Heracles Almelo won slechts twee van de laatste zeven competitierondes in de Eredivisie en hield al tien keer op rij niet meer de nul. RKC Waalwijk, dat afgelopen woensdag PSV versloeg (2-1), won vijf van de laatste zeven ontmoetingen en kan dit jaar de beste klassering ooit (de 7e plaats in 2001) evenaren of zelfs verbeteren. Op basis van die statistiek zou kunnen worden verwacht dat de promovendus vandaag zou winnen in het Polman Stadion. Dat bleek niet zo te zijn.
Na een matige eerste fase van de wedstrijd gaf scheidsrechter Kevin Blom na 39 minuten een strafschop aan Heracles Almelo. Samuel Armenteros werd neergehaald door Guy Ramos, of struikelde de 21-jarige aanvaller? Feit is wel dat de rechtervleugelverdediger een gele kaart kreeg, zijn twaalfde van het seizoen. Ramos is daarmee de nieuwe recordhouder van de Eredivisie wat betreft het aantal gele kaarten in één seizoen. Stanislav Manolev, Mihai Nesu, Jorge Acuna, Aleksandar Rankovic, Barry van Galen en Raymond Atteveld kregen er (ooit) elf. De gegeven penalty werd overigens niet benut door Everton, die de bal tergend langzaam tegen PSV-huurling Jeroen Zoet aanschoot. Kort daarna was het echter alsnog raak voor de zwartwitten. Een zondagsschot van Lerin Duarte belandde in de 42e minuut in het RKC-doel. RKC Waalwijk kreeg op slag van rust nog een dot van een kans via Ajax-huurling Geoffrey Castillion, maar de inzet raasde net langs de paal.
RKC Waalwijk, dat dit seizoen de eerste promovendus sinds het seizoen 2000/'01 (NAC Breda) kan worden die in het linkerrijtje eindigt, kwam zeven minuten na rust weer op gelijke hoogte. Mitchell Schet zette de bal voor vanaf links en bereikte Jeff Stans, die hard uithaalde en tot scoren kwam: 1-1. Daarna begon Heracles Almelo zich weer met het spel te bemoeien. Marko Vejinovic (hard schot tegen RKC-aanvoerder Ard van Peppen aan), en Duarte (twee schoten over het doel) waren dichtbij. Roald van Hout en Schet stelden keeper Remko Pasveer op de proef, maar hun inzetten verdwenen net naast de paal over de achterlijn. Heracles Almelo kwam er nog goed uit via invaller Daryl van Mieghem, die een rebound van Everton op de lijn gekeerd zag worden door Van Peppen.
RKC Waalwijk is door de puntendeling nog altijd volop in de race om een ticket voor Europees voetbal veilig te stellen. Heracles Almelo blijft zich in de top van het rechterrijtje bevinden. De kans dat de verliezend bekerfinalist zich via een eventuele tweede plaats van PSV kwalificeert voor Europees voetbal lijkt groter dan de kans dat de Heraclieden in de top-9 van de Eredivisie eindigen.

