"Ik was er zelf niet eens bij. Ik ben in Brunei bij een toernooi van onder 21", zegt de 60-jarige Nederlander tegenover Sport-Promotion. "Feitelijk heb ik niets meer met het A-elftal te maken. Een internationaal toernooi voor spelers onder de 21 jaar. Daar ligt nu mijn werkterrein. Ik kijk hier hoe de technische staf de trainingen en het toernooi opbouwt. Die ervaringen neem ik later mee in mijn aanbevelingen. Ik was dus in Brunei toen de A-ploeg in Bahrein speelde."
Beelden van de veelbesproken wedstrijd heeft Rijsbergen nog niet gezien. "De 10-0 op zich verbaasde me niet eens. De beste spelers van Indonesië komen hier uit in de illegale competitie en kunnen dus niet worden geselecteerd voor de nationale ploeg. De bond koos er daarom voor om de selectie van onder 23 naar Bahrein te sturen, omdat die ploeg tweede was geworden op de Sea Games, zeg maar de Olympische Spelen van Azië. Daarmee verkijk je je op de kwaliteit van sommige landen in het Midden-Oosten. Dan werd de keeper er ook nog eens na twee minuten uitgestuurd, wat ik ervan heb begrepen. En vier strafschoppen tegen, nog twee gemist. Tja. Dan kan zoiets uitlopen op zo'n nederlaag", aldus de oud-international.
In de beslissing van de FIFA om een onderzoek in te stellen kan Rijsbergen zich vinden. "Laat ze dat vooral doen en als ze iets mochten vinden meteen ingrijpen. Indonesië kan niet ontkennen dat ze de schijn soms tegen hebben. In het verleden droop de toenmalige competitie van corruptie. Inmiddels zijn er gelukkig stromingen in het land die dat een halt willen toeroepen. Maar het proces zal tijd nodig hebben", besluit de geboren Leidenaar.

