Laatste nieuws
23.20NEC loopt CL-bonus mis, maar kan wel punten sprokkelen in EL
23.11Linssen treurt om vroege rode kaart: 'Dan is het wel klaar'
23.11Linssen treurt om vroege rode kaart en blijft vooral ambitieus
23.08NEC op Rapport: onvoldoendes voor Chery en Tadic
22.53Nijmegen mag zich opmaken voor de Europa League
22.53VI Live: Nijmegen mag zich opmaken voor de Europa League
22.51Vroege rode kaart Crettaz leidt einde Champions League-droom NEC in
22.51Op Route 1 ligt de kwetsbare plek van NEC
22.51Vroege rode kaart Crettaz leidt einde CL-droom van NEC in
22.50Champions League-droom in duigen: tiental NEC hard onderuit in Noorwegen
22.36'Man van negen miljoen euro' zorgt voor lastige situatie bij NAC Breda
22.33VI Live: derde Noorse treffer slaat binnen via knie Fonville
22.18'Enzo Fernández wil naar City, Ipswich winkelt bij Leverkusen'
22.17Mulder vol ongeloof na bizarre NEC-start: 'Hij heeft zich belachelijk gemaakt'
22.15'Spitsenexodus bij Chelsea: Delap en Jackson gaan miljoenen opbrengen'
22.09Poku mag zich bijna speler van Besiktas noemen
22.02Viertal (oud-)topvoetballers neemt meerderheidsaandeel in club Van Hooijdonk
22.01'Enzo Fernández wil naar City, Chelsea kan twee spitsen verkopen'
21.58'Feyenoord zoekt extra doelman en informeert bij Groningen naar Vaessen'
21.50VI Live: Bodø/Glimt maakt vlak voor rust 2-0
21.48Timber door Engelse spelersvakbond gekozen in Elftal van het Jaar
21.47VI Live: Bodø vlak voor rust op voorsprong tegen Nijmeegs tiental
21.37Transfers Feyenoord: Rotterdammers informeerden naar Vaessen
21.30Tengstedt excelleert in Nederland, en niet die van Feyenoord
21.30Mogelijk geen Feyenoord-fans bij duel met NEC vanwege vuurwerkincident bij Cambuur
21.25Update: Besiktas maakt melding van aanstaande komst Poku
21.21Sabah volgt Como en is tweede CL-debutant dit seizoen
21.20Ounahi en Timber op de lijst bij PSV
21.20Feyenoord-fans mogelijk geweerd tegen NEC: 'Op geen enkele manier toelaten'
21.20'Opvallend nieuws uit Engeland: celstraf dreigt voor oud-Feyenoorder Sterling'
21.18Wat een flater: Europa League-anthem klinkt bij allesbepalend NEC-duel
21.15Ex-PSV'er laat Saudi-Arabië op 22-jarige leeftijd achter zich: 'Maakt het mooier'
21.15Champions League-droom voorbij na vroege rode kaart: NEC gaat naar Europa League
21.15Spaanse kranten: Xavi maakte direct kennis met Nederlandse botheid
21.13Noorse stadion-dj blundert met Europa League-hymne voor play-off NEC
Resultaten x
Overige

AZ: Nederland is weer een revelatie armer

ELF Voetbal werkt samen met www.Catenaccio.nl. Op deze website staan achtergrondverhalen over de (inter)nationale voetbalwereld. Wekelijks verschijnt één artikel op ELF Voetbal. Dit keer een analyse over de situatie van AZ.
08-12-2009 10:42 door Redactie ELF Voetbal

Iedereen zag het aankomen, behalve de hoofdpersoon zelf. Ronald Koeman werd de laan uitgestuurd bij AZ en dat was, alleen al met oog op de resultaten, geen verrassing. Toch is het niet fair om de schuld in de schoenen van Ronald te schuiven. De Alkmaar Zaanstreek-combinatie is al geruime tijd ziek, maar dat werd tot voor kort succesvol gemaskeerd door suikeroom Dirk Scheringa.

Het verhaal van Scheringa is bekend. Hij leidde de formatie uit Alkmaar eigenhandig naar de top van de Eredivisie. Hij zorgde voor een goede organisatie, trainers met een schat aan ervaring en hij haalde getalenteerde voetballers naar de club. Dankzij Scheringa stond AZ als een huis, zowel financieel als sportief. Zijn harde werk en dure investeringen werden in 2009 bekroond met het landskampioenschap.

Na de huldiging(en) ging het snel. Louis van Gaal wist dat hij het maximale uit de club had gehaald. Toen Bayern München op de stoep stond, wist Louis niet hoe snel hij zijn koffers moest pakken. Daarnaast werd het vertrek van Demy de Zeeuw volledig onderschat. De Zeeuw, momenteel een van de beste spelers in de Eredivisie, zou makkelijk vervangen kunnen worden door Mendes da Silva, zo concludeerden Koeman en Co. Pieter Lakeman gaf uiteindelijk het beslissende zetje. Met één enkele oproep liet hij het bolwerk van Scheringa ineenstorten.

En het wordt allemaal nog erger. Juist nu ze in Alkmaar iedere cent moeten omdraaien, keldert de waarde van de selectie met de week. Clubs staan niet meer in de rij voor Moussa Dembélé of Sergio Romero. Spelers waar AZ de laatste transferperiode vele miljoenen aan had kunnen verdienen, vallen in het seizoen van de waarheid compleet door de mand. Zelfs aanvoerder Stijn Schaars loopt erbij als een verdwaalde padvinder. Maar slecht of niet; diezelfde spelers hebben geen trek in de middenmoot of ze drukken met hun salaris te veel op de begroting. AZ zal ze op den duur van de hand moeten doen en daarmee levert de club aan kwaliteit in. Geen acties meer van Dembélé, geen doelpunten meer van El Hamdaoui en geen reddingen meer van Romero.

Een blik op de rest van de selectie leert ons dat er weinig overblijft van het team als de smaakmakers vertrekken. Degelijke voetballers als Nick van der Velden, Gill Swerts en Simon Poulsen moeten de kar gaan trekken in Alkmaar, iets dat ongetwijfeld zal leiden tot mindere resultaten. Mocht de directie van de landskampioen er niet in slagen een trainer te vinden die van stront goud kan maken, dan verdwijnt AZ weer naar de grijze middenmoot. En daarmee is Nederland weer een revelatie armer.

Op Catenaccio.nl verscheen deze week onder meer:

- Hou Ajax weg uit België

- Het geduld van Arnold Kruiswijk

- Jeugdopleiding houdt Feyenoord op de been




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.