Laatste nieuws
03.53'Kenneth Taylor wordt mogelijk bij Lazio herenigd met oud-Ajax-teamgenoot'
03.39Panama uitgeschakeld op het WK na nipte nederlaag
03.38Johan Derksen spijkerhard: 'Hij is echt volledig passé in het Nederlands elftal'
03.18Buitenspel: Ousmane Dembélé verrast FC Utrecht-speler met opvallend verzoek
03.10VI Live: Twee oude bekenden uit de Eredivisie bij Colombia - Congo
02.54Kroatië overtuigt wéér niet en worstelt zich langs Panama dankzij gouden invaller
02.54Gouden wissel maakt het verschil bij nog niet overtuigend Kroatië
02.40VI Live: Panama uitgeschakeld op het WK na nipte nederlaag
02.40Praat mee op VP: Colombia - DR Congo
02.15VI Live: Kroatië probeert voorsprong over de streep te trekken
02.14VI Live: Kroatië op voorsprong dankzij gouden wissel
02.08Bellingham: 'Ik verdien deze trofee eigenlijk niet'
01.56'Assistkoning Doodeman vindt razendsnel nieuwe club en trekt naar oude liefde'
01.55Oostenrijk woest na nederlaag tegen Argentinië: 'Ziet niet wat iedereen thuis wel zag!'
01.45VI Live: Bondscoach Kroatië grijpt in na stroeve helft tegen Pánama
01.40Engelse pers ziet pijnlijke terugval: 'Terug naar af, Thomas, een wake-upcall'
01.37VI Live: Flets Kroatië heeft het erg moeilijk tegen Pánama
01.25VI Live: Kroatië heeft het erg moeilijk tegen Pánama
01.25Kroatië houdt door magere zege hoop op volgende ronde, Panama uitgeschakeld
01.25Engeland stelt teleur tegen Ghana, geen schot tussen de palen in eerste helft
01.00VI Live: Pánama zoekt brutaal de aanval tegen Kroatië
00.59Kane reageert op puntenverlies Engeland tegen Ghana: 'Hulde aan hen'
00.58VI Live: Perisic en Sutalo begonnen aan WK-duel met Pánama
00.57VI Live: Perisic en Sutalo tegenover Pánama
00.56Record voor Engeland: continu de bal, maar geen overwinning
00.52Rooney is eerlijk: 'Ghana had een penalty moeten krijgen'
00.45Ronaldo hard gekraakt ondanks goals: 'Heeft verder geen toegevoegde waarde meer'
00.20Rooney ziet Engeland ontsnappen: 'Dat had makkelijk een penalty kunnen zijn...'
00.16Ibrahimovic en Keane halen hard uit op WK: 'Saai, ik ben in slaap gevallen'
00.10Praat mee op VP: Panama - Kroatië
00.07VI Live: Engeland en Ghana kunnen volgende ronde ruiken na gelijkspel
00.02Engeland stelt na hoopgevende WK-start teleur tegen Ghana
00.00VI Live: Perisic en Sutalo starten in basis bij Kroatië tegen Panama

Gisteren

23.59LIVE Transfers: 'Chelsea kaapt Inter-transfer, Emerson kan terug naar Engeland'
23.59Engeland heeft vizier niet op scherp staan en komt niet verder dan gelijkspel
Resultaten x
Buitenland

De imposante loopbaan van Rio Ferdinand op een rij

RIO FERDINAND stopt ermee. De voormalig verdediger van Manchester United en het Engelse nationale elftal kreeg geen nieuw contract voorgeschoteld van het gedegradeerde Queens Park Rangers en hakte de knoop door. Ferdinand had dit seizoen al veel last van blessures bij 30-05-2015 14:50 door Redactie ELF Voetbal

Ferdinand was een van de beste verdedigers van zijn generatie. 36 jaar geleden kwam hij in een buitenwijk van Londen ter wereld als Rio Gavin Ferdinand. Als tiener kwam hij terecht in de jeugdopleiding van West Ham United, alwaar hij in 1996 zijn debuut maakte in het profvoetbal. Een jaar later speelde hij al als jongste verdediger ooit zijn eerste interland voor het Engelse nationale team. Leeds United, toen nog een topclub, zag de potentie en betaalde liefst 25 miljoen euro om hem in 2000 te halen. Daar werd Ferdinand aanvoerder.

Sir Alex Ferguson en Manchester United hadden na twee jaar genoeg gezien: Ferdinand moest naar Old Trafford komen. Leeds had weinig trek om mee te werken en liet hem in 2002 morrend voor het recordbedrag van 42 miljoen euro vertrekken. Bij The Red Devils loste Ferdinand zijn belofte helemaal in. In zijn eerste jaar stond hij direct 28 competitieduels in het veld en speelde hij daarnaast tien Champions League-wedstrijden. De Premier League-titel werd direct behaald, Ferdinands eerste grote prijs. In september 2003 liep zijn carriere een deuk op: hij miste een dopingtest en werd voor acht maanden geschorst. Zo liep hij het grijpen van de FA Cup en het EK2004 mis. Voor Engeland speelde hij in totaal 81 interlands en ging hij mee naar drie WK's.

Rentree en prijzen

Na zijn rentree ging Ferdinand gewoon door waar hij was gebleven: een van de beste verdedigers van Engeland zijn. Binnen no time stond hij weer in de basiself, tevens werd hij in vijf jaar vier keer in het beste elftal van het seizoen gekozen. In het seizoen 2007/08 werd aan de hand van Ferdinand net als het seizoen ervoor de titel gewonnen, deze keer in combinatie met de ultieme prijs: de Champions League. Na in totaal zes landstitels vertrok Ferdinand naar Queens Park Rangers. Die club moest hem noodgedwongen laten gaan wegens degradatie, waarna Ferdinand zijn conclusies trok en zijn schoenen aan de wilgen hing.

Ferdinand roerde zich niet alleen in de voetbalwereld. Zo houdt hij zich naast het veld bezig met goede doelen, film, muziek en televisie. Zo was hij in 2006 gastheer van de verborgen camera-show Rio's World Cup Wind-Ups, wat lijkt op het Amerikaanse Punk'd. Op die manier pakte hij toen onder andere Peter Crouch en Wayne Rooney. Verder roerde Ferdinand zich ook op politiek vlak. De zoon van een vader uit Saint Lucia veroordeelde de aanpak van de FIFA tegen racisme en kreeg meerdere boetes voor uitlatingen op Twitter. Een legende verdwijnt van de velden.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.