Laatste nieuws
00.15Almere City mag blijven dromen van promotie na ruime zege op Den Bosch
00.10Bosz noemt remise tegen Ajax 'doodzonde': 'Eerste uur was PSV dramatisch'
00.10Bosz lyrisch over Ajax-uitblinker: 'Zo maakte ik hem ook mee tien jaar geleden'
00.06García lyrisch over Dolberg na wake-upcall: 'Dit niveau liet hij eerder niet zien'
00.01Barcelona bijna landskampioen na zege op Osasuna
00.00'De transfer naar Feyenoord was eigenlijk in kannen en kruiken, had bij me gepast'

Gisteren

23.56Boadu: 'Ik sta er open voor bij PSV te blijven'
23.55Borst fileert aankoop Ajax: 'Je kunt hem missen als kiespijn, hij kan het niet!'
23.55García duidelijk over 'verdedigende' Ajax-opstelling: 'Daarom kies ik voor hem'
23.50'Je hebt niet genoeg met 34 punten, we moeten gewoon nog een keer winnen'
23.50Ajax-goal de hemel in geprezen: 'Deze is gewoon honderd procent perfect'
23.50Farioli pakt jaar na Ajax-deceptie nu wel kampioenschap met FC Porto
23.50Gaaei lovend over Godts: 'Hij kan in elk team spelen'
23.45Historisch vroege goal en uitgebreide terugblik op topper tussen Ajax en PSV
23.44Garcia in discussie tijdens de persconferentie: 'Wie had ik dan moeten opstellen?'
23.43Garcia zag Dolberg uitblinken: 'Hij verdiende deze kans'
23.43Garcia lovend over Dolberg: 'Hij verdiende deze kans'
23.40Ajax redt in blessuretijd punt tegen PSV (2-2) en houdt zicht op belangrijke derde plek
23.35'Politiek antwoord' bij PSV: 'Ik sta ervoor open, maar het moet wel kloppen'
23.32Union dreigt koppositie te verliezen, Lens verzuimt in te lopen op PSG
23.30Fraaie cijfers Godts: 'Maar wil fans iets mooiers geven dan tweede of vierde plek'
23.30Groot feest in Porto: Farioli spoelt Ajax-trauma weg met eerste landstitel
23.28Bosz gevraagd naar eventuele Ibiza-dip bij PSV: 'Wat ik erg vind...'
23.28Farioli kroont zich met FC Porto tot kampioen van Portugal
23.26Duur puntenverlies NEC door moeizaam gelijkspel tegen degradatiekandidaat Telstar
23.24NEC zet derde plaats op het spel door teleurstellend gelijkspel tegen Telstar
23.24NEC zet derde plaats op het spel door gelijkspel tegen Telstar
23.24NEC en Telstar besluiten met een punt na spektakel in slotfase
23.23Gekkenhuis in Goffert: NEC in bizarre slotfase niet langs Telstar, Feyenoord lacht
23.20'Explosieve onthulling: Steijn en Martins Indi liggen overhoop bij Sparta'
23.19Gaaei: 'Sluit niet uit dat de grootste clubs ter wereld zich gaan melden bij Ajax'
23.16Godts verzekert Ajax-fans: 'We hebben nog nooit over miljoenen gesproken'
23.16Doelpunt van Ajacied Godts straks van grote waarde? 'We zijn nog in de race'
23.12Zelfs Dortmund geniet van promotie Schalke: 'Bijna gemist'
23.11VI Live: Chery schiet NEC alsnog naast Telstar, Nijmegenaren op zoek naar meer
Resultaten x
Binnenland

Heeft Ajax met Sierhuis weer een échte Ajax-spits?

Ajax A1 plaatste zich gisteravond op De Toekomst via een eclatante 3-0 overwinning op Dinamo Kiev voor de kwartfinales van de UEFA Youth League. Kaj Sierhuis was tweemaal trefzeker en loopt ruim één op één in het prestigieuze jeugdtoernooi. Trainer Aron

22-02-2017 07:22 door Redactie ELF Voetbal

Voor een ploeg waarvan voorafgaand aan het seizoen niet zo bijster veel werd verwacht, wint Ajax A1 met opvallend gemak zijn potjes in de Youth League. De zege op Dinamo Kiev betekende de zesde op rij. En voor een speler op wie niet het predicaat supertalent is geplakt, scoort Kaj Sierhuis met opvallende regelmaat. De teller staat al op acht.
Aron Winter had genoten van de achttienjarige spits. "Hij scoort makkelijk ja. Maar dat niet alleen: hij werkt keihard. Dát maakt hem nog gevaarlijker. Jammer voor hem ging die laatste er niet in." Winter, 84 Oranje-caps, doelde op de sierlijke stift van Sierhuis die in de slotseconden rakelings voorlangs dwarrelde. Daardoor bleef een hattrick uit.

Balverlies

Ondanks zijn doelpuntenexplosie in de Youth League, waaronder een juweel van een omhaal tegen Breidablik, prijkt de naam Kaj Sierhuis niet in het rijtje van groeibriljanten van Ajax. Nog niet althans. Winter: "Kaj is Kaj. Hij heeft net een grote stap gemaakt. Van de A1 naar Jong Ajax. Daar, tegen een hogere weerstand, zal hij zich nog beter gaan ontwikkelen. De tijd zal leren hoe goed hij is. Vooralsnog is hij een talent."
Een talent? Meer niet? Winter: "Kaj is een goede voetballer, een talent. Maar Kasper Dolberg is een gróót talent. Voor Kaj is nu de tijd aangebroken dat hij zich nog verder moet ontwikkelen. Hij moet completer worden. Dit is een heel ander niveau dan het eerste."
Wat er zoal beter moet aan de goaltjesdief? "Als hij voor de goal komt is hij dodelijk", legt Winter uit. "Maar ik vind dat hij meer rust moet brengen als hij elders op het veld wordt aangespeeld. En hij lijdt nog te veel balverlies. Ja ik weet het, er wordt veel gevraagd van een Ajax-spits. Maar Kaj moet dat aankunnen. Hij loopt hier bijna zijn hele leven rond. Weet wat er hier wordt gevraagd van een spits."

Ajax-spits

Sierhuis kan zich vinden in de woorden van zijn trainer. "Voetballend kan ik zeker nog stappen maken. Sterker worden aan de bal, het overzicht behouden en mijn basistechniek aanscherpen. Daar zijn Marcel Keizer, John Heitinga en George Ogararu op de training met Jong dagelijks mee bezig. Ik hoor de hele dag dat ik niet meer over mijn standbeen mag kaatsen."
Maar goed, over zijn torinstinct hoor je niemand bij Ajax klagen. Maar of hij een Ajax-spits is? "Ik weet nog steeds niet precies wat nu een echte Ajax-spits is. Daar verschillen de meningen over. Voor mij is een spits iemand die scoort, dat is het allerbelangrijkste. Je kun ontzettend goed meevoetballen, maar als je niet scoort heb je toch echt een probleem.
De openingstreffer was een echte Sierhuis-goal. Op het moment dat Matthijs de Ligt, de beste man van het veld, Anderson López op de rechterflank de diepte in stuurde, ontworstelde Sierhuis zich van zijn vaste bewaker. De voorzet van Anderson López was op maat, waarna Sierhuis de bal met buitenkant rechts binnen prikte. "Een van mijn specialiteiten", aldus de doelpuntenmaker. "Dat ik bij voorzetten op de juiste plek sta."

Type Giroud

Het was een doelpunt dat Kasper Dolberg in Ajax 1 zelden maakt, simpelweg omdat hij te weinig van de zijkanten wordt aangespeeld. Sierhuis: "Klopt. In de A1 hebben we een iets vrijer systeem dan bij Jong en het eerste. Daar willen ze meer door het centrum spelen om vanuit daar loopacties in de diepte te maken. Bij de A1 doen we meer vanuit voorzetten, ook omdat we daar gevaarlijk in zijn."
Kortom, dat was even wennen voor Sierhuis, toen hij eind november zijn profdebuut maakte in Jong Ajax. "In het begin dacht ik oh, dat is wel even lastig als dat niet meer mag. Maar het betekent dat ook dat ik op een andere manier mijn doelpunt moet gaan maken. Afgelopen weekend scoorde ik tegen Achilles twee keer via acties door het midden, terwijl ik in de jeugd zelden zo scoorde. Ik word er een completere spits door."
"Kasper is ook een ander type spits. Hij is meer van de bal krijgen, een actie maken en dán scoren. Ik ben meer een type Olivier Giroud. Die scoort veel met onetouch-goals. Dus voorzetten in één keer afmaken. Soms is het een simpele goal, soms een mooie. Hoe die bal erin gaat doet er niet toe, je moet er gewoon staan. Dat is ook mijn spel."




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.