Laatste nieuws
13.45La Gazzetta: 'Ajax ruikt kans en biedt routinier (37) plek onder de lat aan'
13.45Rondje WK: de állerlaatste tips voor je WK-pool
13.44Celtic gaat na memorabele landstitel langer door met O'Neill (74)
13.38Ambitieuze Pochettino legt gewaagd antwoord aan Trump uit
13.32Vanenburg geeft Koeman WK-advies: 'Dit systeem kan tegenstanders écht pijn doen'
13.24Jongste WK-ganger Oranje durft te dromen van wereldtitel
13.15Bondscoach Koeman getipt door Kay Tejan in Studio Oranje: 'Neig meer naar hem'
13.07Het gaat beginnen: alles wat je moet weten over de openingswedstrijd van het WK
13.02Assistenten Hake en Pinas volgen Van Persie naar uitgang bij Feyenoord
13.00Congo wil met hulp van binationalen meer indruk maken dan in 1974
12.52NAC en Heerenveen scoren niet bij restant gestaakt duel
12.44PSV krijgt concurrentie van Eintracht Frankfurt in strijd om Nijstad
12.43'De Willem II-directie heeft me een aanbod gedaan, maar ik weet het nog niet'
12.37Alle speelsteden en stadions van het WK 2026 op een rij
12.29Japanse spits maakt vlak voor WK-duel met Oranje miljoenentransfer
12.20Mossou vernietigend: 'Als schaamteloosheid een talent is, is hij een wonderkind'
12.10Van Meenen kritisch op arbitrage Eredivisie: 'Er zijn te veel fouten gemaakt'
12.00Elia haalt pijnlijke herinnering als voetballer op: 'Is me altijd bijgebleven'
12.00'Als Colombia het WK wint, ga ik naakt de straat op'
11.57Oosting volgt Boel op als trainer van Go Ahead Eagles
11.55Deze vijf WK-talenten kunnen in 2026 uitgroeien tot wereldsterren
11.50Verweij ziet duidelijke uitkomst bij Ajax: 'Dat zal Jordi Cruijff respecteren'
11.47'Ik zei tegen Ziggo: ik denk niet dat ik geschikt ben als voetbalanalist'
11.45LIVE Transfers: Celtic presenteert nieuwe trainer, 'Porro moet blijven bij Spurs'
11.45Go Ahead Eagles presenteert Oosting als opvolger van Boel
11.31Advocaat even in de spotlights bij Miami Marlins
11.30Meer details over 'recorddeal' Saibari: 'Bedrag dat PSV moeilijk kan weigeren'
11.20Somalische scheidsrechter onthaald als held, Blatter hekelt handelen FIFA
11.12Twente niet gevoelig voor eerste bod PSV op Nijstad
11.10'Transferstrijd in de maak: ook Eintracht Frankfurt concreet voor PSV-doelwit'
11.05Feyenoord voert wijzigingen door en stuurt Hake en Van Persie-vertrouweling weg
11.05Reclames, rustinterviews en halftimeshow: het WK krijgt een Amerikaans sausje
11.03Japanse verdediger ziet dat Oranje kwetsbaar is als team
11.00VP-Voetbalkantine: 'Ferri en Vanhoutte zijn topversterkingen voor Feyenoord'
11.00WK Bankzaken Extra: 'FIFA droomt van Ameland tegen Legoland'
Resultaten x
Overige

Togo trekt zich terug uit Afrika Cup na bus-thriller

De voorbereiding op de zevende deelname van Togo aan de Afrika Cup is op een wrede manier verstoord. Bij de grensovergang tussen de Democratische Republiek Congo en gastland Angola werd de spelersbus onder vuur genomen. Twee spelers raakte hierbij gewond wist international Thomas Dossevi
09-01-2010 17:20 door Redactie ELF Voetbal

Het is de tweede keer in korte tijd dat in Afrika een voetbalploeg het mikpunt is van een aanval. Op 12 november 2009 werd de spelersbus van Algerije in Egypte bekogeld met stenen. Beide landen ontmoetten elkaar toen in kader van de kwalificatiereeks van het WK.

Voor Togo staat op maandag de eerste wedstrijd op het menu. De ploeg van sterspeler Emmanuel Adebayor neemt het dan op tegen Ghana. Overigens wist Togo zich in de zes voorgaande deelnamens aan de Afrika Cup nog nooit te plaatsen voor de tweede ronde.

UPDATE 1:  Bij de aanval op de bus door Angolese rebellen heeft de buschauffeur het leven moeten laten. Het aantal gewonden is opgelopen naar vier. Onder hen bevinden zich de spelers Kodjovi Obilale en Serge Akakpo. De kans bestaat dat Togo zich nog voor de start van het toernooi terugtrekt.

UPDATE 2:  In totaal zijn er bij de beschieting negen mensen gewonden geraakt. Volgens Dossevi, contractspeler van de Franse club Nantes, is doelman Obilale in de rug geschoten en kreeg verdediger Akakpo een kogel in de nierstreek. „Er was veel bloedverlies."  De Angolese minister noemde de actie een terroristische aanslag. Het Portugese persbureau Lusa meldde dat vrijheidsstrijders uit Cabinda de beschieting hebben opgeëist. De Afrikaanse voetbalconfederatie (CAF) heeft laten weten dat de Afrika Cup toch gewoon door zal gaan.Wel overweegt de organisatie enkele duels op een andere plaats te spelen.

UPDATE 3:
Assistent-bondscoach Abalo Amétélé is aan zijn verwondingen overleden.

UPDATE 4:
De voetballers van Togo hebben zich terugggetrokken uit de Afrika Cup. Aanvoerder Emmanuel Adebayor liet eerder vandaag tegenover de BBC al weten dat de meeste spelers naar huis wilden. "Het is voetbal, en al mag het dan één van de grootste toernooien in Afrika zijn, ik denk niet dat mensen bereid zijn er hun leven voor te geven. Veel spelers willen naar huis." Ook Manchester City, de club van Adebayor, meldde vanmorgen al op de clubwebsite dat Adebayor spoedig terugkeert naar Engeland en dat de aanvaller niet in actie zal komen tijdens de Afrika Cup.

Na het overlijden van assistent bondcoach Amétélé besloot Togo het toernooi definitief voor gezien te houden. De spelers en technische staf wachten op het vliegveld van de Angolese stad Cabinda op een vliegtuig dat hen naar de Togolese hoofdstad Lomé terugbrengt.

Hoewel de Angolese organisatie benadrukt dat het toernooi doorgaat en de veiligheidsmaatregelen worden verscherpt, volgen mogelijk meer landen het voorbeeld van Togo. "We praten met andere teams uit onze groep om ze te overtuigen ook over te gaan tot een boycot", zei middenvelder Alaixys Romao in l'Equipe.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.