In Benguela kwam Algerije na 38 minuten met een man minder te spelen, nadat Rafik Halliche van scheidsrechter Coffi Codjia zijn tweede gele kaart ontving voor een overtreding. De leidsman wees Egypte bovendien een strafschop toe die werd benut door Rabou Abd Hosni. Deze goal zorgde voor heel wat opschudding; de middenvelder zou tijdens het maken van een schijnbeweging bij de aanloop even hebben stilgestaan. Codjia oordeelde anders.
WK-ganger Algerije probeerde na rust wel tot aanvallen te komen, maar de verdediging van Egypte kwam eigenlijk geen moment in gevaar. Maar pas in de slotfase werd het verschil ook uitgedrukt in doelpunten. In de 65e minuut kapte Mohamed Zidan handig Nadir Belhadj uit op de rand van de zestien en vond fraai de linkerhoek: 0-2. Vijf minuten later kon Belhadj inrukken met rood.
In plaats van achterover te leunen, schakelden de Farao's nog een tandje bij. Dit resulteerden na 81 minuten in de derde goal voor Egypte. Op aangeven van Zidan schoot Mohamed Abdel-Shafy vanuit een moeilijke hoek raak. Daarmee was de gifbeker nog niet leeg voor Algerije. Doelman Fawzi Chaouchi kreeg drie minuten voor tijd zijn tweede gele kaart omdat hij bij het uitkomen een trappende beweging zou hebben gemaakt. Mohamed Nagy Gedo profiteerde van die flinke overtalsituatie door er in de blessuretijd nog 4-0 van te maken.
Egypte gaat zondagmiddag 17:00 uur een poging wagen om voor de derde keer (2006 -zie foto- en 2008) op rij beslag te leggen op de Afrika Cup. Een dag eerder is de strijd om de derde plaats tussen Nigeria en Algerije.

