Bij de thuisploeg startte jeugdexponent Thomas Bruns in de basis. De jongeling was de vervanger van de geblesseerde Kwame Quansah. Bij de Limburgers was Davy de Beule afwezig. Trainer Harm van Veldhoven koos voor Arnaud Sutchuin-Djoum als vervanger.
Vlak voor rust kwamen de bezoekers op voorsprong via wie anders dan Sanharib Malki. De Syrische topschutter maakte zijn zestiende treffer van het seizoen door de bal knap voorbij Remko Pasveer te schuiven.
Na twintig minuten spelen in de tweede helft slaagde de thuisploeg erin om de 1-1 op het scorebord te zetten. Na een snelle ingooi was het Everton die op aangeven van Samuel Armenteros scoorde.
In de 78ste minuut werd diezelfde Armenteros door Roda-doelman Pawel Kieszek neergelegd in het strafschopgebied, waardoor de Almeloërs vanaf elf meter mochten aanleggen. Bovendien mocht de Poolse goalie met rood vertrekken. Vervanger Mateusz Prus was niet in staat om de strafschop van Willie Overtoom te keren: 1-2. Het doelpunt van de middenvelder was tevens de laatste van het duel.
Door de zege kruipt Heracles het linkerrijtje binnen. De zwart-witten staan nu op de negende plaats in de Eredivisie. Roda JC blijft de achtste positie bezetten.
Laatste nieuws
Resultaten
x
OverigeBeter Heracles sluipt linkerrijtje binnen na overwinning op Roda
Heracles Almelo mag zich weer een subtopper noemen in de Nederlandse Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz sloop zaterdagavond het linkerrijtje binnen door in eigen huis Roda JC Kerkrade met 2-1 te verslaan.<

