Daar zag het lange tijd niet naar uit. Sowieso had Frankrijk de betere kaarten in handen. Vooraf hadden de Haantjes met 3-0 gewonnen van Zweden en 1-0 van Oostenrijk, terwijl Oranje slechts met 2-0 en 2-1 won. Daardoor was het doelsaldo in het nadeel van de Nederlandse talenten. Sowieso starten de Fransen op het sportpark van Hoofdklasser UDI'19 in Uden, spelend in het wit, erg dreigend. Met name via de razendsnelle Allan Saint-Maximin en Ousmane Dembele. Maar echt heel gevaarlijke kansen kwamen daar niet uit voort.
Daarna nam Nederland onder 17, onder het toeziend oog van onder meer André Ooijer, Roy Makaay en Twan Scheepers, het initiatief langzaam aan in handen en dat resulteerde ook in kansen. In de 17e minuut lepelde Dani van der Moot de bal na een mooi passje van Jari Schuurman over. En drie minuten later werkte Marlon Slabbekoorn de bal naast, waarbij de echte overtuiging ontbrak. Vier minuten voor rust stuurde Steven Bergwijn met een mooie steekbal opnieuw Slabbekoorn weg. De nummer tien van Feyenoord lobde de bal over.
In de tweede helft startte Oranje uitstekend. Na exact 74 seconden lag de bal in de touwen. Donny van de Beek werd op rechts knap vrijgespeeld door invaller Kenneth Paal en met een schuiver in de lange hoek versloeg de middenvelder van Ajax doelman Paul Bernardoni. Het geloof in een overwinning werd drie minuten later nog eens bijgezet door een treffer van Steven Bergwijn. De rechtsbuiten van PSV werkte van dichtbij een voorzet van de linkerkant van Anthony Berenstein binnen: 2-0.
Frankrijk gaf echter niet op. De ingevallen Marcus Thiam, acht minuten binnen de lijnen, haalde verwoestend uit nadat een voorzet van rechts voor zijn voeten belandde. Maar weer twee minuten later zorgde Bergwijn ervoor dat de marge opnieuw op twee kwam. Goed aangespeeld door Hidde ter Avest nam hij de bal knap en frommelde hij het leder binnen: 3-1. De score kon daarna nog hoger uitvallen, maar een kopbal van Van der Moot belandde op de lat.
Doelman Yanick van Osch keerde daarna nog een knap schot van opnieuw Thuram en zag dat Saint-Maximin een minuut eerder naast schoot. Beide ploegen zetten nog aan voor een hogere score. Daarin moest Oranje de laatste minuten nog door met tien spelers, na een tweede gele kaart voor Hidde ter Avest. Maar doelpunten vielen er niet meer. Oranje onder 17 kan zich opmaken voor een EK. Daarin doen vanaf 9 mei op Malta acht landen mee.

