Laatste nieuws
11.48Reclames, rustinterviews en halftimeshow: het WK krijgt een Amerikaans sausje
11.47'Ik zei tegen Ziggo: ik denk niet dat ik geschikt ben als voetbalanalist'
11.45Go Ahead Eagles presenteert Oosting als opvolger van Boel
11.31Advocaat even in de spotlights bij Miami Marlins
11.12Twente niet gevoelig voor eerste bod PSV op Nijstad
11.03Japanse verdediger ziet dat Oranje kwetsbaar is als team
11.00VP-Voetbalkantine: 'Ferri en Vanhoutte zijn topversterkingen voor Feyenoord'
11.00WK Bankzaken Extra: 'FIFA droomt van Ameland tegen Legoland'
10.57'Snelle vervolgstap lonkt voor basisklant Heerenveen: interesse uit Bundesliga'
10.53Japanse verdediger roept op tot scherpte richting Oranje-clash
10.37Ronaldo valt uit de toon bij Portugal: 'Benen deden niet wat zijn brein wilde'
10.32'Rigaux wil verder winkelen in België: Feyenoord bereidt bod op spits voor'
10.30Hoe Hongkong inspiratie kan bieden voor Oranje
10.30Hoe Oranje tegen Japan kan profiteren van een variant uit Hongkong
10.21Bouw van het stadion van Nederland- Japan was een financieel fiasco
10.03Ongelooflijk maar waar: FIFA benadert Orgel Joke voor optreden tijdens WK
10.00De absentie van voormalig PSV-ster Hirving Lozano bij Mexico verklaard
09.55Go Ahead Eagles heeft nieuwe trainer: opvolger van Boel tekent voor twee jaar
09.55Van Schaik zet streep door Feyenoord-geruchten: 'Schreuder blijft honderd procent'
09.54Noorwegen laat 300 kilo vis verschepen voor het WK
09.45Transfers Feyenoord: 'Rigaux wil landgenoot naar De Kuip halen'
09.40Feyenoord laat talent ervaring opdoen en doet opnieuw zaken met FC Dordrecht
09.37Flinke aderlating voor Marokko: Aguerd en Ezzalzouli missen WK
09.33Ogawa ziet kansen tegen Van Dijk: 'We kennen zijn zwakke punten'
09.32''Serieuze interesse' PSV in Nijstad, geen nieuw 'Mats Rots-bedrag' voor Twente'
09.30Riyad Mahrez, groot geworden zonder havermoutpap
09.29Driessen verdedigt Rigaux na woorden Van der Vaart: 'Is nu een Belgische snotneus'
09.25VI Live: Hwang met Zuid-Korea tegen het Tsjechië van Kovár
09.25'PSV doet openingsbod van 5 miljoen euro, ook Duitse topclub in de markt'
09.24'Stoelendans brengt Arbeloa mogelijk bij Fulham, verrassend ontslag Wolves'
09.20'Ajax-target trekt aan de bel met een brief: wil per direct weg bij huidige club'
09.15De Oranje-opstelling van Van Ginkel: nieuw middenveld, Brobbey in de spits
09.10Rondje WK: de allerlaatste tips voor je voetbalpool
09.10Liverpool wil Gakpo inzetten als ruilmiddel om Bundesliga-aanvaller los te weken
09.00Het WK beleef je bij VoetbalPrimeur: groter, sneller en completer dan ooit
Resultaten x
Overige

Paraguay altijd in de schaduw van Brazilië en Argentinië

Nederland treft woensdag in Paraguay een tamelijk onbekende opponent. Eén keer eerder troffen beide landen elkaar. In 1998 werd het in Eindhoven 5-1.
17-11-2009 07:01 door Redactie ELF Voetbal

In het internationale voetbal is Paraguay een grijze muis. Altijd staat het land in de schaduw van buurlanden Brazilië en Argentinië. De huidige nummer 21 van de wereldranglijst nam zevenmaal deel aan een WK, waaronder de laatste drie edities. De beste prestatie was het bereiken van de tweede ronde.

Het hoogtepunt uit de voetbalgeschiedenis van het land met 7 miljoen inwoners vond plaats in 2004. Toen werd de finale van de Olympische Spelen bereikt. Maar ook die prestatie werd overschaduwd door een buurland. In Athene was Argentinië namelijk met 1-0 te sterk.

Opvallend is dat van die zilveren ploeg slechts twee spelers deel uitmaken van de selectie voor de wedstrijd tegen Oranje: reservedoelman Diego Barreto en verdediger Aureliano Torres. Voormalig NEC'er Edgar Barreto was eveneens een onderdeel van die Olympische ploeg, maar hij ontbreekt in Heerenveen vanwege een blessure aan een middenvoetsbeentje.

In het verleden viel Paraguay vooral op door de veelscorende doelman José Luis Chilavert. Nu de flampboyante keeper gestopt is, bestaat het elftal uit vrij onbekende spelers, al vormt Roque Santa Cruz een uitzondering. De huidige spits van Manchester City is pas net hersteld na bijna een jaar blessureleed.

Het Paraguayaanse keurkorps bevat naast Santa Cruz nog zes spelers die hun brood in Europa verdienen: Jonathan Santana (Wolfsburg), Oscar Cardozo (Benfica), Antolin Alcaraz (Club Brugge), Justo Villar (Real Valladolid), Paulo da Silva (Sunderland) en Nelson Valdez (Borussia Dortmund). De overige selectieleden komen uit voor clubs in Mexico, Argentinië, Ecuador en Paraguay zelf.

Paraguay draaide een soepele kwalificatie naar het WK, waarin het zelfs de twee grote buurlanden in verlegenheid bracht. In de Zuid-Amerikaanse poule eindigde het land als derde, slechts één punt achter lijstaanvoerder Brazilië. De thuisduels tegen de grootmachten Argentinië en Brazilië werden gewonnen, terwijl in Buenos Aires de Argentijnen op 1-1 werden gehouden.

Buiten het eigen continent zijn de prestaties stukken minder imposant. Zaterdag werd in het Franse Rouen nog met 0-2 verloren van Qatar.

Decor voor de interland is het Abe Lenstra Stadion in Heerenveen. Een keer eerder speelde Nederland daar. In 1985 werd Bulgarije er met 1-0 verslagen.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.