Laatste nieuws
13.40Vinícius laat voeten spreken: Real Madrid schakelt Benfica uit
13.40Cristiano Ronaldo wordt mede-eigenaar van Spaanse voetbalclub Almería
13.38Van Ginkel over opvallende ervaring met Inzaghi: 'Ik begreep er niets van'
13.33AD weet het zeker: kandidaat-trainer nog niet gepolst door Cruijff en Ajax
13.24Demichelis in beeld als redder van Real Mallorca
13.15Real Madrid zet fan uit stadion na nazigroet en opent onderzoek
13.09Wanneer is de loting voor de achtste finales van de Champions League?
13.00Rondje Europa: 'Barça, Arsenal en Bayern favorieten voor eindzege CL'
12.58Real gelinkt aan PSG-regisseur, Klopp-gerucht alweer ontkend
12.58Real gelinkt aan Vitinha, Klopp-gerucht alweer ontkend door Red Bull
12.55Golf van geweld door Mexico, Infantino niet bezorgd: 'Er gebeurt overal wel wat'
12.55Infantino viert tienjarig jubileum: 'De FIFA is een dictatuur geworden'
12.39Leicester-achtig sprookje in Zwitserland: promovendus stevent af op titel
12.39Leicester City-achtig sprookje in Zwitserland
12.35Bizar: boze Torino-fans dumpen uit protest kilo's poep voor trainingscomplex
12.32'Zoon van ex-international Oranje niet tevreden in Heerenveen, Feyenoord loert'
12.20'Feyenoord wil doorpakken en contract van 17-jarig toptalent openbreken'
12.15AZ vecht voor laatste kans in Europa: dit staat er financieel op het spel
12.15LIVE: 'Alles of niets' voor AZ, Echteld dubt over inzetbaarheid sterspelers
12.12Nederlander bij FC Noah droomt van nieuwe stunt tegen AZ: 'Met vertrouwen spelen'
12.10Spaan analyseert na uitlekken van afkoopsom voor Schreuder: 'Hij is uiteraard de bron'
12.02Driessen waarschuwt na Feyenoord-vertrek: 'Ik hoop dat dát de enige reden is...'
11.57'PSV-directeur Stewart duikt op in België en bekijkt potentiële opvolger Dest'
11.56NEC heeft zege nodig richting tweeluik met PSV: het resterende programma
11.45Noah vol vertrouwen richting return tegen AZ: 'Het hele land staat achter ons'
11.37NEC-uitblinker: 'Dat ik goed speelde tegen Ajax, verbaast me niet'
11.33Seedorf ziet jonge versie van zichzelf rondlopen bij Juventus: 'Heeft alles...'
11.32Ajax kan zich geen misstap meer veroorloven: het resterende programma
11.30Marten de Roon blijft de ideale partner voor Frenkie de Jong
11.25Cristiano Ronaldo volgende sterspeler die investeert in voetbalclub
11.25Cristiano Ronaldo wordt mede-eigenaar van Almería
11.25Feyenoord slaat gaatje, maar wacht lastig uitduel: het resterende programma
11.19'Positie Klopp bij Red Bull ter discussie, Glasner in beeld als opvolger'
11.18Duitse pers spreekt schande van 'Dortmund-drama': Een ongelooflijke tragedie'
11.00VP-Voetbalkantine: 'AZ stelt orde op zaken in eigen huis tegen FC Noah'
Resultaten x
Binnenland

Rutten: "Ajax maakt een uitdoelpunt, dan zijn ze door"

Het is al even geleden, maar vanavond is de kans groot dat Ajax eindelijk weer de halve finale in een Europees toernooi haalt. De rooskleurige uitgangspositie geeft vertrouwen. Fred Rutten, oud-trainer van Schalke 04, ziet het niet meer misgaan voor de Amsterdammers. 

20-04-2017 16:30 door Redactie ELF Voetbal

De overeenkomsten zijn legio. Schalke en Feyenoord lijken op elkaar, erkent Fred Rutten, in het verleden ook trainer bij de Rotterdammers. Het zijn beide echte volksclubs, smachten naar een titel en teren al jaren op het winnen van de UEFA Cup. Toch is er een verschil, laat de Gelderlander ELF Voetbal weten. "Schalke is nóg groter. Ze hebben een aanhang, die is onbeschrijfbaar. Bij Feyenoord zitten op de open dag veertigduizend mensen, maar in Gelsenkirchen zitten er honderdduizend. Dat is het verschil."

De drang naar een titel bij Schalke is volgens Rutten nog groter dan bij Feyenoord. Maar ook dit seizoen, ondanks miljoenenaankopen als Benjamin Stambouli en Breel Embolo, komt Die Königsblauen in de verste verte niet in de buurt van de titel. Sterker nog: Schalke moet zelfs oppassen voor het degradatiespook. "Dat gaan ze wel redden, hoewel ze afgelopen wedstrijd wel een enorme tik hebben gekregen tegen Darmstadt. Die nederlaag kwam heel hard aan."

Scorend vermogen
Toch zal het verlies in de Bundesliga niet doorwerken in de Europa League, verwacht de werkzoekende coach. "Als ze thuis spelen is het heel anders. Maar wat Schalke mist is scorend vermogen. In het verleden scoorde Klaas-Jan Huntelaar aan de lopende band, nu Klaas-Jan niet speelt ontbreekt dat er aan. Van buitenaf vind ik het moeilijk bepalen of het terecht is dat hij niet speelt."

Hoewel Schalke in eigen huis iets anders kan, ziet Rutten het niet meer fout gaan voor Ajax. "Ik was echt positief verrast, maar ook negatief verrast door het spel van Schalke. Dan kom je bij de eeuwenoude discussie of Ajax nou zo goed was of Schalke zo slecht. Ik denk het eerste. Ik heb het gevoel dat Ajax een uitdoelpunt gaat maken, die reputatie hebben ze ook. Dan gaan ze door, maar zeker in de kwartfinale van de Europa League blijft het lastig te voorspellen."

Davinson Sánchez
In de heenwedstrijd was Ajax de Duitsers op alle fronten de baas, maar vooral op technisch vlak was het gat groot. "Als je Ajax af zet tegen Schalke, dan was dat een groot verschil. Tel daarbij op dat Ajax de tegenstander het voetballen onmogelijk maakt door enorme pressie te spelen, met op het oog een enorme frisheid. Ook iemand als Hakim Ziyech doet daarin makkelijk mee. Je ziet een duidelijk verschil tussen Peter Bosz en Frank de Boer, vooral in het naar voren verdedigen en het willen veroveren van de bal. Alles viel op zijn plaats in de eerste wedstrijd, hoewel de uitslag natuurlijk hoger had moeten uitvallen."

Degene die echt indruk heeft gemaakt op Rutten is geen aanvaller, maar een verdediger. "Hoe snel Davinson Sánchez zich heeft aangepast aan het Nederlandse voetbal, is heel knap. Er zijn maar weinig Zuid-Amerikanen die dat in het verleden hebben bewezen, want die hadden allemaal tijd nodig. Ik heb het zelf meegemaakt met Douglas bij FC Twente, die moest eerst een halfjaar wennen. Maar Sánchez staat er gewoon al heel het jaar. Die zal zich nog wel ontwikkelen, maar is nu al onwijs goed. Ajax heeft sowieso een hele brede selectie. Ze kunnen zo drie of vier spelers missen, maar toch gelijkwaardige vervangers inzetten. Dat is een groot verschil met Feyenoord."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Ahannach bloeit op in Thailand: “Zelfs de ultra’s van de tegenstander zingen voor je”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.