FC Utrecht begon sterk aan het duel en koos ervoor de 0-2 bonus niet te gaan verdedigen. De ploeg zat er bovenop. Tot tweemaal toe was Jens Toornstra gevaarlijk, terwijl ook Tommy Oar de kwaliteiten van Sander Boschker teste. De doelman, in het heenduel met een enorme fout destijds de schlemiel, hield zodoende zijn ploeg op de been en zag zijn colleaga's aan de andere kant scoren.
Na een dik halfuur was het eerst Dusan Tadic die met een schitterende knal in de kruising FC Twente op voorsprong bracht, twee minuten later deed Nacer Chadli met een prachtige knal het kunstje van zijn linksbenige collega nog even over. FC Utrecht was even de weg kwijt en zocht met een 0-2 achterstand de rust op.
Direct na de pauze verkleinde Duplan de achterstand. Al had de Wouters' elftal hier (wederom) de hulp van Boschker voor nodig. Een beroerde uittrap van de ervaren doelman kwam via de slappe aanname van Felipe Gutiérrez en wederom Duplan profiteerde hiervan. Net als in de eerste wedstrijd scoorde de Fransman uiteindelijk voor een leeg doel.
In het restand van de wedstrijd waren voor de Twentenaren dichtbij een doelpunt. Maar Luc Castaignos, Leroy Fer en Rasmus Bengtsson konden niet scoren waardoor FC Utrecht Europees voetbal gaat spelen.

