Direct vanaf de aftrap trok de thuisploeg ten aanval. Vooral Armenteros was na zo'n tien minuten spelen gevaarlijk met een kopbal. Heerenveen had hier vrij weinig tegenover te stellen. Alleen topschutter Dost, die met een masker speelde, was even dreigend.
Na een kwartier spelen opende diezelfde Dost op simpele wijze de score. De boomlange aanvaller kon na een schot van Luciano Narsingh makkelijk de rebound binnentikken: 0-1.
Nog geen minuut na de treffer was Armenteros wederom gevaarlijk namens Heracles. De Zweedse aanvaller stuitte echter op Heerenveen-doelman Kristoffer Nordfeldt. Even later dacht Willie Overtoom het leer in de kruising te schieten, maar wederom was het de goalie die redding bracht.
Tien minuten voor rust leek Heerenveen uit een counter op 0-2 te komen. Na een handig passje van Narsingh kon Dost alleen op Heracles-doelman Remko Pasveer afgaan. Het onderonsje werd echter gewonnen door de sluitpost, die even later ook goed redde op een poging van Oussama Assaidi. De grootste kansen voor de rust waren echter voor Everton namens Heracles en Dost namens de bezoekers. Beide aanvallers konden na een lage voorzet vanaf zo'n vijf meter uithalen, maar beide keren vloog het speelvoorwerp het stadion uit.
Tien minuten na de theepauze counterde Heerenveen simpel door de Heracles-verdediging. Het eindstation van de aanval was Narsingh. Die de bal handig over Pasveer heen liftte. Twee minuten later was de spanning ineens weer terug. Kwame Quansah werd in het strafschopgebied onderuit getrokken door Michel Breuer, waarna Overtoom vanaf elf meter raak schoot: 1-2.
Twintig minuten voor tijd speelde Filip Djuricic zich vrij op zestien meter van het doel. Vervolgens schoot de serviër strak in de hoek: 1-3. Waar de Friezen dachten dat de overwinning binnen was, dacht Heracles hier heel anders over. De thuisploeg bracht enkele minuten later alweer de spanning terug in het duel. Everton legde het leer goed terug, waarna Thomas Bruns simpel binnenschoot: 2-3.
In de tachtigste minuut was het duel toch echt beslist. Dost werd handig vrijgespeeld door Narsingh, waarna de aanvaller simpel zijn dertigste treffer van het seizoen binnenschoot: 2-4. De laatste tien minuten slaagde Heracles er niet meer in om terug te komen.
Laatste nieuws
Resultaten
x
OverigeHeerenveen in kansenfestijn gelukkig voorbij Heracles
Sc Heerenveen heeft zaterdag met de grote moeite weten te winnen van Heracles Almelo. De Friezen waren in een heus kaartenfestijn net iets gelukkiger als de thuisploeg en wonnen al dan niet terecht met 4-2.

