Laatste nieuws
12.23Schotland slaat terug naar boze Noren: 'Zij zouden hetzelfde doen'
12.20'Nummer zes van La Liga maakt van Ajax-verdediger Rosa prioriteit'
12.18Jota's weduwe schrijft brief aan Robertson: 'Diogo heeft het veld nooit verlaten'
12.15'Opvallende club klopt aan bij Zerrouki, informerende gesprekken in gang'
12.15'Hij kan de nieuwe Elia worden in Oranje, laat ze ons maar overtreffen'
12.05Derksen hekelt 'profiterende Nederlanders' op Curaçao: 'Ga er nooit meer naartoe'
12.00Elia spreekt zich uit: 'Mensen proberen je te kleineren op het internet'
12.00WK-gids Groep I: strijd der superspitsen, Franse aanval boezemt angst in
12.00WK Paspoort: maak kennis met Ghana
11.57Transfers Feyenoord: jeugdkampioen verlengt contract
11.56Ajax moet na hoger beroep vergoeding betalen voor transfers Antony en Martínez
11.55Het huiswerk voor Oranje richting Polen: corners en het grote gevaar Pajor
11.53Iran is woest op de VS: 'WK-kaarten voor supporters ingetrokken'
11.50Praat LIVE mee: de Grote WK-voorbeschouwing in Studio Oranje
11.46Nederlandse succestrainer bevestigt vertrek bij Beveren: 'Braken record na record'
11.46Iran is woest op de VS: 'Kaarten voor het WK ingetrokken'
11.4548 landen, 48 biertjes: Engelse fan zet WK-traditie voort
11.45WK op de tocht door blessures: dit zijn de slachtoffers van de afgelopen dagen
11.33Kraay ziet droomtransfer naderen: 'Het is een beetje de buurjongen van iedereen'
11.30FIFA betaalt evenveel voor Frenkie de Jong als voor Kevin Felida
11.30WK Quiz: de Eredivisie-vertegenwoordiging
11.16Nederlandse succestrainer vertrekt bij Beveren
11.15Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
11.13'FC Twente en Ten Hag schakelen snel en zien Rots-opvolger rondlopen in Kroatië'
11.05'Roma bereikt doorbraak: beoogde aanvalspartner van Malen geeft jawoord'
11.00Waarom het Nederlands elftal niet scoort
11.00VP-Voetbalkantine: 'Memphis moet voorkeur krijgen boven Malen in spitspositie'
10.54Oranje-opponenten onder de loep: 'Alle alarmbellen gingen af, media niet mals'
10.53Goretzka verlangt terug naar de tijd dat Duitsland topfavoriet was
10.49Menzo duikt op in Ghana: 'Een eer om hier aan de slag te gaan'
10.46Driessen haalt hard uit na Koeman-beslissing: 'Dat is meten met twee maten'
10.34Ex-speler Go Ahead en FC Utrecht Lidberg maakt fraaie Bundesliga-transfer
10.30Driessen overtuigd: 'Dan zul je een ander Nederlands elftal zien dan nu'
10.25Geertruida dacht aan terugkeer naar Feyenoord, maar kreeg razendsnel slecht nieuws
10.22Rondje WK: waarom Oranje niet scoort
Resultaten x
Overige

ADO Den Haag schiet zichzelf in de voet in Zwolle

Geen play-offs om Europa League-voetbal voor ADO Den Haag. Een zege op PEC Zwolle had voldoende gebleken voor een klassering in de top-8. Echter werd met 4-2 verloren.

12-05-2013 16:33 door Redactie ELF Voetbal

ADO Den Haag, dat dit seizoen de meeste tegendoelpogingen te verwerken kreeg (443 keer), won haar laatste uitwedstrijd op vrijdag 23 november 2012. Het welbekende Avondje NAC werd toen in Haags voordeel beslecht (0-3). De negen daaropvolgende uitduels werden niet gewonnen. Bovendien werd in elk van die confrontaties telkens minimaal één tegendoelpunt per duel ontvangen. ADO Den Haag, dat als enige club uit de Eredivisie louter Nederlandse doelpuntenmakers kent, wist alleen op zondag 19 oktober 2003 in Zwolle wist te triomferen (1-2). Dat was tijdens de meest recente ontmoeting tussen beide clubs. Van de overige zes uitduels speelde ADO Den Haag er drie gelijk.

In Eredivisie-verband hielden ADO Den Haag en PEC Zwolle elkaar in evenwicht. Beide clubs wonnen vier keer, terwijl er zevenmaal een puntendeling te noteren viel. De laatste keer dat PEC Zwolle van ADO Den Haag wist te winnen in de Eredivisie dateert van 11 november 1987 (1-0). De vier daaropvolgende confrontaties wisten De Blauwvingers niet naar zich toe te trekken. Wel wist PEC Zwolle telkens minimaal eenmaal tot scoren te komen in haar laatste elf wedstrijden tegen ADO Den Haag, dat dit seizoen met dertien puntendelingen het vaakst gelijkspeelde. Roda JC had nog wel op gelijke hoogte kunnen komen in de thuiswedstrijd tegen het SC Heerenveen van Marco van Basten.

Vroeg in het duel verdiende ADO Den Haag een strafschop nadat Aaron Meijers aan zijn arm naar beneden werd getrokken. De Hagenezen kregen het buitenkansje echter niet toebedeeld. Een zure beslissing, aangezien PEC Zwolle kort daarna aan de leiding kwam. Uit de tegenaanval tikte Fred Benson bij de tweede paal binnen nadat de Haagse defensie was uitgespeeld: 1-0. Op slag van rust ontsnapte ADO Den Haag aan een grotere achterstand. Benson knalde het speeltuig op de paal en schoot de rebound op de lat. Echter zag het er op dat moment uiterst somber uit voor de Hagenezen.

Danny Holla kreeg in de 24e minuut een gele kaart voorgehouden en heeft dit seizoen in totaal elf printen (geel en rood) ontvangen. Daarmee is hij Thomas Bruns gepasseerd wat betreft het pakken van de meeste kaarten in één Eredivisie-seizoen. Vorig seizoen pakte Guy Ramos er twaalf.

Kort na de rust was het alsnog gedaan met de Europese droom van ADO Den Haag. In de 55e minuut noteerde Benson zijn tweede van de middag: 2-0. En mocht er op dat moment nog sprake zijn geweest van hoop aan Haagse zijde, dan maakte Charlton Vicento daar na zestig minuten wel een einde aan. De aanvaller van ADO Den Haag kreeg een rode kaart na een idiote overtreding op Rochdi Achenteh. Pijnlijk voor Vicento, die ADO Den Haag komende zomer mag verlaten.

Toch mochten de Haagse harten blijven kloppen. Met een man minder tekende Santi Kolk aan voor de 2-1. 'Zou het dan toch nog gebeurden?', vroegen de ADO Den Haag-supporters zich af. Nee. Twee minuten na de aansluitingstreffer maakte Mustafa Saymak een einde aan alle hoop: 3-1. Vreemd genoeg zouden ADO Den Haag en PEC Zwolle later in het duel wederom vlak na elkaar tot scoren komen. Rydell Poepon bracht de spanning in de eerste instantie weer terug, maar Youness Mokhtar maakte vervolgens in de 87e minuut een einde aan alle onzekerheid bij ADO Den Haag. In de slotminuten kreeg Arne Slot, die eigenlijk geblesseerd is en stopt als prof, nog wat speelminuten. In de laatste fase miste Mokhtar nog een kans op het vijfde doelpunt namens De Blauwvingers.

Het zijn SC Heerenveen en FC Groningen die zich mogen opmaken voor de play-offs om Europees voetbal. ADO Den Haag zit op de blaren.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.