Maar de vraag is waar Wenger moet beginnen met het opnieuw opbouwen van zijn ploeg, waarvoor hij tussen de 50 en 100 miljoen pond beschikbaar gesteld krijgt.
Het eerste probleem ligt al voorin, want naast Robin van Persie lijken Chamakh en Ju Young Park niet te voldoen aan de verwachtingsnorm. Ruwe diamant Gervinho is wel het behouden waard maar de spoeling is zeer dun. Ook achter eerste keus Theo Walcott zit geen vervanger en aanjager.
Op het middenveld is hij er niet in geslaagd om een goede opvolger te vinden voor de vertrokken Cesc Fabregas en Samir Nasri. Er zijn betere opties dan de ouder wordende Mikel Arteta en de belofte nog niet nagekomen Aaron Ramsey nodig.
Over de verdediging maakt Wenger zich nog het minste zorgen, mits iedereen fit is. Maar achter linksback Gibbs is eigenlijk geen fatsoenlijke vervanger. Supporters vragen zich ook sterk af of Johan Djourou en Per Mertesacker goed genoeg zijn om de top aan te kunnen. Daarnaast wordt er ook getwijfeld aan de jonge doelman Wojciech Szczesny, een meer ervaren sluitpost zou toch de voorkeur genieten.
Volgens de Engelse krant mag Wenger dus in ieder geval flink gaan shoppen aankomende zomer. Maar het zal nog een heel gepuzzel voor hem worden om een elftal op de been te krijgen waarmee hij kan strijden voor de grote prijzen.

