Voorafgaande aan de Portugese topper stonden Benfica en FC Porto in punten gelijk. Beide clubs zijn bezig aan een sterk seizoen en laten weinig punten liggen. Bij De Draken waren ze dan ook door het dolle heen met de verkregen driepunter. Hulk opende de score in de zevende minuut met een verwoestende uithaal, maar Benfica wist de 0-1 achterstand vervolgens om te draaien in een 2-1 voorsprong. Óscar Cardozo bolde de touwen tweemaal, één keer vlak voor en één keer vlak na rust.
James Rodríguez bracht de score weer in evenwicht na een scherp uitgevoerde counter. Toen linkervleugelverdediger Emerson met zijn tweede gele kaart van het veld werd gestuurd, was het definitief gedaan met Benfica. FC Porto zette aan en trok aan het langste eind. Verdediger Maicon profiteerde vanuit een vrije trap van Rodríguez van de man-meer-situatie: 2-3.
Marc Janko, oud-aanvaller van FC Twente, maakte de negentig minuten vol bij FC Porto. De 28-jarige Oostenrijker zag een doelpunt afgekeurd worden vanwege buitenspel.

