Laatste nieuws
04.30Cynische Van Hanegem ziet AZ bestolen worden in duel met Ajax
01.55Jong PSV wint inhaalduel moeizaam van TOP Oss
00.55Malen toont vorm bij nieuwe club AS Roma, slecht nieuws voor Emegha
00.05Oud-Ajax-held geen fan van Goes: 'Hou het binnen de maten, wordt een karikatuur'

Gisteren

23.56Domper voor Farioli: Porto geeft diep in blessuretijd zege weg tegen concurrent
23.52Ultieme flippergoal bezorgt Farioli's Porto nét geen zege in erbarmelijke topper
23.40Johan Derksen weet het zeker: 'Hij is uitermate geschikt voor Ajax'
23.26Grealish bevestigt dramatisch nieuws: 'Wilde niet dat het zo zou eindigen'
23.21RB Leipzig verlengt in één keer contract van alle keepers
23.02Malen is de grote held van AS Roma met twee doelpunten tegen Cagliari
23.00Hiddink ziet opvallende Henderson-opvolger bij Ajax rondlopen: 'Hoge pet van op'
22.45Amateurclubs zien betaald voetbal zitten, eerste stap naar opening voetbalpiramide
22.43Driessen sprak Weghorst over weigeren hand Goes: 'K-kleuter, k-debiel...'
22.38Malen maakt Totti-achtig doelpunt in het bijzijn van de grote meester zelf
22.38'Ik zie geen voetbal bij Feyenoord, niemand combineert, of zo... Heel gek'
22.33'Ontzettend trotse' Derksen lyrisch: 'Dat maak je zelden mee'
22.29Dingsdag dankt KNVB: 'Ik kan computeren, maar dat was vooral Tetris'
22.19Alderweireld haalt uit naar ervaren Ajax-kracht: 'Zie je echt veel te weinig'
22.16Nijhuis hekelt AZ - Ajax-discussie: 'Ken de regel man, totale onzin'
22.08Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor Everton
21.57Kuyt en Dordrecht winnen van Jong AZ, TOP Oss ten onder tegen Jong PSV
21.53FC Dordrecht jaagt op meer, Jong PSV best of the rest
21.47Van Bommel stipt verschil PSV met Feyenoord en Ajax aan: 'Daarom zo stabiel'
21.30Önal lovend over 'vader van de groep' bij NEC: 'Laat zien wat voor persoon hij is'
21.29Politiebond 'trots' op agenten na FC Utrecht - Feyenoord: 'Ongekende agressie'
21.28Van Bommel: 'PSV heeft op elke positie een betere speler dan Ajax en Feyenoord'
21.16Strasbourg bevestigt blessure Emegha: oefeninterlands Oranje lijken onhaalbaar
21.05Van Hanegem velt kraakhelder oordeel over afgekeurde AZ-goal tegen Ajax
21.00Van der Gijp denkt dat PSV-smaakmaker klaar is voor topclub: 'Is hij niet te oud?'
21.00Praat mee op VP: FC Porto - Sporting CP
20.54'Broer' Ihattaren als hulpje in Limburg na transfer: 'Zijn bijna elke dag samen'
20.52Ezeb na vertrek bij Feyenoord ook weg bij FC Dordrecht
20.45Italiaanse scheidsrechtersbond reageert op keiharde kritiek van Spalletti
20.40Emoties bij Schiks na PSV-debuut: 'Onze grootste supporter op de bank'
20.30Slecht nieuws voor Oranje-international: 'Weer op dezelfde plek geblesseerd'
Resultaten x
Overige

Feyenoord draait verlies van 16,9 miljoen

Feyenoord wil weg uit categorie 1 van de KNVB. En het liefst zo snel mogelijk. Vanmiddag presenteert de Rotterdamse club een zogenaamd plan van aanpak, waarmee het wil laten zien hoe ze dat voor elkaar gaat krijgen.
11-12-2009 15:09 door Redactie ELF Voetbal

Categorie 1 is de zwaarste categorie van de voetbalbond, waarin voetbalclubs plaatsnemen die hun financiën nog niet goed op orde hebben en hun uitgaven ook grotendeels moeten verantwoorden richting de voetbalbond. Een betaald voetbalorganisatie (bvo) mag slechts drie jaar deel uitmaken van de bewuste groep.

De lancering van het plan van aanpak zal een onderdeel zijn van de presentatie van de jaarcijfers over het vorige seizoen, die vanmiddag om 14.30 uur in de Fred Blankemeijerzaal (perscentrum) van Stadion De Kuip plaatsvindt. Feyenoord heeft een sportief rampjaar achter de rug en kampt met een fors miljoenentekort. De Stadionclub kende tevens al een rentedragende schuldenlast van 21 miljoen euro.

Ook voor het huidige seizoen kent Feyenoord nog een tekort op de begroting. De clubleiding hoopt die in de transfertermijn van januari deels weg te kunnen werken door een verwachte transfer van Jonathan de Guzman, terwijl ook een voortijdig afscheid van dure reservespelers als Kevin Hofland, Roy Makaay en Tim de Cler de club vanuit financieel oogpunt goed uit zou komen.

UPDATE: Tijdens de presentatie van de jaarcijfers is bekend gemaakt dat Feyenoord dit seizoen 16,9 miljoen euro verlies heeft gedraaid. De Rotterdamse club had nog een rentedragende schuld van 21 miljoen uitstaan. Als oorzaken voor het verlies werden vrijdagmiddag de tegenvallende sportieve resultaten in het seizoen 2008/2009 genoemd, alsmede lagere tv-inkomsten, recettes en de tegenvallende verkoop van 'zakelijke stoelen'. Ook de niet verwachte hogere salariskosten speelden een rol. Feyenoord dacht spelers als Dwight Tiendalli en Danny Buijs al in de zomer van 2008 te verkopen, maar dat gebeurde niet.

Bijna de helft van de 16,9 miljoen - namelijk 7,4 miljoen - is te verklaren door tegenvallende transferopbrengsten. Er werd voor vier miljoen aan spelers verkocht, terwijl de afschrijvingswaarde van de selectie elf miljoen was. Spelers worden, naarmate hun contract het einde nadert,  steeds minder waard. Dat is geen geld dat Feyenoord nog moet betalen aan iemand, maar het is de waarde die de selectie vertegenwoordigt.

Er kan maar één conclusie zijn: Feyenoord moet zo snel mogelijk spelers kwijtraken. Jonathan de Guzman staat op de nominatie om in de winterstop verkocht te worden. Aan het eind van dit seizoen hoopt Feyenoord de dure krachten Roy Makaay, Denny Landzaat, Tim de Cler en Kevin Hofland te slijten.

Algemeen directeur Eric Gudde liet weten dat Feyenoord momenteel aan al haar financiële verplichtingen, zoals het betalen van de salarissen, kan voldoen. De club heeft dus geen liquiditeitsprobleem. Mede door een investering van acht miljoen euro door een groep investeerders die de Vrienden van Feyenoord wordt genoemd, is de continuiteit van de club gewaarborgd.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.