Met welke bedoelingen Sparta naar Seacon Stadion - De Koel - was afgereisd, is nog steeds een heel groot vraagteken. De equipe van trainer Frans Adelaar werd op alle fronten afgetroefd, speelde zonder enige organisatie en verdedigend was er sprake van een ware gatenkaas. Door een knieblessure van Emmanuel Boakye startte debutant Anthony Bentem als rechtsback. Maar ook hij deelde al snel mee in de malaise. De wedstrijd in Venlo was nog nauwelijks een minuut op gang of doelman Aleksander Seliga moest een schot van Ferry de Regt stoppen en VVV-Venlo had op dat moment ook haar eerste corner getrapt. Na ruim drie minuten kopte Ken Leemans een volgende corner net over en in de zesde minuut was het dan wel raak. Een vrije trap van de linkerkant van Achmed Ahahaoui werd binnengekopt door Adil Auassar. Doelman Seliga maakte daarbij geen goede indruk, zoals de Sloveen blijkbaar te veel met zijn hoofd bij de plaatsing voor het WK zal hebben gezeten. De doelman beging de ene na de andere flater.
Zo keek de keeper in de 25e minuut een voorzet van de linkerkant van Ahahaoui na en zag het speeltuig boven hem in de kruising belanden: 2-0. Twee minuten later moest hij opnieuw grabbelen. Als een hete kroket liet hij een volley van Keisuke Honda los, waarna de meegelopen Sandro Calabro 3-0 binnenschoot. Ken Leemans leek in de 34e minuut zelfs de 4-0 aan te tekenen, maar zijn schot vanaf 25 meter vloog net over. Het doelpunt viel in de 43e minuut toch. Honda werd prachtig weggestuurd door Kevin van Dessel, leek de bal te verspelen na een verkeerde balaanname, maar produceerde toch nog een laag schot. Opnieuw loste Seliga, waarna Calabro de bal in de kruising joeg. En Sparta? Dat kreeg voor rust twee mogelijkheden. Aanvoerder Kevin Strootman schoot de bal vanaf 25 meter over en Tim Bakens zag een kopbal over de lat vliegen.
In de tweede helft bracht trainer Frans Adelaar van Sparta in Romano Denneboom en Edwin van Bueren twee verse krachten, maar het hielp niets. Er was na rust van een wedstrijd overigens geen sprake meer. VVV-Venlo probeerde het nog wel, maar spaarde opzichtig de Rotterdamse opponent. Het beste bewijs leverde Ruben Schaken. In de 47e minuut ontsnapte hij weer eens aan Bentem, omspeelde doelman Seliga en schoot de bal voor een leeg doel in het zijnet. Het hoogtepunt viel halverwege het tweede bedrijf te noteren. De net ingevallen Diogo Viana legde bal terug op Kevin van Dessel, die niet nadacht en direct laag met zijn linker uithaalde: 5-0. Een monsterscore werd Sparta daarna bespaard.

