Laatste nieuws
13.23Claim bij AD: 'Na Götze is Sterling grootste buitenlander ooit in Eredivisie'
13.20Kuijt over Nederlandse Premier League-sensatie: 'Hij moest weg uit Rotterdam'
13.09RB Leipzig brengt speciaal glow in the dark-shirt uit
13.09Transfers Feyenoord: Sterling landt in Rotterdam
13.03Dit bedrag verdienden de Nederlandse clubs vorig seizoen in Europa
12.55Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz vervangt Saibari in Volendam
12.49'Spurs schakelt door: twee nieuwe namen op shortlist na ontslag Thomas Frank'
12.45Sterling zet voet op Nederlandse bodem, mag meteen Feyenoord-shirts signeren
12.40Koeman antwoordt op dé Oranje-vraag die boven de markt hangt: 'Afspraak met KNVB'
12.40Zien: Raheem Sterling komt aan in Rotterdam, medische keuring volgt snel
12.37'Sunderland neemt afscheid van directeur, Tottenham praat met managers'
12.29Van Hanegem: 'Ik kan niet zo goed tegen dat soort mensen, word ik misselijk van'
12.28Duitse bondscoach Nagelsmann lyrisch over Oranje-kracht: 'Hij is briljant'
12.27Alles over WK-uitvalsbasis Oranje in Kansas City, die niet in Kansas ligt
12.20Sterling-stunt heeft mogelijk ook keerzijde: 'De grootste valkuil voor Feyenoord'
12.10'Eén-procent-droom' over WK met Oranje: 'Misschien heeft Koeman me toch nodig'
12.07Harde woorden na vernedering Antwerp: 'Een gemiste kans'
11.55'Stress bij Vitesse: KNVB eist bewijs Parry en vervolgt juridische strijd'
11.45Antony brengt groot offer: 'Ik speel al maanden met veel pijn'
11.42PSV en Ajax in één klap afgetroefd: 'Feyenoord heeft nu de betere flanken'
11.35Daverende klap voor Slot en Liverpool: 'Duidelijk dat hij er lange tijd uit ligt'
11.30Koeman knikt als namen van Brobbey en Malen vallen: 'Hoe meer keuzes, hoe beter'
11.30Ajax zette zelf streep door aangeboden Feyenoord-aanwinst Sterling
11.28De onverwachte geboorte van een topspits
11.27Brentford langer door met Premier League-sensatie Thiago
11.20Speelschema Nations League bekend: Oranje speelt vier interlands in tien dagen
11.15Oranje begint Nations League in september thuis tegen Duitsland
11.11Vier interlands in elf dagen: schema Oranje in Nations League bekend
11.00VP-Voetbalkantine: 'Sterling is direct de beste buitenspeler van de Eredivisie'
11.00'Er is geen paniek, iedereen is rustig onder het dipje'
10.56Slot looft 'vitale' Van Dijk na nacht met weinig slaap: 'Ik bleef maar denken'
10.50Van Gangelen krabbelt op na burn-out: 'Ga binnenkort weer een uitzendinkje doen'
10.50De Roon onthult: spelers Atalanta fan van één Nederlandse olympische sporter
10.47Waarom Slot lang wakker lag richting FA Cup-duel met Brighton
10.45Flick verdedigt Barça-spelers, hekelt arbitrage: 'Het was een puinhoop'
Resultaten x
Binnenland

Feyenoord: één sneeuwvlok maakt nog geen winter

Feyenoord ging zondagmiddag kansloos onderuit in de kraker tegen Ajax. Op alle fronten werden de mannen van Giovanni van Bronckhorst afgetroefd. Maar voor paniek in Rotterdam-Zuid is het nog veel te vroeg. Één sneeuwvlok maakt nog geen winter. 

03-04-2017 07:30 door Redactie ELF Voetbal

Hoe het tij ongelofelijk snel kan keren: voor De Klassieker werd er geschreven dat in de laatste drie seizoenen dat Feyenoord kampioen werd, er een dramatische nederlaag tegen Ajax plaatsvond (6-0, 5-1 en 8-2). Aan die eis voldeed Feyenoord zondagmiddag keurig. Maar na de kansloze nederlaag van de Rotterdammers in de Amsterdam ArenA staat de titel opeens 'op de tocht'. Een opportunisme dat logisch, maar ook bizar is.

Natuurlijk was Feyenoord onherkenbaar in de topper tegen Ajax. En natuurlijk zal Giovanni van Bronckhorst zijn lessen uit deze nederlaag trekken. Maar voor paniek is het nog veel te vroeg. Allereerst vanwege het programma: de Rotterdammers treffen slechts drie ploegen uit het linkerrijtje. De moeilijkste van hen, FC Utrecht, komt ook nog eens op bezoek in De Kuip.

Ajax, dat niet alleen in de Europa League een loodzwaar programma heeft, treft PSV, AZ en sc Heerenveen, tegen wie ze het bijzonder vaak moeilijk hebben, nog. Tegen drie van de laatste zes (!) tegenstanders werd voor de winterstop puntverlies opgelopen. Zeker in combinatie met het Europese programma lijkt Amsterdams puntverlies daarom gegarandeerd.

Het voordeel in doelsaldo dat Feyenoord voor De Klassieker had, is nog altijd redelijk in stand gebleven. "Het zou niet gek geweest zijn als we met 5-0 hadden wonnen", sprak Peter Bosz. Dat is ook exact de winst voor Feyenoord: in dat geval was het doelsaldo ongeveer gelijk geweest. Op dit moment staat de formatie van Van Bronckhorst (+10 doelsaldo t.o.v. Ajax) praktisch nog vier punten voor op hun concurrent.

Tel daarbij op dat een 5-0 nederlaag wél een enorme mentale tik was geweest voor Feyenoord. Ook die schade is echter nog te overzien voor de Rotterdammers. Want ja, ze waren kansloos. Dat zal een flinke klap zijn geweest. Maar toch werd het slechts 2-1. In de wetenschap dat ze Ajax niet meer treffen en de uiteindelijke schade van het duel meevalt, zal dit voornamelijk een belangrijke wake-up call zijn.

Fitheid
Zijn er dan helemaal geen pijnpunten voor Feyenoord? Zeker wel. The survival of the fittest zijn ze namelijk qua blessuregevallen níet goed doorgekomen. Dat is misschien nog wel de grootste zorg voor GioMVP Nicolai Jørgensen viel uit met een hamstringblessure, dat betekent normaliter enkele weken exit. De knieblessure waarmee Rick Karsdorp het veld moest verlaten zag er niet echt lekker uit. En ook Bart Nieuwkoop kon het duel in Amsterdam niet volmaken. Zwaar geblesseerd of niet: okselfris is het trio in elk geval niet.

Dat gold al voor Bilal Basaçikoglu, Terence Kongolo en Eljero Elia. Dat die laatste niet binnen de lijnen werd gebracht had met de noodgedwongen blessurewissels te maken, maar zegt ook genoeg over de fitheid van de vleugelaanvaller. Tel daarbij de afwezigheid van Tonny Vilhena op en voor het duel van komende woensdag tegen Go Ahead Eagles is er een serieus probleem. Van Bronckhorst zal namelijk fysiek geen enkele risico's willen nemen met zijn speler. Robert Maaskant zal daarom de hoop koesteren dat zijn ploeg opnieuw kan winnen van de koploper. Op haar beurt zal Feyenoord uit zijn op revanche.

Maar al met al is het veel te vroeg om te gaan vrezen voor Feyenoord. Sterker nog: als de Rotterdammers gaan twijfelen is dat een teken van zwakte. Als de medische staf hun werk goed kan doen, is er geen reden tot paniek na deze nederlaag; en is er met een praktische voorsprong van vier punten geen vuiltje aan de lucht. Aan de voorwaarde van de laatste drie titels, namelijk kansloos verliezen van Ajax, is ook voldaan. Dan moet het kampioenschap wel volgen. Toch?




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.