Door GUUS HETTERSCHEID — gepubliceerd op 4 juli '12 16:55'Zonder Iker en Xavi had Spanje EK nooit gewonnen'
De nationale ploeg van Spanje oogde, ondanks de recente verhitte confrontaties tussen Real Madrid en FC Barcelona, als een eenheid op het EK. Iker Casillas en Xavi Hernández daarvoor hebben gezorgd.

Foto: Orange Pictures
Dat stelt althans de vader van Xavi, Joaquim Hernández. De middenvelder van Barcelona is een goede vriend van Real-doelman Casillas. Beide spelers zorgden ervoor dat de onrust tussen hun ploeggenoten niet van invloed was op de nationale ploeg. "Dit EK had Spanje zonder Iker, Xavi en Vicente del Bosque nooit gewonnen", zei de vader van Xavi tegen Radio.com.
"De vriendschappen tussen spelers van Real en Barça leken te eindigen na de verhitte wedstrijden. Iker wilde zijn band met Xavi echter niet verbreken. Er was onenigheid over het gedrag van Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos en Xabi Alonso. Dat was in de ogen van sommigen onaanvaardbaar. Het is maar goed dat Xavi en Iker hebben ingegrepen", aldus Hernández.
-
24-05 Vader Özil: 'Hij voelt zich thuis in Madrid' -
24-05 Moyes wijst United-assistenten de deur -
24-05 VIDEO: Van Bommel: 'Het kan zomaar 3-0 of 4-0 worden' -
24-05 De Laurentiis ontkent komst Benitez -
24-05 De Koning: 'Interesse van Sparta zou mij strelen' -
24-05 Müller: 'Niemand in paniek door strafschoppen' -
24-05 'PSV wil Barça-verdediger Fontas' -
24-05 Klopp: 'Het is tijd om dromen te vervullen' -
24-05 Demba Ba: 'Mourinho is een van de besten' -
24-05 Hummels gaat 'pijn verbijten' in de finale -
24-05 QPR-eigenaar: 'Degradatie is allemaal mijn fout' -
24-05 'Benteke staat de media niet meer te woord' -
24-05 Sanchez zegt 'nee' tegen Juventus -
24-05 VIDEO: Maher: 'We mogen tevreden zijn' -
24-05 VIDEO: Strootman: 'We moeten nog aan elkaar wennen'



