Laatste nieuws
22.03Perez deelt plaagstootje uit aan Huntelaar: 'Jij hebt hem naar Ajax gehaald toch?'
21.55''Historische stap' voor Feyenoord: wens die al veertig jaar leeft in vervulling'
21.55VI Live: Zuid-Afrika houdt schade beperkt in eerste helft na droomstart Mexico
21.47VI Live: Mexico-uitblinker Quiñones raakt nu de paal, Zuid-Afrika wankelt
21.37Driessen maakt zich geen zorgen: 'Dat komt echt wel goed voor Oranje'
21.36Tv-kijkers zijn tijdens openingsduel WK plots woest op NOS: 'Snel zappen!'
21.28VI Live: Mexico in extase na droomstart, Zuid-Afrika komt er niet aan te pas
21.18Quiñones kroont zich al in de negende minuut tot maker eerste WK-goal
21.15VI Live: Mexico in extase na droomstart, Quiñones bestraft geblunder Zuid-Afrika
21.11VI: Proper op radar van twee Eredivisie-clubs, NEC bereid mee te werken
21.05'Plottwist: Twente wil PSV-target Nijstad behouden met 'interessante aanbieding''
21.02Japan-aanvoerder Endo kondigt vlak voor WK-duel met Oranje interlandpensioen aan
21.00VI Live: volksliederen hebben geklonken, Mexico en Zuid-Afrika trappen WK af
20.45SC Heerenveen en Sparta volgen NEC-middenvelder Proper
20.35Einde van een tijdperk: voormalig Ajacied Nemanja Gudelj (34) vertrekt bij Sevilla
20.33Oud-Feyenoorder Senesi alsnog opgeroepen voor het WK
20.26'Gelukkig heb ik Sneijder en El Hamdaoui ontmoet, zij zagen iets speciaals in mij'
20.19Alle Eredivisie-bekenden op de bank bij WK-ouverture Mexico – Zuid-Afrika
20.14Real Madrid bevestigt terugkeer van Mourinho, die langdurig contract tekent
20.10Officieel: Mourinho nieuwe trainer van Real Madrid
20.08VI Live: Mexico houdt Ochoa tijdens zesde (!) WK op de bank
20.05Programma WK 2026 met Nederlandse tijden: het volledige schema
19.58Sevilla zwaait Gudelj na zeven seizoenen op eervolle wijze uit
19.51Kopzorgen voor titelhouder Argentinië: twijfelgevallen richting duel met Algerije
19.50Bij zoveel gele kaarten ben je geschorst op het WK 2026, FIFA wijzigt regels
19.35WK voetbal officieel geopend met kleurrijke show in Azteca-stadion
19.30Voormalig hoofdscout Ajax boos: 'Ze hebben er niks mee te maken, frappant'
19.28Aanvoerder Endo haakt geblesseerd af bij Japan voor duel met Oranje
19.26Japans Ajax-duo blikt vooruit op Oranje: 'Veel gevraagd naar kracht van Japan'
19.20Praat mee op VP: Mexico profiteert van fout Zuid-Afrika en maakt eerste WK-goal
19.19Oranje-internationals treffen maatregelen om om te kunnen gaan met enorme hitte
19.05PSV en Saibari naderen absolute recorddeal met Bayern München
19.00Dé WK-vijand: de hitte
18.55Voormalig Feyenoorder mag alsnog naar het WK met Argentinië wegens late afvaller
18.50Flinke tegenvaller voor Oranje-opponent Japan: 73-voudig international haakt af
Resultaten x
Overige

Heracles drukt Heerenveen weer in zorgen

Gertjan Verbeek kan met een tevreden gevoel terugkijken op zijn terugkeer in het Abe Lenstra Stadion. Hij zag zijn ploeg Heracles met 1-2 winnen op bezoek bij sc Heerenveen.
27-02-2010 20:37 door Redactie ELF Voetbal

Door Michael Dingsdag en Michal Papadopulos terug te laten keren in de basis ten koste van Goran Popov en Paulo Henrique had Jan Everse het mes fors in het elftal van sc Heerenveen gezet. Veel vruchten wierpen de wijzigingen niet af. De Friezen zochten naar openingen, maar het spel was te traag om die te vinden. Heracles voelde zich dan prima thuis in het Abe Lenstra Stadion en was de betere. In tegenstelling tot de thuisploeg (kopballetje van Haglund) speelden de Almeloërs wel de nodige kansen bij elkaar. Dost verscheen drie keer gevaarlijk voor doelman Lejsal, maar deed dat twee keer in buitenspelpositie. De derde keer mocht de spits wel door, maar toen lag de Tsjechsche doelman in de weg. Lejsal raakte bij die ingreep geblesseerd aan zijn schouder. De beste mogelijkheid in de eerste helft was voor Everton. De Braziliaan zag een voorzet van Breukers op de lat uiteenspatten.

In een laatste poging zijn ploeg tegen Heracles toch nog aan het voetballen te krijgen, greep Everse tijdens de rust weer in. Niet alleen beloftenkeeper Bangma (Lejsal kon niet door) kwam binnen de lijnen, ook Väyrynen. De Fin loste Haglund af in de hoop wat meer creativiteit in het spel te krijgen. Ook die ingreep hielp Heerenveen in eerste instantie niet over het dode punt heen. Een vroege goal van Dost in de tweede helft was daar met name debet aan. Ditmaal mocht hij op randje buitenspel wel door en bleef hij alleen voor Bangma koel. Goed voor zijn elfde van het seizoen alweer.

De Friezen leken op dat moment een kansloze avond tegemoet te gaan. Totdat Väyrynen deed waarvoor hij gebracht werd. De middenvelder vond twintig minuten voor tijd vanuit het niets Sibon met een strakke pass. De routinier dacht niet na, haalde met links diagonaal uit en liet Pieckenhagen in de verre hoek kansloos. Dat het slechts een opleving betrof bleek in het vervolg van de wedstrijd. Waar Douglas nog een waarschuwingsschot afvuurde en ook de lat trof, was het enkele minuten later wel raak. Overtoom dolde Dingsdag kinderlijk en vond met een strakke voorzet vanaf recht Everton, die ditmaal wel raad wist met het buitenkansje. 1-2, Met nog een kwartier te spelen. 

Na de hernieuwde achterstand bracht Everse Henrique nog in de ploeg om een slotoffensief te ontketenen. Dat lukte de Braziliaan zowaar ook nog. Eerst vond hij met een voorzet het hoofd van Papadopulos, maar de Tsjech kopte zo'n tien minuten voor tijd naast. Vijf minuten later was de Braziliaan weer gevaarlijk. Na een overstapje van Elm zag hij Pieckenhagen zijn gekrulde schot echter uit de bovenhoek ranselen. In de slotfase kreeg ook Sibon nog een grote mogelijkheid. De spits schoot van dichtbij echter over. Omdat daarmee de laatste dreiging vor Heracles geweken was, pakten de Almeloërs hun tweede zege na de winterstop. Heerenveen moet door de nederlaag nog altijd de strijd aan om niet te degraderen.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.