Al snel bleek dat de ploeg van Marcelo 'El Loco' Bielsa erg nerveus van start ging, wat ze gelijk een doelpunt tegen opleverde. Na een paar keer balverlies op de eigen helft werd Falcao aangespeeld in het strafschopgebied van Bilbao, waar hij nauwelijks werd aangepakt. Rustig kon hij aanleggen voor een verwoestend schot dat in de kruising eindigde.
Atlético stond binnen tien minuten al met 1-0 voor en liet de club uit het Baskenland nooit in zijn spel komen. Na een minuut of twintig werd het veld bestormd door een fan met een vlag, maar het minuutje oponthoud liet de Madrilenen niet uit het veld slaan. Atlético was niet groots maar wel vele malen beter dan de tegenstander.
Na dik een half uur maakte Falcao er gewoon nog één. De Colombiaanse superspits werd op een meter of vijf aangespeeld na stom balverlies van Bilbao, kreeg weer alle tijd om zich vrij te kappen en knalde raak; 2-0.
Aan de tweede helft was weinig meer te beleven voor de neutrale toeschouwer. Slechts een scrimmage voor het doel van Atlético-doelman Thibaut Courtois, tien minuten voor tijd, kreeg de toeschouwers op de banken. Nadat Bilbao echt had opgegeven maakte Diego nog 3-0. De Braziliaan kreeg erg veel ruimte, stuurde twee spelers het bos in en velde het oordeel over Bilbao. Onbedreigd pakte Atlético Madrid de Europa League van het seizoen 2011/12.

