Barcelona speelde voor de derde keer de finale van de wereldbeker, maar won nooit eerder. In 1992 bleek Sao Paulo te sterk en in 2006 Internacional.
Het eerste doelpunt in de harde finale (acht gele kaarten) werd gescoord door Mauro Boselli van Estudiantes, die een voorzet van Enzo Pérez verzilverde. Pas één minuut voor tijd kwam Barcelona op gelijke hoogte, dankzij Pedro die meet een kopbal een fout in de verdediging afstrafte. In de 110de minuut van de wedstrijd bezorgde Lionel Messi zijn club de wereldbeker.
Estudiantes won het wereldkampioenschap al wel eens. In 1968 werd Manchester United in de finale verslagen. In de twee daaropvolgende jaren reikten de Argentijnen ook tot de eindstrijd, maar bleken Jueventus en Feyenoord beter. De ontmoeting tussen Feyenoord en Estudiantes werd legendarisch dankzij de kapot getrapte bril van Joop van Daele.
Barcelona trad in het Midden Oosten aan met al zijn sterren. Alleen Andres Iniesta ontbrak vanwege een spierscheuring.
Het brons ging eerder op de dag naar Pohang Steelers, dat na penalties wist te winnen van Atlante. In de reguliere speeltijd bleven de Koreanen en de Mexicanen steken op 1-1.
Laatste nieuws
Resultaten
x
OverigeBarcelona voor het eerst beste club ter wereld
FC Barelona mag zich voor het eerst de beste club ter wereld noemen. In de finale van het wereldkampioenschap voor clubs in Abu Dhabi werd Estudiantes La Plata van aanvoerder Juan Sebastian Veron pas na verlenging verslagen: 2-1. Daarmee volgt de Spaanse club Man Utd op.

