"Sterker nog, dan zou de club niet meer bestaan. Deze sanering is echt noodzakelijk en onvermijdelijk. We hebben de afgelopen dagen veel gesprekken gevoerd en dat is natuurlijk heel emotioneel. Dit doet mij ook heel veel pijn en is allesbehalve prettig. Maar we moesten dit doen. Nee, op namen ga ik niet in. Dat lijkt me niet netjes. Zelf ga ik ook in salaris flink naar beneden. Dat geldt voor iedereen na de degradatie", zegt de sportbestuurder van De Superboeren.
De Graafschap heeft een aantal werknemers moeten ontslaan. De Doetinchemmers voeren momenteel een keiharde sanering door, nu de begroting na de degradatie naar de Jupiler League met ongeveer vier miljoen euro terug gaat. Keeperstrainer Ron Olyslager en fysiotherapeut Toon Ebben moeten de club verlaten. Teammanager Jos Geerken krijgt minder uren.
Naar verluidt raken in totaal zes mensen hun baan kwijt bij De Graafschap, dat op dit moment druk bezig is om Centric-topman Gerard Sanderink terug te halen op het oude nest.

