Laatste nieuws
20.48VI Live: PSV op zoek naar comfortabelere voorsprong tegen Excelsior
20.44AZ wint ruim in Galgenwaard en deelt dreun uit aan FC Utrecht
20.40AZ beleeft perfecte Eredivisie-start en duwt FC Utrecht in de problemen
20.39Vierkant blokje, rond gat: Correia start te complex bij Utrecht
20.38AZ grijpt koppositie na overtuigende zege op tegenvallend FC Utrecht
20.36VI Live: PSV krijgt steeds meer grip op Excelsior
20.30VI Live: AZ-invaller Oufkir deelt genadeklap uit aan Utrecht
20.29Eberl geeft geruststellende update na schrikmoment rondom Musiala
20.24VI Live: Excelsior ondanks vroege tegengoal geen niemendalletje voor PSV
20.23VI Live: PSV heeft ondanks vroege voorsprong geen walkover tegen Excelsior
20.16Verse geruchten: Ajax meldt zich bij NEC voor Nejasmic en biedt miljoenen
20.06VI Live: bliksemstart PSV: Van Bommel zorgt voor vroege voorsprong bij Excelsior
20.06VI Live: bliksemstart voor PSV: Van Bommel zorgt voor voorsprong bij Excelsior
20.06VI Live: Stepanov geeft Utrecht beetje hoop tegen sterk AZ
20.01VI Live: PSV jaagt in Rotterdam op eerherstel
20.00Praat mee op VP: Fortuna Sittard – SC Cambuur
19.57Bosz blijft rustig onder PSV-ontwikkelingen: 'Ik maak mij daar niet druk over'
19.57VI Live: spelers Excelsior en PSV komen het veld op
19.55VI Live: Meerdink helpt AZ aan de 0-3, Utrechts publiek fluit
19.49Inter heeft beet: Spence treedt in de voetsporen van Dumfries
19.49VI Live: Patati maakt problemen voor FC Utrecht nog een stuk groter
19.45Tahaui scoort bij debuut voor NEC: 'Droom komt uit'
19.40Verheydt (34) luistert Eredivisie-debuut op met doelpunt: 'Was nooit een must'
19.35Echteld hint op komst van AZ-target: 'We zouden hem er graag bij willen hebben'
19.34Schreuder ziet NEC herstellen: 'Dit ga je vaker zien'
19.33VI Live: Koopmeiners krult hoekschop zo het doel in, AZ leidt in Utrecht
19.08VI Live: Excelsior tegen PSV zonder uitblinkers De Regt en Naujoks
19.07Kaplan alsnog door Ajax verkocht aan NEC
19.07VI Live: AZ komt beter in de wedstrijd na felle start Utrecht
19.05Veerman dichter bij droomtransfer, PSV moet afwachten: 'Gaan, niet nadenken!'
19.01Ajax akkoord met Lommel over Konadu
18.55Southampthon meldt zich bij Feyenoord voor dure bankzitter
18.55Schreuder wil veelbesproken NEC-uitblinker niet kwijt: 'Al heel lang in gesprek'
18.52Amorim krijgt meteen zijn revanche op Man United na comeback met AC Milan
18.51Bosz kiest voor teruggekeerde Dest en Veerman, Mijnans kind van de rekening
Resultaten x
Binnenland

Faber moet zijn huwelijk met FC Groningen zien te redden

Het huwelijk tussen Ernest Faber en FC Groningen is op z'n zachtst gezegd nog niet bepaald geslaagd. De 3-1 nederlaag bij Roda JC dit weekend was alweer de tiende (!) nederlaag van dit seizoen. Het verlangen naar voorganger Erwin van de Looi neemt met de dag toe in

13-03-2017 07:30 door Redactie ELF Voetbal

Zoals een goed huwelijk betaamt waren de eerste dagen na het 'ja-woord' nog geweldig. De romantische eerste dagen, de verliefde blik, de huwelijksnacht. Bij FC Groningen was dat niet anders. De ideeën van 'Ernst' Faber waren vernieuwend. Die nieuwe impuls leek de juiste voor de spelers van FC Groningen. De voorbereiding was geweldig. Tegen RWE Eemsmond werd het 0-20, ook Djurgårdens IF (0-1), Queens Park Rangers (3-1) en FC Emmen (6-2) werden verslagen.

De eerste wedstrijd van het seizoen kon in eigen huis tegen Feyenoord dus zomaar eens een feestje worden. Maar in plaats van een feestje, werd het een verschrikking. Met 0-5 kregen de mannen van Faber aan de kont. Een week later was het tegen het kleine broertje van Feyenoord Excelsior wederom weinig soeps. Toen het in Enschede in de derde speelronde na 45 minuten 3-0 voor FC Twente stond tegen FC Groningen, was de eerste mini-crisis onder Faber al een feit.

Defensief
Faber greep naar een bekend middel: behoudender spelen. Maar de kritiek op voorganger Van de Looi was nou juist dat het spel saai en voorspelbaar was geworden bij de Trots van het Noorden. Faber koos daarom aanvallender, maar kwam daar al snel op terug. Tegen PSV (0-0) in duel vier was het tegenhouden geblazen. Met meer geluk dan wijsheid hielden ze een punt over aan het bezoek in Eindhoven. Wel tegen een PSV, zo zou later blijken, dat nog veel meer punten zou gaan verspelen. Een gemiste strafschop van Luuk de Jong droeg daar overigens ook aan bij.

Een week later leek de ommekeer ingezet. Een prachtige 1-5 zege bij FC Utrecht was één van de schaarse hoogtepunten dit seizoen. Af en toe geeft FC Groningen een teken van leven én aanvallend voetbal, maar de duels daarna geven ze dan weer niet thuis. Mooi voorbeeld is ook de matige huidige serie van FC Groningen. Ingezet na de knappe 1-4 zege meteen na de winterstop bij Heracles Almelo. In de acht duels daarna werd er niet meer gewonnen.

Saai en voorspelbaar
Het voetbal is zeker nog niet beter dan vorig seizoen. En ook qua aantal punten doet Faber het nog niet goed. Van de Looi pakte in twee van zijn drie seizoenen een ticket voor Europees voetbal. Alleen in zijn laatste jaar lukte dat niet. Faber loopt nog zeker niet op koers om Europa in te gaan. Zelfs de play-offs lijken niet gehaald te worden.

De cijfers onder Van de Looi, die ook nog eens de beker won met FC Groningen, zijn een stuk sterker dan die Faber. Bovendien zagen de fans onder het 'saaie voorspelbare voetbal' van Van de Looi beduidend meer doelpunten per wedstrijd dan onder Van de Loois opvolger.

 

Faber

Van de Looi

Wedstrijden

27

129

Winstpercentage

25%

41%

Punt per wedstrijd

1,15

1,50

Doelcijfers

38 voor; 37 tegen

196 voor; 184 tegen

Gemiddelde doelcijfers

1,40 voor; 1,37 tegen

1,51 voor; 1,42 tegen

Ook lijkt de vraag gerechtigd of Faber zijn spelers wel in de discipline kán houden. FC Groningen pakte dit seizoen beduidend meer rode kaarten (6) dan elk ander team in de Eredivisie. Go Ahead Eagles volgt met vier. In het fair-playklassement, gele en rode kaarten opgeteld, doet alleen ADO Den Haag het nog slechter dan de Noorderlingen.

Natuurlijk, ook in het beste huwelijk komen problemen voor. Maar een huwelijk dat slecht begon en waarbij de voorganger een betere indruk maakte, is niet bepaald een zekerheid dat het stand zal houden.

Play-offs
En nee, de play-offs zijn nog niet helemaal uit beeld. Als de flow terugkomt in het elftal is het verschil met de plekken die rechtgeven op deelname aan het toetje van de competitie nog wel goed te maken. Maar in elk geval is er dan wel een zege nodig komend weekend. In Groningen, tegen Willem II. Onder leiding van Erwin van de Looi.

Uitgerekend hij kan de club, waar hij als trainer naam en faam maakte, een kolossale tik geven. Het verschil op zeven punten brengen en zo FC Groningen een voorlopige K.O. uitdelen in de strijd om de play-offs. Terug in het Noordlease Stadion, waar het publiek momenteel met weemoed aan Van de Looi denkt.

Faber moet op zijn beurt afrekenen met zijn voorganger. Om de serie zonder nederlagen te doorbreken. Om kans te houden op de play-offs. Om de toeschouwers in Groningen niet nog meer te laten mokken. En om zijn huwelijk met FC Groningen te redden. 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.