Laatste nieuws
15.15Rondje Europa Extra: 'Als Ajax het niet zelf verpest, kan het niet fout gaan'
15.09Fiorentina wil Zirkzee terughalen naar Serie A
15.00Twee aanwinsten voor Jong Utrecht, MVV haalt voormalig VVV'er
14.56Chelsea weet verguisde miskoop voor ruim 52 miljoen euro te verkopen
14.50'FC Utrecht doet zaken in Turkije en haalt na Zagré nog een ex-Excelsior-speler'
14.44Telegraaf: Ajax haalt speler met marktwaarde van 15 miljoen voor kleine 4 miljoen
14.40Maresca verwacht vertrek van Marmoush, maar twijfelt nog over Grealish
14.30Champions League-loting met onder meer PSV en Feyenoord: zo volg je het live
14.25Rondje Europa Extra: 'Kapitaal genoeg op het veld, nu nog presteren'
14.22Lille wil Flemming, akkoord met Burnley nog ver weg
14.17Giménez in negatieve zin op voorpagina Gazzetta: 'spits uit selectie gezet'
14.07Doorslaan in het willen winnen: dit was het omslagpunt voor Wouter Goes
13.33'Overmars meldt zich bij FC Barcelona: Barça-verdediger hard op weg naar België'
13.30AZ gaat middenvelder Sin (22) stallen bij ADO
13.29Woest Atlético-bestuur houdt poot stijf: pikante transfer Álvarez onbespreekbaar
13.22Barça meldt zich voor Nijstad, Ten Hag houdt boot af
13.20Verbazing over vele interesse in Feyenoord-target: 'Zoiets nog nooit meegemaakt'
13.18Atlético weigert onderhandelingen met Barcelona over Álvarez
13.16Bayern bij start Bundesliga-seizoen nog zonder Musiala, die lijdt aan absencesyndroom
13.15PSV in pot 2, Feyenoord in pot 3: dit zijn de mogelijke tegenstanders
13.10Hartman hakt knoop door na turbulent jaar en verwijdert social media
13.10Eredivisie-uitblinker droomt van Oranje: 'Dat zou mooi zijn, dan kan het gebeuren'
13.10De Mos verrast door Oranje-revelatie: 'Die transfer heeft hij ook verdiend'
13.10'Barcelona meldt zich bij FC Twente: Ten Hag weigert mee te werken aan deal'
13.10'Ajax-flop Tahirovic kan voor vier miljoen euro terugkeren naar Benelux'
13.05'ADO Den Haag wil toeslaan bij AZ en richt pijlen op miljoenenaankoop'
13.00FC Twente vangt bot na ultieme poging: 'Hier worden we echt benadeeld'
13.00Van den Brom moet andere kwaliteiten aanboren
13.00VI Live: PSV en Feyenoord in de koker tijdens Champions League-loting
12.56FC Twente teleurgesteld door besluit Cambuur: 'We worden benadeeld'
12.25'Galatasaray biedt met aanbod dolende Oranje-international mogelijk uitkomst'
12.24Poku als Lightning McQueen gepresenteerd bij Besiktas
12.15Zomertransfers Eredivisie seizoen 2026/27: alle clubs op een rij
12.15LIVE Transfers: Jackson ondergaat keuring, één gegadigde over voor komst Álvarez
12.07Míchel heeft gewenste versterking: Ajax presenteert Tsygankov
Resultaten x
Binnenland

De Mos wenst De Boer succes: "Hij gaat het redden"

De juiste spelers halen. Aad de Mos kan niet genoeg benadrukken hoe belangrijk de eerste transferperiode voor kersvers Crystal Palace-coach Frank de Boer wordt. "Je mag geen missers maken."

27-06-2017 12:53 door Redactie ELF Voetbal

Carte blanche

Carte blanche, het is de droom van iedere trainer. De Boer heeft voor het eerst in zijn carrière weinig te maken met een technisch directeur.  Hij mag zelf bepalen wie hij wel en niet haalt en op die manier kan hij zijn selectie bij Crystal Palace naar eigen inzicht vormen. Een aantrekkelijk en interessant vooruitzicht, maar toch is het niet voor iedereen weggelegd, meent voormalig trainer Aad de Mos. "Je hebt trainers die een wedstrijd perfect kunnen lezen, maar totaal niet goed zijn in een aan-of verkoopbeleid. Het brengt een enorme verantwoordelijkheid met zich mee en het is op dit moment nog de vraag of De Boer daarmee om kan gaan", zegt De Mos in gesprek met ELF Voetbal.

De Mos spreekt uit ervaring. Hij kreeg zelf als trainer van KV Mechelen de vrije hand. "Je wordt er in positieve en negatieve zin op afgerekend. Ze slaan het stof uit je jas als het goed gaat, maar als het niet goed gaat wijzen ze ook met de vinger naar jou. Dan ben je ongeneeslijk ziek en kan je verdwijnen", aldus De Mos. "Ik denk dat De Boer door dvd's wel prima weet waar de sterke en zwakke punten van de ploeg liggen. Ik zou als ik hem was spelers halen die betrouwbaar zijn, die hij goed kent. Je mag geen missers maken. Als hij bijvoorbeeld Veltman haalt bij Ajax en hij functioneert niet, dan heeft hij al kritiek."

Lastig begin

De eerste maanden in Londen zullen sowieso lastig worden, denkt de voormalig coach. "Allereerst moet hij zelf settelen. Gaat hij in de stad wonen of in de buurt van het trainingscomplex? Daar gaat enorm veel tijd in zitten", zegt De Mos. "Daarnaast zal hij in het begin meer verliezen dan winnen. Het kan best zijn dat hij het in het begin heel moeilijk krijgt, omdat alles nieuw is wat hij aanbrengt. Je moet wachten tot het kwartje valt, maar dat kan even duren."

Het feit dat De Boer met Crystal Palace een degradatiekandidaat onder zijn hoede neemt, helpt niet mee. In vergelijking met bijvoorbeeld Ronald Koeman, die bij Southampton in een gespreid bedje terecht kwam, is dat een nadeel. "Koeman had het geluk dat zijn voorganger een basis had neergezet. Mauricio Pochettino kon een basis neerzetten, terwijl Crystal Palace onder Sam Allardyce tot het eind moest vechten tegen degradatie. Ondertussen wil de voorzitter een nieuw DNA in de club brengen. De Boer moet veel dingen veranderen", aldus De Mos.

Degradatievoetbal

De coach in ruste hoopt niet dat De Boer in degradatievoetbal verzeild raakt. "Dat is verschrikkelijk. Ik heb het bij Sparta meegemaakt. Ik vond het zwaarder en moeilijker dan de Europa Cup winnen. Er is veel meer stress. Je werkt met mensen, waarvan bij degradatie het brood uit de mond gehaald wordt, omdat er een ander budget komt. Ook op kantoor, terreinknechten, noem alles maar op wat bij een club werkt. Dat is mentaal veel erger en zwaarder. Dat geldt ook bij Crystal Palace. In de Premier League zijn de verschillen nog groter."

Desondanks heeft De Mos vertrouwen dat De Boer uit de degradatiezorgen blijft. "Het is een mooie uitdaging. Ik geloof ook wel dat hij het gaat redden. Ik wens hem veel succes."




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.