Dat er te weinig hotels zijn in het land is al langer bekend. Dat de prijzen voor deze hotels belachelijk hoog zijn, tot 250% meer, was ook al bekend. Berichten dat Engels sprekende gasten 250 euro moeten betalen voor een steak in een restaurant gaan ook al de ronde. Maar er is nog veel meer mis in Oekraïne.
En inmiddels is er zelfs een heus schandaal aan het ontstaan. Leraren en ziekenhuiszusters zeggen sinds begin dit jaar pas één keer salaris te hebben ontvangen terwijl dat geld door de staat in het toernooi gestopt wordt. Het geld dat voor een sociaal project voor holocaust-overlevenden bedoeld was, wordt voor het EK misbruikt.
De kosten voor het bouwen en verbouwen van de stadions, hotels(studentenwoningen), treinen en de infrastructuur lopen zo hoog op dat al het geld in het toernooi gaat. Eigenlijk zou het EK 3,2 miljoen euro kosten. Experts schatten echter dat er uiteindelijk ongeveer 12 miljoen euro uit de staatskas van Oekraïne moet komen.

