Laatste nieuws
15.00Elia blikt terug op social media-rel: 'Bam, gelijk heel het land over me heen'
15.00(Bijna) alle WK-hits beluisterd en geanalyseerd
14.59Lerarenstaking vormt obstakel voor WK-start in Mexico
14.58Ajax trekt in de voorbereiding naar Gelderland
14.52AZ legt spits uit de jeugd voor drie seizoenen vast
14.49Koeman beseft: 'Dat moet wel veranderen, anders win je niet veel wedstrijden'
14.36Hoffenheim dolblij na akkoord met FC Twente over Rots: 'Enorm potentieel'
14.33Rondje WK: 'Malen verdient meer vertrouwen van Koeman'
14.19Utrecht-speler Iqbal hoopt met voorbeeldfunctie geschiedenis te schrijven op WK
14.11Dumfries bedankt amateurclub voor felicitatie met transfer naar Real Madrid
14.02FC Twente vangt recordbedrag voor Rots: 'Bizar hoe het allemaal gegaan is'
14.00WK-gids Groep J: Messi treft Jordaanse Messi, strijd tussen Oostenrijk en Algerije
13.48Waar en wanneer: alles wat je moet weten over de openingswedstrijd van het WK 2026
13.46'Het moet bij het Nederlands elftal allemaal van Cody Gakpo komen...'
13.44Nieuwe inkomstenbron FIFA: fans betalen voor naam op scherm
13.36'Real Madrid is niet klaar na Konaté en Dumfries en benadert Arsenal-verdediger'
13.33Real Madrid verlengt met Emirates in megadeal van 100 miljoen per jaar
13.20'Aura' is de kracht van bondscoach Koeman: 'Dan viel het compleet stil'
13.10Nederlandse succescoach neemt afscheid van Beveren: 'We braken record na record'
13.05Het WK in cijfers
13.00Mond van Andries Noppert viel open van verbazing tijdens vlucht naar Qatar
13.00Elia open over hoge druk in topvoetbal: 'Je moet presteren en je mond dichthouden'
13.00René Meulensteen weer actief op WK als assistent bij Irak: 'Shock the world'
12.55'Ajax legt in zoektocht naar keeper ook contact met Zwitserse WK-ganger'
12.54Ajax lijdt nederlaag in miljoenenzaak rondom Antony en Lisandro Martínez
12.48Sneijder wijst naar Koeman: 'Ik geloof niet dat we 4-3-3 gaan spelen op het WK'
12.4553-voudig Oranje-international prijkt op cover van WK-special van Men's Health
12.45Alle speelsteden en stadions van het WK 2026 op een rij
12.30Iran is woedend na beslissing VS: 'Dit roept serieuze vragen op...'
12.30De laatste keer Messi, Ronaldo en andere wereldsterren, wat kunnen ze nog dit WK?
12.30La dernière danse de Didier Deschamps: kraanwater of champagne?
12.28'PSV vindt vervanger Afellay: ontslagen Heracles-coach treedt toe tot staf Bosz'
12.25Rots gepresenteerd bij Hoffenheim: 'Bizar hoe het allemaal gegaan is'
12.23Schotland slaat terug naar boze Noren: 'Zij zouden hetzelfde doen'
12.18Jota's weduwe schrijft brief aan Robertson: 'Diogo heeft het veld nooit verlaten'
Resultaten x
Overige

RKC verliest ook niet van andere bekerfinalist

Heracles Almelo - RKC Waalwijk. Slechts drie keer eerder stond die krachtmeting op het programma in de Eredivisie. Beide clubs wonnen één keer, vandaag waren er geen winnaars: 1-1.

15-04-2012 18:23 door Redactie ELF Voetbal

Heracles Almelo won slechts twee van de laatste zeven competitierondes in de Eredivisie en hield al tien keer op rij niet meer de nul. RKC Waalwijk, dat afgelopen woensdag PSV versloeg (2-1), won vijf van de laatste zeven ontmoetingen en kan dit jaar de beste klassering ooit (de 7e plaats in 2001) evenaren of zelfs verbeteren. Op basis van die statistiek zou kunnen worden verwacht dat de promovendus vandaag zou winnen in het Polman Stadion. Dat bleek niet zo te zijn.

Na een matige eerste fase van de wedstrijd gaf scheidsrechter Kevin Blom na 39 minuten een strafschop aan Heracles Almelo. Samuel Armenteros werd neergehaald door Guy Ramos, of struikelde de 21-jarige aanvaller? Feit is wel dat de rechtervleugelverdediger een gele kaart kreeg, zijn twaalfde van het seizoen. Ramos is daarmee de nieuwe recordhouder van de Eredivisie wat betreft het aantal gele kaarten in één seizoen. Stanislav Manolev, Mihai Nesu, Jorge Acuna, Aleksandar Rankovic, Barry van Galen en Raymond Atteveld kregen er (ooit) elf. De gegeven penalty werd overigens niet benut door Everton, die de bal tergend langzaam tegen PSV-huurling Jeroen Zoet aanschoot. Kort daarna was het echter alsnog raak voor de zwartwitten. Een zondagsschot van Lerin Duarte belandde in de 42e minuut in het RKC-doel. RKC Waalwijk kreeg op slag van rust nog een dot van een kans via Ajax-huurling Geoffrey Castillion, maar de inzet raasde net langs de paal.

RKC Waalwijk, dat dit seizoen de eerste promovendus sinds het seizoen 2000/'01 (NAC Breda) kan worden die in het linkerrijtje eindigt, kwam zeven minuten na rust weer op gelijke hoogte. Mitchell Schet zette de bal voor vanaf links en bereikte Jeff Stans, die hard uithaalde en tot scoren kwam: 1-1. Daarna begon Heracles Almelo zich weer met het spel te bemoeien. Marko Vejinovic (hard schot tegen RKC-aanvoerder Ard van Peppen aan), en Duarte (twee schoten over het doel) waren dichtbij. Roald van Hout en Schet stelden keeper Remko Pasveer op de proef, maar hun inzetten verdwenen net naast de paal over de achterlijn. Heracles Almelo kwam er nog goed uit via invaller Daryl van Mieghem, die een rebound van Everton op de lijn gekeerd zag worden door Van Peppen.

RKC Waalwijk is door de puntendeling nog altijd volop in de race om een ticket voor Europees voetbal veilig te stellen. Heracles Almelo blijft zich in de top van het rechterrijtje bevinden. De kans dat de verliezend bekerfinalist zich via een eventuele tweede plaats van PSV kwalificeert voor Europees voetbal lijkt groter dan de kans dat de Heraclieden in de top-9 van de Eredivisie eindigen.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.