De 43-jarige oefenmeester heeft zelf om zijn voortijdige vertrek gevraagd, meldt de club op haar website. Vorig seizoen degradeerde 1.FC Köln uit de Bundesliga. Doel voor Stanislawski, oud-trainer van FC Sankt Pauli en TSG Hoffenheim 1899, moest de club weer binnen een jaar terugbrengen. Maar dat lukte niet. 1.FC Köln staat, met nog een speeldag voor de boeg, vijfde en kan niet meer promoveren.
"Ik heb een besluit gemaakt. Dat was niet gemakkelijk. Met de zware opdracht om bovenin te eindigen met de ploeg, het imago van de club te verbeteren en jonge spelers in de ploeg te brengen, ben ik grotendeels geslaagd. Alleen kon ik de ploeg in de slotfase van het seizoen niet meer het juiste zetje geven. Dat heeft mijn ogen geopend."
"Daarbij kwam nog de harde kritiek vanuit diverse kanten, zoals de media. Vooral van persoonlijke aard. Daardoor kan ik mij niet voor honderd procent inzetten voor de club. Ik geef het stokje graag door aan iemand die dat wel kan."
"We betreuren het besluit van Holger Stanislawski", vertelde voorzitter Werner Spinner. "Hij paste uitstekend bij de club. Na intensieve gesprekken hebben we besloten om mee te werken aan zijn verzoek. Een turbulent jaar heeft hij uitstekend volbracht. We zullen op onze ingeslagen weg doorgaan."
Laatste nieuws
Resultaten
x
BuitenlandOpnieuw stapt trainer 1.FC Koln op
1.FC Köln moet opnieuw op zoek naar een nieuwe trainer. Holger Stanislawski vertrekt op 30 juni bij de Traditionsverein.

