Laatste nieuws
16.25Verbazing om snoeiharde botsing Owusu-Oduro en Goes: 'Blijf dan staan!'
16.20'Real Madrid staat op rand van afgrond en aast op Italiaanse toptrainer'
16.13De opmerkelijke WK-kwalificatieprocedure voor Nederlands vrouwenelftal uitgelegd
16.10AZ blijft dromen in Europa: dit is het schema in de Conference League
16.05Irak kampt met vlieg- en visumproblemen voor play-off WK tegen Suriname of Bolivia
15.48'KNVB grijpt ondanks meerdere pogingen mis: PSV-toptalent kiest voor Marokko'
15.45'Volstrekt ongepast hoe over Arsenal en de Premier League wordt gesproken'
15.39'Aké bovenaan lijstje Barça', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.36'Aké bovenaan lijstje van Barcelona', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.35PEC steekt draak met Ajax en Berghuis: 'Daar lag het aan, toch?'
15.30Rondje Buitenland: 'Onze eigen Yamal kan een sleutelrol vervullen op het WK'
15.20Jacht Kane op Bundesliga-record onderbroken
15.10Strijd om acht tickets: dit is het schema in de Europa League
15.08'Feyenoord verkoopt alles alsof het heel normaal is, maar het is niet normaal'
14.58Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: 'Ik ben bang voor elke tegenstander'
14.50Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: ‘Ik ben bang voor elke tegenstander’
14.48Slot en Van Dijk kunnen ondanks moeizaam seizoen in prijzen vallen
14.45Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
14.45Engelse media en United-fans vernietigend: 'Ik wil Malacia nooit meer zien'
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.37Waarom de sfeer in het Philips Stadion meer is dan negentig minuten voetbal
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.13Steijn kiest voor revalidatie in Enschede
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
Resultaten x
Overige

Jonathan Reis: geniaal met de voeten, gestoord in het hoofd

Jonathan Reis is een van de grootste talenten die PSV ooit uit het buitenland haalde. Maar ook een van de grootste probleemkinderen. Juist op het moment dat hij eindelijk serieus voor zijn carrière lijkt te kiezen, gaat het definitief mis. De Braziliaan werd gisteren ontslagen wegens het gebruik van verboden middelen.
25-01-2010 10:46 door Redactie ELF Voetbal

Reis groeit op in Brazilië. Zijn opvoeding vond plaats zonder vader. Over het ontbreken van zijn verwekker, wil de aanvaller in interviews geen woord kwijt. "Hij was er niet. Meer wil ik er niet over zeggen."

In 2007, als hij net achttien is, komt hij naar Nederland. Voor Jong PSV scoort hij aan de lopende band en wordt uitgeroepen tot beste aanvaller van het jeugdtoernooi Otten Cup. Een debuut in de hoofdmacht volgt dan ook snel, maar Reis valt dan nog niet op. De reden is dat hij niet voor het voetbal leeft.

Reis wordt gekweld door heimwee. Samen met zijn ploeggenoot Fagner belt hij elke avond naar Brazilië. Urenlang. Op trainingen doet hij maar wat. Hij leeft niet als prof. Bij een reservebeurt boeit het hem niks of PSV wint of verliest.

Trainer Huub Stevens zet Reis terug naar de reserves. Als hij zijn voet breekt, voelt Reis zich diepongelukkig. Eigenhandig krabt hij het gips er af. Nu moet PSV hem wel naar huis sturen, zo redeneert hij.

PSV ziet geen toekomst in Fagner, maar met Reis heeft de club meer geduld. Ondanks zijn onprofessionele houding, krijgt hij een nieuwe kans.

In het tweede deel van het seizoen 2008/'09 wordt Reis verhuurt aan FC Tupi in zijn vaderland. Het is een club op het vierde niveau in de stad uit zijn vrouw. Daar ziet Reis het licht, althans dat geeft hij zelf aan in interviews. In mei 2009 wordt hij vader van zijn zoon Caíque. Hij wil zijn kind een toekomst geven. Caíque moet later trots kunnen zijn op zijn vader. Zoals Reis dat niet op zijn eigen vader is. Vanaf dan gaat Reis er alles aan doe om te slagen als prof.

Bij PSV lijkt hij dit seizoen eindelijk door te breken. Trainer Fred Rutten brengt hem rustig. Aanvankelijk wordt Reis ingedeeld bij Jong PSV. Al snel mag hij af en toe meetrainen en spelen bij het eerste. Maar hij behoudt altijd het rode trainingsshirt van de beloften, in plaats van het gele tenue van het eerste. Om hem er aan te herinneren dat hij nog veel te bewijzen heeft.

Vooral in de Europa League toont Reis zijn klasse. Met vier treffers staat zijn naam hoog genoteerd in het topscorerklassement. In de Eredivisie scoort hij driemaal, in de KNVB beker één keer. Na elke goal juicht hij met de duim in de mond, als verwijzing naar zijn baby.

Deze maand verhuizen zijn vrouw en zoontje naar Eindhoven. Het rode trainingsshirt wordt vervangen door een gele. Reis kan zich eindelijk helemaal thuis gaan voelen in Brabant en een grote carrière ligt in het verschiet voor de nog maar twintigjarige spits.

Maar dan gaat het definitief mis als hij vijf dagen te laat arriveert op het trainingskamp in Valencia. PSV houdt hem eerst nog de hand boven het hoofd, door te melden dat Reis ontbreekt wegens privéomstandigheden. In werkelijkheid heeft hij in Brazilië de bloemetjes buitengezet.

Volgens De Telegraaf heeft Reis cocaïne gebruikt. Afgelopen zomer zou hij dat ook al gedaan hebben, de reden dat hij lange tijd bij Jong PSV moest spelen. PSV weet dat Reis een kapitaal vertegenwoordigt en houdt het probleem intern. Als de jongeling elke vorm van hulp weigert, zit er niks anders op dan hem te ontslaan. Hoe gaat Jonathan dit later aan Caíque uitleggen? 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.