Oussama Assaidi, Nordin Amrabat, Mounir El Hamdaoui en Karim El Ahmadi maken deel uit van de selectie van 24 man. Eerstgenoemde speelde tot augustus van dit jaar voor sc Heerenveen en is nu actief voor Liverpool, El Ahmadi verruilde afgelopen zomer Feyenoord voor Aston Villa. El Hamdaoui vertrok afgelopen zomer na veel heisa van Ajax naar het Italiaanse ACF Fiorentina.
Amrabat maakte in 2011 de overstap van PSV naar Turkije en staat nu onder contract bij Galatasaray. "De omstandigheden voor ons zijn straks ideaal", blikte Amrabat (foto) alvast vooruit op de Afrika Cup tegenover Radio1. "In Zuid-Afrika zijn de temperaturen toch iets lager en dat komt ons spel ten goede. Net zoals we zijn gewend in Nederland willen we graag opbouwen en combineren."
De volledige selectie
Keepers:
Nadir Lemyaghri (Wydad Casablanca)
Anas Zniti (MAS Fes)
Khalid Askri (Raja Casablanca)
Verdedigers:
Abderahim Chakir (FAR Rabat)
Mehdi Benatia (Udinese, Italië)
Younes Belakhdar (FAR Rabat)
Issam el Adoua (Vitoria Guimaraes, Portugal)
Ahmed Kantari (Stade Brest, Frankrijk)
Abdelhamid el Kaouari (Montpellier, Frankrijk)
Zakarya Bergdich (RC Lens, Frankrijk)
Middenvelders:
Karim el Ahmadi (Aston Villa, Engeland)
Adil Hermach (Al Hilal, Saoedi Arabië )
Kamel Chafni (Stade Brest, Frankrijk)
Mehdi Namli (MAT Tetouane)
Younes Belhanda (Montpellier, Frankrijk)
Abdelaziz Barrada (Getafe, Spanje)
Chahir Belghazouani (AC Ajaccio, Frankrijk)
Youssef Kaddioui (FAR Rabat)
Aanvallers:
Oussama Assaidi (Liverpool, Engeland)
Nordin Amrabat (Galatasaray, Turkije)
Abdelilah Hafidi (Raja Casablanca)
Abderrazak Hamdallah (Olympique Club de Safi)
Youssef el Arabi (Granada, Spanje )
Mounir el Hamdaoui (Fiorentina, Italië)
Bondscoach Rachid Taoussi heeft tot 9 januari 2013 de tijd om 23 spelers aan de CAF door te geven voor de Afrika Cup. Van de lijst van 24, zal er dus één niet deelnemen aan het toernooi, indien de selectie fit blijft. Deze speler zal als back-up fungeren, voor het geval dat iemand geblesseerd uitvalt voor de deadline.
Marokko is ingedeeld in Groep A en komt daar het gastland Zuid-Afrika, Angola en Kaapverdië tegen.

