Vorige week maandag werd Haarlem al bankroet verklaard, maar het bestuur had formeel nog acht dagen de mogelijkheid om beroep aan te tekenen tegen die beslissing. Dat is echter niet gebeurd, waardoor Haarlem nu toch echt uit de Jupiler League verdwijnt. De ranglijsten zijn daarom definitief gewijzigd en de KNVB liet weten dat nog slechts één ploeg zal degraderen.
Overigens is Haarlem niet blij met AZ. "Nog diezelfde dag dat ons faillissement werd uitgesproken heeft AZ 27 jeugdspelers van Haarlem benaderd, zonder daarover met ons contact op te nemen", zegt manager voetbalzaken Ton Duppen in het Haarlems Dagblad. "Het was verplicht om daarvoor toestemming aan ons te vragen. Dat dat niet is gebeurd, vind ik stijlloos."
UPDATE: Wat betekent dit eigenlijk voor de Topklasse, die nu één ploeg minder zal krijgen uit de Jupiler League? Eén Topklasse zal komend seizoen bestaan uit zestien hoofdklasseclubs en de andere Topklasse uit vijftien hoofdklassers en de degradant uit de Jupiler League. Om de laatste promovendus te bepalen, spelen de verliezers van de beslissingswedstrijden tussen de nummers 5 en 6 in een zaterdag- en zondagpoule. De winnaars van deze groepen bepalen in een onderlinge ontmoeting welke club promoveert naar de topklasse.
Is dit een zaterdagclub, dan bestaat de zaterdagtopklasse uit zestien hoofdklassers en komt de degradant uit de Jupiler League uit in de zondagtopklasse. Bij promotie van een zondagclub bestaat de zondagtopklasse uit zestien hoofdklassers en speelt de degradant uit de Jupiler League in de zaterdagtopklasse.

