Opstelling Argentinië
- 22 Sergio Romero
- 15 Nicolas Otamendi
- 2 Martin Demichelis
- 4 Nicolas Burdisso
- 6 Gabriel Heinze
- 20 Maxi Rodriguez
87 - 14 Javier Mascherano
- 10 Lionel Andrés Messi
- 7 Ángel Fabián Di María
79 - 11 Carlos Tevez
69 - 9 Gonzalo Gerardo Higuaín
Wisselspelers
Beoordeling Argentinië
Statistieken Argentinië
- Bal bezit 53 %
- Hoekschoppen 2
- Buitenspel 1
- Overtredingen 11
- Schoten op doel 7
- Schoten naast doel 4
- Voorzetten links 2
- Voorzetten rechts 5
- Passes 371
- Tackles 7
- Vrije trappen 25
Opstelling Mexico
- 1 O. Perez
- 5 Ricardo Osorio
- 2 Maza Rodriguez
- 4 R. Marquez
- 3 Carlos Salcido
- 16 Efrain Juarez
- 6 G. Torrado
- 18 Guardado
62 - 17 Giovani
- 14 Chicharito
- 21 Adolfo Bautista
46
Wisselspelers
Beoordeling Mexico
Statistieken Mexico
- Bal bezit 46 %
- Hoekschoppen 5
- Buitenspel 2
- Overtredingen 26
- Schoten op doel 5
- Schoten naast doel 12
- Voorzetten links 11
- Voorzetten rechts 4
- Passes 365
- Tackles 17
- Vrije trappen 10

Blunderende grensrechter speelt Argentinie in de kaart
Argentiniƫ is door naar de kwartfinales van het WK. De ploeg van Diego Maradona versloeg Mexico met 3-1 en moet het in de volgende ronde opnemen tegen Duitsland.
De achtste finales van zondag stonden in het teken van scheidsrechterlijke dwalingen. Engeland zag 's middags een loepzuivere treffer van Frank Lampard tegen Duitsland niet worden toegekend, Argentiniƫ had een paar uur later juist groot voordeel van een arbitrale misser. Terwijl Mexico juist het initiatief had genomen in de beginfase van de wedstrijd, waren het de Argentijnen die op voorsprong kwamen door een goal van Carlos Tevez. Hij kopte de 1-0 echter binnen terwijl hij een meter buitenspel stond.
Tevez werd na 25 minuten in stelling gebracht na een prachtige dribbel van Lionel Messi, maar de aanvaller van Manchester City stuitte op de Mexicaanse doelman Perez. Messi speelde na de redding Tevez direct weer aan, maar op dat moment stond hij buitenspel. Tevez scoorde en kon zijn treffer ook vieren, omdat het arbitrale trio zijn goal goedkeurde. De misser van de grensrechter was extra pijnlijk, omdat het doelpunt op het scherm in het stadion werd getoond en iedereen dus kon zien dat Argentiniƫ ten onrechte op voorsprong was gekomen.
Mexico was van slag en dat zorgde minuten later voor een pijnlijke flater van de Mexicaanse verdediger Ricardo Osorio. Hij besloot een balletje breed voor zijn eigen doel langs te schuiven, maar zag de lepe Gonzalo Higuain over het hoofd. De spits bedankte vriendelijk en schoof de 2-0 binnen. Het was na een half uur spelen de voortijdige beslissing in het duel.
De ploeg van Maradona hinkte daarna op twee gedachten: de voorsprong uitbreiden of krachten sparen en de 2-0 verdedigen. Die twijfel kwam het spel van de Argentijnen niet ten goede. Er kwam nog wel een derde treffer bij, dankzij de individuele klasse van Tevez. Hij poeierde de 3-0 van meer dan twintig meter in de kruising. Een walk-over bleef echter uit en Mexico kon zelfs zijn eretreffer maken. Javier Hernandez kon na zwak verdedigen van Nicolas Otamendi de 3-1 scoren.