Niemand bij FC Bayern München die zin had in de vriendschappelijke confrontatie met Oranje. De kater van de verloren Champions League-finale tegen Chelsea (1-1, strafschoppen: 3-4) van afgelopen zaterdag zat nog altijd in de koppies van de spelers van Der Rekordmeister. Toch moet het schouwspel in München al snel als spectaculair worden omschreven. De doelpunten volgden elkaar in rap tempo op.
Na ruim een kwartier opende Toni Kroos de score met een afstandsschot: 1-0. Dit na slordig balverlies van Wesley Sneijder en een fout van doelman Michel Vorm. Luttele minuten later liet Klaas-Jan Huntelaar zich echter al gelden na een uitstekende steekbal van Dirk Kuyt: 1-1. Het was Luciano Narsingh die Oranje vervolgens op een 1-2 voorsprong knalde middels een uitstekende lob over doelman Jörg Butt, die zijn laatste wedstrijd voor FC Bayern München keepte. Toch werd het voor rust nog gelijk door Nils Petersen. De 23-jarige aanvaller kopte een voorzet van Ivica Olic tegen de touwen: 2-2.
Bondscoach Bert van Marwijk wisselde maar liefst acht spelers in de rust. Vervolgens zakte de wedstrijd weg naar een bedenkelijk niveau. In de slotfase van de compensatiewedstrijd - FC Bayern München en de Nederlandse voetbalbond KNVB konden het niet eens worden over de oorzaak van de blessure van Arjen Robben tijdens en na het WK 2010 en kwamen door middel van deze oplossing alsnog tot een akkoord - bepaalde Mario Gómez de eindstand op 3-2 na knap voorbereidend werk van Franck Ribéry.
Naast Narsingh maakten vanavond ook Adam Maher en Jetro Willems hun debuut voor het Nederlands elftal. Overigens heeft het oefenduel, dat werd bekeken door zo'n 33.000 toeschouwers, FC Bayern München zo'n drie miljoen euro opgeleverd, meldt Bild.
Robben kwam een kwartier voor tijd binnen de lijnen en werd bij elk balcontact uitgefloten. De 28-jarige vleugelaanvaller miste afgelopen zaterdag een strafschop in de Champions League-finale tegen Chelsea. Aan het begin van de ontmoeting, tijdens de warming-up, werd de Oranje-international merkwaardig genoeg nog wel toegejuicht. Mark van Bommel gaf na afloop een reactie tegen SBS6 en adviseerde de Nederlander te vertrekken.

