Laatste nieuws
00.56Argentinië gewaarschuwd door ongeslagen reeks Zwitserland
00.54Zwitserland wint penalty's van Colombia en is voor het eerst sinds 1954 WK-kwartfinalist
00.53Vargas schiet Zwitserland naar kwartfinale tegen Argentinië
00.51Zwitserland verslaat Colombia en staat na 62 jaar weer in kwartfinale WK
00.50Zwitserland rekent pas na penaltyreeks af met Colombia en treft nu Argentinië
00.45Fulham presenteert Arbeloa als opvolger van Silva
00.36VI Live: penalty's bij Colombia en Zwitserland, wie haalt de kwartfinale?
00.35VI Live: Colombia en Zwitserland gaan penalty's nemen
00.29VI Live: Colombia verzuimt fout in Zwitserse defensie af te straffen
00.24België heeft geen behoefte aan juridische oorlog met FIFA over zaak-Balogun
00.16'FIFA buigt zich over mogelijke terugkeer Rusland in internationale competities'
00.14VI Live: kansen aan beide kanten in verlenging tussen Colombia en Zwitserland
00.12Infantino opnieuw in de schijnwerpers na opvallend fotomoment op WK
00.09VI Live: Colombia dicht bij voorsprong in verlenging tegen Zwitserland
00.05'Bosnië-Herzegovina eist 'schorsing en uitsluiting' van VS na overheidsinmenging'
00.00VI Live: Colombia en Zwitserland begonnen aan verlenging

Gisteren

23.55VI Live: Colombia en Zwitserland gaan verlengen
23.35‘Memphis Depay keert terug in de Eredivisie’
23.30VI Live: Colombia en Zwitserland azen op bevrijdende treffer
23.23VI Live: Colombia dringt aan tegen stugge Zwitsers
23.20Messi stimuleert Argentijnen alles te geven: 'Hij is onze leider, hij verdient dit'
23.17VI: Ajax ontvangt 'serieus bod' op Kaplan, die zelf andere voorkeur heeft
23.14VI Live: Zwitserland en Colombia houden elkaar in bedwang
23.13Trabzonspor doet serieus bod op Ajax-verdediger Kaplan
23.04VI Live: Zwitserland voert één wissel door tegen Colombia in tweede helft
23.02Aston Villa verhuurt ex-Feyenoorder Redmond aan Ligue 2-club
23.02'Transfervrije oud-PSV’er (36) traint mee bij club waarvan hij mede-eigenaar is'
23.00WK LIVE: Egypte woest na zinderend duel, Zwitserland naar kwartfinale
23.00Argentinië ontsnapt dankzij miraculeuze comeback tegen Egypte aan WK-uitschakeling
23.00Read: 'Ik heb niet per se het gevoel dat ik weg moet bij Feyenoord'
22.51LIVE Transfers: Mijnans haakt direct aan bij PSV, PSG akkoord met smaakmaker
22.51VI Live: Colombia en Zwitserland doelpuntloos aan de thee
22.48VI Live: Colombia en Zwitserland gaan doelpuntloos aan de thee
22.45Praat mee op VP: Zwitserland - Colombia
22.42VI Live: Colombia klopt nadrukkelijk op de Zwitserse poort
Resultaten x
Column

Competitie blijft tot laatste speeldag 'heel raar'

"Het moet wel heel raar worden, willen we dit seizoen de titel nog winnen", zei Frank de Boer op 19 november 2011 na afloop van de in 2-2 geëindigde thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Het bleek een uitspraak waar weinig op af te dingen valt. Want het liep raar! Sterker nog, de laatste speeldag belooft zondag een bizarre apotheose te krijgen, die helemaal past bij het s

03-05-2012 11:30 door Redactie ELF Voetbal

Ajax is daar overigens niet meer bij betrokken. De Amsterdammers wonnen woensdag met 2-0 van VVV Venlo en behaalden op dezelfde avond dat Real Madrid de 32ste Spaanse titel pakte, de 31ste landstitel uit de clubhistorie. Een prachtig resultaat en wat mij betreft - ik schreef het al eerder - een veel betere prestatie dan die van vorig seizoen, toen Ajax vooral profiteerde van het feit dat FC Twente op de laatste speeldag van het seizoen in de ArenA als het ware 'bevroor' en Ajax de titel in de schoot wierp.

In dit seizoen gebeurde min of meer hetzelfde, hoewel Ajax in de loop van het seizoen steeds beter ging spelen en in de laatste maanden een oppermachtige indruk maakte. Maar, zoals Johan Cruijff in zijn felicitatie-column ook schreef, Ajax dankt dit seizoen de titel ook aan het falen van de concurrentie. En dan met name aan de volledig mislukte tweede competitiehelften van AZ en FC Twente.

Hoe het zo mis kon gaan bij de Alkmaarders begrijp ik nog wel. Een loodzwaar programma, mede het gevolg van Europese en bekersuccessen, gecombineerd met een vrij kleine selectie, zorgde elke keer weer voor onnodig puntverlies. In Alkmaar ziet men het feit, dat bijna zeker in het komende seizoen weer Europa League-voetbal in het stadion te zien zal zijn, beslist als 'een prijs'.

Anders is dat bij FC Twente, waar ik sterk de indruk heb dat de in mijn ogen volledig onnodige wissel Adriaanse/McClaren uiteindelijk catastrofale gevolgen heeft gehad. Onder Adriaanse werden in de herfst van het afgelopen jaar 33 punten uit 17 wedstrijden gehaald en ook nog eens de volgende ronde van de Europa League bereikt. Eigenlijk was de bekeruitschakeling tegen PSV de enige tegenvaller voor de ploeg, die mijns inzien echt Adriaanse voetbal speelde: zolang er maar meer werd gescoord dan er tegentreffers waren, kon het nooit verkeerd gaan!

Met McClaren aan het roer begon de grote terugval. Opnieuw was de wedstrijd tegen PSV een uitzondering; een positieve deze keer. Maar voor de rest presteerde Twente zwaar onder de maat. Uiteindelijk werden nog 27 punten aan het totaal toegevoegd en is Twente nu niet eens meer zeker van Europa League-deelname. Sterker nog: de club wacht bijna zeker de loterij van de Play Off's om één laatste plaatsje, gevolg - door succes - met een eerste Europese ronde al begin juli. Een kleine catastrofe!

De onverwachte thuisnederlaag van Twente tegen Heerenveen heeft - behalve voor veel treurnis in Enschede - ook nog voor een bizar einde van de competitie gezorgd. Zondag immers spelen Heerenveen en Feyenoord tegen elkaar, een duel dat de thuisclub heel graag wil winnen. OF VERLIEZEN! Maar in ieder geval niet gelijk wil spelen. Deze rare situatie is een ongewenst gevolg van het feit dat de KNVB Bekerfinale zo ongewoon vroeg werd gespeeld.

Laten we er eens van uit gaan dat PSV zondagmiddag wint bij Excelsior en dat het AZ lukt om het aangeslagen FC Groningen aan de kant te zetten; beide geen rare voorspellingen. De uitslag van Heerenveen-Feyenoord is dan allesbepalend voor verdeling van de Europese plaatsen. Wint Heerenveen, dan wordt PSV tweede en speelt de Friese club (die dan als 4de eindigt) zelf in de Europa League. Wint Feyenoord, dan zijn de Rotterdammers tweede, gaat PSV (als bekerwinnaar) automatisch naar de Europa League en geeft de vijfde plaats - waar Heerenveen dan op eindigt - ook recht op Europa League-deelname. Tot zo ver niets aan de hand. Anders wordt het bij een gelijkspel. Dan gaat bekerwinnaar PSV naar de Champions League, gaat de extra Europa League-plaats naar bekerfinalist Heracles Almelo en moet Heerenveen ineens aan de Play Off's gaan deelnemen.

Ik zie het al voor me: de laatste minuut van Heerenveen-Feyenoord. De stand is nog 0-0 en Heerenveen-doelman Kristoffer Nordfeldt heeft de bal. Hij draait zich om, schiet de bal in eigen doel en loopt juichend weg, omdat hij zojuist Europees voetbal heeft veilig gesteld.
Dat wordt zondag nog genieten, daar in Friesland.

Jan Hermen de Bruijn

Hoofdredacteur ELF Voetbal Magazine




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.