De 62-jarige Belg heeft de Belgische voetbalbond KBVB met onmiddellijke ingang verlaten en heeft in Brugge zijn krabbel gezet onder een driejarig contract. De handtekening werd rond 12:00 uur en in het bijzijn van voorzitter Bart Verhaeghe gezet. Om 18:00 uur wordt de ex-trainer van onder meer Cercle Brugge, Anderlecht, KV Kortrijk, KV Mechelen, Trabzonspor, Charleroi, Excelsior Moeskroen, SK Lokeren, Roda JC, AA Gent en Al-Hilal voorgesteld als nieuwe coach.
Er werd al een aantal dagen intens onderhandeld. Leekens, die als speler elf jaar actief was voor Club Brugge KV en er in het verleden ook al eens de scepter zwaaide, bracht de KBVB reeds op de hoogte van zijn beslissing en praat nu over een financiële regeling. Twee jaar lang was de keuzeheer bondscoach van België. Zijn contract bij de Belgische voetbalbond liep tot medio 2014.
Marc Wilmots neemt de komende weken de taken waar van Leekens en zal onder meer de interlands tegen Montenegro (vrijdag 25 mei) en Engeland (zaterdag 2 juni) afwerken.

