Laatste nieuws
12.14Persoonlijk drama: PSV-talent wacht kort na terugkeer weer lange revalidatie
12.10FIFA overweegt mogelijke aanpassingen in regels rond gele kaarten op het WK
12.07Voormalig Europees Talent van het Jaar Tromp van FC Utrecht naar FC Twente
12.00Bendeleider met een missie: de Europese ambitie van Diego Simeone
11.55Opvallende wissel in België: assistent vervangt Nainggolan in promotiestrijd
11.45Vonnis volgt in zaak tussen NAC en KNVB: Nederlandse bond vreest voor 'chaos'
11.45CL-kraker op komst! Hier kun je op letten tijdens PSG - Bayern
11.35'Arsenal jaagt op Álvarez, langer Barça-verblijf Rashford onder druk'
11.33Rechtbank doet aanstaande maandag uitspraak in kort geding NAC tegen KNVB
11.30Kraay wijst favoriet aan voor play-offs: 'Hebben er een potje van gemaakt'
11.20Play-offs starten: eredivisieteam heeft mazzel, eerstedivisieclubs bijna maand bezig
11.20Red Bull-topman loopt halve marathon tijdens Leipzig-duel
11.06Egyptische bond: Salah heeft laatste Liverpool-wedstrijd gespeeld, WK haalbaar
11.00VP-voetbalkantine: 'Mika Godts kan een stap naar de Premier League aan'
11.00VI Live: na Roda - RKC smullen van eerste halve finale Champions League
10.58Lingard geniet van Braziliaanse voetbalgekte: 'Dit had ik nog nooit meegemaakt'
10.53Pleidooi voor ingrijpen na rellen in Almelo: 'Als represaille de kieteldood?'
10.44Barça groot nieuws in Spanje: 'Droomtarget zet deur open, gesprekken versneld'
10.40Kompany ziet overeenkomst tussen Olise en De Bruyne: 'Obsessie met details'
10.25Carragher overtuigd: 'Hij moet volgend seizoen trainer van United worden'
10.15Nieuw hoofdstuk in NAC-rel: Van Hooijdonk gooit app-verkeer met journalist online
10.15Oranje-international verrast en zit in pak The Masked Singer Koningsdag-editie
10.00Kompany schot in de roos: 'Plezier straalt er aan alle kanten vanaf bij Bayern'
09.48Harde uithaal naar Memphis bij Corinthians: "Hij ruïneert de club"
09.46Grootaandeelhouder NAC: 'Onderzoek naar Van Hooijdonk is een eis'
09.45Derksen wijst ideale Te Kloese-opvolger aan voor Feyenoord: 'Hij mag niet komen'
09.35PSV-coryfeeën rekenen op erehaag van Ajax: 'Kun je niet maken'
09.30Die andere pijnlijke WK-droogte van Italië
09.30Eredivisie play-off als voorgerecht voor PSG – Bayern
09.17Topdarter Bunting verrast spelers Coventry City na Championship-titel
09.01De wedergeboorte van Casemiro: controleur heeft ook nog eens neusje voor de goal
09.00Onbegrip over Ajax-besluit: 'Weghorst deprimerend, Cruijff zal het wel weten'
09.00Marcus Linday is verlost van de pesterijtjes bij SC Heerenveen
08.55NAC en KNVB tegenover elkaar in rechtbank: kort geding te zien via livestream
08.45Nainggolan geraakt door kwetsende spreekkoren: 'Mijn kinderen gaf ik platte hand'
Resultaten x
Binnenland

Peter Bosz: "We nemen deze ervaring mee naar volgend seizoen"

De finale van de Europa League was amper afgelopen, of Peter Bosz keek desgevraagd al weer vooruit op volgend seizoen. Want door de nederlaag in de eindstrijd zag de Ajax-trainer rechtstreekse kwalificatie voor de Champions League door de vingers geboord.

25-05-2017 11:12 door Redactie ELF Voetbal

Dat betekent dat de Amsterdammers als nummer twee van de Eredivisie in de derde voorronde van het miljardenbal zullen instromen. De succesvolle Europa League-campagne moet Bosz en de zijnen het nodige vertrouwen geven in hun jacht op het felbegeerde startbewijs voor de Champions League. Bosz: "Daarom mogen we verwachten dat we het beter gaan doen dan het afgelopen jaar."

De Ajax-trainer doelde op de kansloze uitschakeling tegen het Russische Rostov. Na die nederlaag besloot Bosz fors te gaan sleutelen aan zijn ploeg, met succes. "Ik ken de jongens nu en de jongens kennen mij", vervolgde de hoofdtrainer. "De jongens kennen mijn manier van spelen, hebben daarin progressie laten zien."

"We zijn sterker geworden. En dat niet alleen. De jonge jongens nemen de ervaring van het spelen van een Europese finale spelen mee naar volgend seizoen. Die ervaring hadden ze nog niet, maar nu wel. Finales moet je leren winnen."

UITDAGING

De grote vraag zal zijn: hoe zal de Ajax-selectie eruit komen te zien. Bosz: "Als het mij vraagt, dan hou ik deze selectie het liefst bij elkaar. Er zit enorm veel kwaliteit in de groep en veel jongens hebben gezien hun leeftijd veel potentie om door te groeien."

Met andere woorden: aan technisch directeur Marc Overmars de taak om de selectie intact te houden. "Nogmaals, dat zou ideaal zijn. Maar we weten allemaal hoe het werkt. Ik vind trouwens dat Ajax een enorme job heeft verricht om deze groep bij elkaar te brengen. Wat dat betreft staat de club weer voor een grote uitdaging."

Bosz verwacht in ieder geval een andere voorbereiding dan het afgelopen seizoen. Een voorbereiding waarop de Ajax-trainer gerichter met zijn spelers zal kunnen werken. "Wat ik net al zei: we kennen elkaar nu. Of ik er vanuit ga dat ik zelf blijf? Ja, als ik niet word ontslagen tenminste… Dat zal zo'n vaart niet lopen. Het is een grotere zorg om alle jongens voor de club te behouden."

OPGEHEVEN HOOFD

Nadat de spelers de supporters hadden bedankt, sprak Bosz zijn manschappen op het veld toe. Daarin wilde hij de kater van de verloren finale wegspoelen, hoe moeilijk ook. Bosz: "Het seizoen zit erop, dit was onze laatste wedstrijd. En het laatste neem je altijd het langste mee. Dan overheerst de teleurstelling, zeker omdat wij er meer van hadden voorgesteld."

"Ik begrijp dat de jongens teleurgesteld waren. Dat snap ik heel goed. Maar het neemt niet weg dat ik heb gezegd dat we de medaille met opgegeven hoofd moesten ophalen. Die medaille hebben we voor de hele campagne gekregen. En daarin hebben we laten zien dat we wel goed kunnen voetballen. Dat we de ballen hebben om gedurfd te voetballen. Dat we beter kunnen dan wat we vandaag hebben laten zien."

 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.