CL: Jonkies Arsenal wervelen langs Porto, hattrick Bendtner

Tien minuten had Arsenal nodig om het veldoverwicht om te zetten in een doelpunt. Samir Nasri stuurde Andrei Arshavin de diepte in, maar de Rus werd in het vijandelijke zestienmetergebied geblokt door verdedigers en doelman. De bal kwam met enig fortuin voor de voeten van Nicklas Bendtner die zich geen moment bedacht. De Deense spits was een kwartier later weer de gevierde man. Na een harde voorzet van Arshavin hoefde hij alleen maar zijn voet uit te steken. Hier ging geklungel bij Porto aan vooraf. De Portugese ploeg leverde zomaar in.
Na rust ging Arsenal op vrolijke voet verder met waar het in eerste helft gebleven was: aanvallen. Nasri stal als eerste de show. De Fransman, die eerst nog een bal van de lijn haalde, dolde drie Porto-spelers aan de zijkant van het strafschopgebied, dribbelde naar binnen en rondde gedecideerd af. Een fraaie solo.
De eveneens weergaloze Arshavin stond aan de basis van de 4-0. Een slecht uitgevoerde corner van Porto stelde de thuisploeg in staat te counteren. Emmanuel Eboué was het eindstation: 4-0. Bendtner bekroonde zijn prima optreden in de slotminuut met een benutte strafschop laag in de linkerhoek. Dat betekende een primeur. Nooit eerder schoot Bentner in het Arsenal-shirt drie keer raak in één duel.
De eclatante zege van The Gunners heeft niet alleen tot gevolg dat de ploeg zich schaart bij de laatste acht van het miljoenenbal, het is tevens voor het eerst sinds dertig jaar dat Arsenal na een nederlaag in de heenwedstrijd van de knock-outfase in de return wint. Zoals Wenger vooraf op de persconferentie al zei: "Wij kunnen geschiedenis schrijven." Dat is uiteindelijk ook wat er dinsdagavond gebeurde. Of het ook leidt tot de eerste Cup met de grote Oren ooit voor de Londenaren zal nog moeten blijken.
Reageer op dit nieuwsbericht
Laatste nieuws
- 12-02 Zambia wint voor het eerst Afrika Cup 2
- 12-02 Ronaldo schiet Real voorbij Levante
- 12-02 Janko scoort wederom voor FC Porto
- 12-02 Neville blij met terugkeer oud-Ajacied
- 12-02 Stankovic snapt woede van Inter-fans
- 12-02 Castelen staat open voor ADO komende zomer
- 12-02 'Gelijkspel tegen Feyenoord was verdiend geweest'
- 12-02 Koeman: 'Wij kunnen Guidetti niet kopen' 1
- 12-02 Labyad loopt liesblessure op, ernst onduidelijk
- 12-02 Ranieri voelt geen extra druk na wanprestatie
- 12-02 Mancini: 'Hart kan beste keeper worden'
- 12-02 Ranieri hoopt dat Sneijder niet naar Rusland vertrekt 1
- 12-02 Milan-spits: 'Een droom die uitkomt'
- 12-02 Dalglish biedt na Suarez ook zijn excuses aan
- 12-02 Van de Kerkhof: 'Van Beveren was een strijder'
- 12-02 'Clasie loopt liesblessure op'
- 12-02 Koeman: 'Feyenoord doet niet mee om bovenste plaatsen'
- 12-02 Ranieri na blamage: 'Bijna alles was in orde'
- 12-02 PSG gelijk, Lille en Bordeaux maken er show van
- 12-02 Guidetti: 'Fans verdienen een titel' 1
- 12-02 City wederom aan kop na magere overwinning
- 12-02 Nalbantoglu: 'Jammer, zo'n scheidsrechter'
- 12-02 Wouters: 'We hadden van ADO moeten winnen'
- 12-02 Guidetti legt ook Vitesse over de knie 1
- 12-02 Derijck en Rutten kunnen weer door één deur
