Laatste nieuws
12.07Míchel heeft gewenste versterking: Ajax presenteert Tsygankov
12.00Ajax-aanwinst Viktor Tsygankov is meer spelmaker dan buitenspeler
12.00Frisse wind bij Oranje: deze spelers maken kans op hun debuut onder Xavi
11.59Barcelona heeft met Livakovic opvolger Ter Stegen binnen
11.47VI Catwalk 2026/27: Liverpool en Manchester City presenteren derde tenue
11.43Kogel door de kerk: Ajax maakt nieuwe uitgaande transfer officieel
11.39Gooijer vertrekt bij Ajax en kiest voor avontuur in België
11.26Spitsenexodus bij Chelsea: Delap tekent bij Forest, Jackson hard op weg naar Villa
11.14Derksen haalt vernietigend uit: 'Is een parodie op zichzelf aan het worden'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Steur verdient dit seizoen een basisplaats bij Newcastle'
10.45Barcelona wil alleen Álvarez, die opnieuw niet meetraint bij Atlético
10.45Touré schrijft Afrikaanse CL-geschiedenis en wordt toegezongen met eigen lied
10.45Touré schrijft Afrikaanse voetbalgeschiedenis en wordt toegezongen met eigen lied
10.33Barcelona-trainer Flick: 'Het is Álvarez of niemand'
10.10Druk op Infantino bereikt nieuw niveau na opvallende draai binnen UEFA
10.10Barcelona haalt nieuwe keeper binnen: 79-voudig international maakt transfer
10.10Ajax heeft beet en presenteert Míchel-favoriet Tsygankov: 'Directe versterking'
10.09'Grote doorbraak: Liverpool en PSG bereiken akkoord, transfersom van 140 miljoen'
10.05PSV denkt aan spectaculaire terugkeer Tillman: 'Zijn naam is gevallen'
10.01Barcola onderweg naar Liverpool na 'principeakkoord met Paris Saint-Germain'
10.00De verborgen schatten uit de Keuken Kampioen Divisie
09.58Mourinho krijgt aanvallend sterrentrio bij Real aan de praat: 'Mbappé is Pogacar'
09.56Van Hanegem ziet het zitten in Feyenoord-speler: 'Moet alleen wakker worden'
09.48KNVB beraadt zich nog altijd over Vitesse-uitspraak: 'In gesprek met adviseurs'
09.45Dit zijn de mogelijke tegenstanders van PSV en Feyenoord in de Champions League
09.40'Lille wil naast Zechiël nóg een Nederlander en start gesprekken in Engeland'
09.37NEC verhuurt verdediger aan FC Utrecht, VVV shopt bij Arsenal
09.35PSV denkt aan grote namen op de transfermarkt: 'Zij geven een gigantische boost'
09.25'Voormalig AZ-aanvaller maakt mogelijk nog transfer, vraagprijs van 10 miljoen'
09.20Van 274 toeschouwers naar Champions League: Viking-aanvoerder in tranen
09.14'UEFA laat motie tegen Infantino varen en stuurt toch teams naar jeugd-WK'
09.14Mourinho geniet van Real-comeback: 'Vorige keer keek ik vanaf de parkeerplaats'
09.10'Cambuur heeft voorschriften van vergunning niet nageleefd tegen Feyenoord'
09.00Champions League-loting: blik op pot vier bij PSV en Feyenoord
08.55Voormalig Feyenoord-talent keert na vijf jaar Arsenal terug naar Nederland
Resultaten x
Binnenland

Veltman: "Negentig minuten druk zetten kunnen we nog niet"

Het werd nog spannend in de Amsterdam ArenA en dat had Ajax aan zichzelf te danken, vertelt Joël Veltman. Standard Luik had al voor rust op een ruimere achterstand gezet moeten worden. Toch ziet Veltman progressie onder trainer Peter Bosz, al lukt nu nog niet alles wat de coach wil.

30-09-2016 10:00 door Redactie ELF Voetbal

Na zeges op Panathinaikos (1-2) en Standard Luik (1-0) staat Ajax aan kop in Groep G van de Europa League. Overwintering lonkt voor de Amsterdammers. "Ja, de cijfers zien er goed uit", zegt Veltman tegen ELF Voetbal. "Maar het ging niet eenvoudig tegen Standard Luik. Vooral in de tweede helft kwamen we niet echt aan voetballen toe. Standard zocht met lange ballen die spits met die lange haren, een targetman. Daar hadden wij moeite mee. Voor rust hadden we veel ruimte en konden we tussen de linies spelen. Toen hadden we al de 2-0 moeten maken."

Guidetti

"Het was even billenknijpen op het laatste moment. Zeker toen ze op de paal schoten en nog twee keer dreigend werden. Je denkt dan heel even: als het maar niet weer misgaat. Zoals vorig seizoen een paar keer. Wat dat betreft hebben we nu misschien meer geluk. Hoewel je dat ook een beetje afdwingt. Laten we deze lijn qua resultaten vasthouden. Het spel kan altijd beter. Dat weten we", aldus Veltman.

Op 20 oktober wacht het uitduel met Celta de Vigo, nummer twee in de groep met vier punten. "Ik denk dat zij voetballend sterker zijn dan Panathinaikos en Standard. Die twee maken meer gebruik van hun fysieke kwaliteiten. Zeker Standard. Ik heb Celta dit seizoen al een paar keer op tv gezien. Ze hebben een goede ploeg. Ik ben benieuwd of John Guidetti tegen ons speelt. Hij doet niet altijd mee geloof ik. Heeft hij vanavond gescoord? Oké, dat wil hij ook vast tegen ons doen."


Sanchez

Guidetti krijgt dan te maken met Davinson Sanchez (1.88 meter). Trainer Bosz oordeelde op de persconferentie na de overwinning op Standard dat de Colombiaan niet zijn beste wedstrijd had gespeeld sinds zijn komst naar Ajax, maar wel weer van grote waarde was door veel ballen weg te halen uit het strafschopgebied.

"Het is fijn om zo'n grote, sterke jongen naast je te hebben. De samenwerking tussen Davinson en mij gaat steeds beter. De laatste wedstrijden merk ik dat de wisselwerking beter wordt. Als ik druk zet of mee op ga, anticipeert hij", zegt Veltman. "Buiten het veld is Davinson een een hele rustige, fijne jongen. We praten niet heel veel met elkaar. Mijn Spaans houdt wel enigszins op bij como esta en derecha ofzo, haha. En zijn Engels beperkt zich voorlopig tot how are you en thank you. Maar binnen de lijnen begrijpen we elkaar prima, zonder heel veel te zeggen. Dan praat je in steekwoorden."



Progressie

Ook als team gaat het stapje voor stapje beter, vindt de verdediger uit Velsen. "We raken beter op elkaar ingespeeld. In de eerste helft zie je dat ook. We voetballen lekker en creëren ook genoeg kansen. Die moet je dan wel afmaken. Na rust lopen we te ver terug, terwijl je eigenlijk moet doordrukken. Onze trainer wil naar negentig minuten druk zetten. Dat kunnen we nog niet", benadrukt Veltman.

"Dat heeft niet alleen met conditie te maken, maar ook met keuzes maken. In het veld voel je dat het beste aan. Soms is het beter om even iets in te zakken en voor de counteroptie te gaan. We maken wel stappen, maar in grote lijnen is het spel niet veel anders dan onder De Boer. Dus veel jongens zijn dit systeem al gewend. Het gaat om accenten, die zijn bij Bosz net iets anders."

Zivkovic

Ajax gaat zondag in de competitie voor de vijfde overwinning op rij. FC Utrecht komt naar de Amsterdam ArenA. "Ik zag deze week toevallig een item op FC Utrecht TV. Toen kwamen de beelden voorbij dat ze van ons wonnen en van Ajax-fans die al voor het einde van de wedstrijd naar huis gaan. Ja, FC Utrecht is wel een soort angstgegner voor ons. Voor die duels hoef je je ook echt niet extra op te laden. Nou misschien alleen de motor, als we moeten sprinten tegen Richairo Zivkovic, haha."




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.