelijkheid voor een afgelasting, omdat de wedstrijd live op de televisie kwam", vertelde Klopp. "Het gevaar op blessures was zeer groot. Ik ben blij dat er niets is gebeurd. Maar ik neem de DFB (Duitse voetbalbond, red.) hiervoor verantwoordelijk."
"In de winter hoort een veldverwarming aan te staan en dient er op een dergelijk veld gespeeld te worden. Maar als een club of een veld geen veldverwarming heeft, dient er op een andere plek gespeeld te worden. Men speelt toch ook geen ijshockey op een voetbalveld. Dergelijke situaties zijn voor het voetbal onwaardig."
Klopp kreeg al direct ondersteuning van collega Robin Dutt van Bayer 04 Leverkusen. "Blijkbaar moet eerst iemand een ernstige blessure oplopen, voordat er bij de voetbalbond een lichtje gaat branden. In mei en augustus ligt de competitie stil, maar nu moeten we met zijn allen per se het veld op," zei hij tegenover het persbureau dpa.
Laatste nieuws
Resultaten
x
OverigeKlopp witheet: 'IJshockey speel je toch ook niet op een veld?'
Niet alleen in ons land, maar ook in Duitsland is er weinig begrip voor het doorgaan van voetbalwedstrijden met ijzige temperaturen en op bevoren velden. "Dit 'Football op Ice' is onverantwoord."

